از شماره ی ۱۱۲ اطلاعاتی دارید؟ وقتی در داخل کشور این عدد را شماره گیری کنید به هلال احمر وصل می شوید و در باقی نقاط دنیا یه مستقیما به بخش امداد و نجات وصل می شوید و یا به شماره امداد مخصوص آن کشور که برای مثال در آمریکا 911 است. حال فکر کنید که شما در نقش یکی از اوپراتوز های این سازمان قرار بگیرید و باید با تعداد زیادی از افرادی که روزانه با شما تماس می گیرند صحبت کنید و به مسائلشان رسیدگی کنید. 112 Operator دقیقا چنین تجربه ای می باشد.

112 Operator یک بازی شبیه ساز از استودیوی بازی سازی Jutsu Games می باشد که در سال ۲۰۲۰ عرضه شده است و استودیوی Games Operators ناشر این بازی می باشد و آن را برای پلتفورم های Android, iOS, Microsoft Windows, Macintosh operating systems عرضه کرده است. بازی برای رایانه های شخصی ۲۵ دلار و برای تلفن های همراه حدود ۸ دلار قیمت دارد. با نقد و برسی این بازی همراه وبسایت GameInja باشید تا به ارزیابی این بازی بپردازیم.

بازی را که آغاز می کنید باید یکی از شهر های هر یک از کشور ها را انتخاب کنید و در نقش اوپراتور اون شهر به فعالیت بپردازید. یک سری سناریو برای کارمند های هر یک از شهر ها در نظر گرفته شده است که البته تفاوت چندانی با یک دیگر نخواهند داشت و در هر صورت باید یک کار تکراری را در هر یک از شهر ها انجام بدید و تنها تفاوت اصلی ظاهر کلی هر شهر از بازی می باشد و پیشنهاد می کنم خیلی درگیر این موضوع نشید و صرفا یکی از نقاط نقشه رو برای شروع فعالیت هاتتون انتخاب کنید. ( هرچند که داستان بازی جالب است و دیالوگ نویسی خوبی هم دارد.)

گیم پلی بازی کمی من را به یاد بازی this is police می اندازد و مکانیزم آن یک سیستم مدیریتی می باشد که در کل باید به مشکلات مردم در بازی پاسخ دهید و نیرو های مربوطه را اعزام کنید و یا حتی مدتی با فردی که تماس گرفته است صحبت کنید و اگر ترسیده است و او را آرام کنید و اگر اطلاعات ناقصی در اختیار شما گذاشته ، ازش درخواست کنید که جزئیات بیشتری راجب حوادث اطرافش برای شما توضیح دهد که در کل این سیستم به خوبی در بازی پیاده سازی شده است و در نگاه اول فوق العاده به نظر می رسد.
با وجود این که بازی بسیار سرگرم کننده می باشد و در ابتدا ممکن است حتی به آن معتاد شوید ولی مشکل اصلی بازی از جایی نمایان می شود که شهر اول بازی را به پایان برسانید. بعد از این که مراحل اولین شهر را به پایان برسانید دیگر مکانیزم های بازی آن جذابیت گذشته را ندارند و بسیار خسته کننده می شوند به طوری که دیگر دلتان نمی خواهد یکی دیگر از شهر های بازی را امتحان کنید و همانجا به حذف این بازی اقدام می کنید و این موضوع به یک بار مصرف بودن بازی اشاره دارد.
از نظر ظاهری بازی طراحی به نسبت جذابی دارد و محیط های آن طراحی خوبی دارند و حس و حال بخش اوپراتور های بازی به خوبی منتقل می شود. از نظر فنی هم مشکلی شما را تهدید نخواهد کرد و بازی بدون اشکال اجرا خواهد شد. از نظر صوتی هم بازی عملکرد خوبی از خود به جای گذاشته است و از نظر موسیقی و صداگذاری بازی در سطح بسیار خوبی قرار دارد و مشکل خاصی در این قسمت از بازی شما بر روی تجربه ی شما تاثیر منفی نخواهد گذاشت.

112 Operator بازی نسبتا خوبی می باشد که می تواند طرفداران بازی های مدیریتی را راضی نگه دارد و البته نباید این نکته را فراموش کرد که بازی بی نقص نیست و قرار نیست تجربه ی متنوعی را به شما ارائه دهد.  اگر دوست دارید که در آینده وارد چنین شغلی شوید و یا به موضوع بازی علاقه مند شده اید خرید این بازی را به شما پیشنهاد می کنیم. (‌هرچند که قیمت بازی بسیار بیش از ارزشش می باشد و اندکی صبر برای تخفیف بازی انتخاب خوبی است.) از این که با نقد و برسی این بازی همراه وبسایت gameinja بودید سپاسگازیم و امیدواریم که از نقد و برسی این بازی لذت برده باشید.

6.0

Good

  • گیم پلی جذاب
  • طراحی خوب محیط ها
  • دیالوگ نویسی خوب

Bad

  • خسته کننده شدن بازی بعد از مدتی
  • ماموریت ها و سناریو های تکراری هر اوپراتور