شاید شما هم با خانواده بازی های آئری آشنایی داشته باشید. این بازی ها به طوری وسیع و سریع با نسخه های متفاوتی در ننتیندو منتشر می شوند که تعداد آن ها نیز از دست ما نیز خارج شده اند. اما چه چیزی باعث شده است که این بازی ها با استقبال فراوانی مواجه شوند که در نتیجه این تعداد از این بازی ها را امروزه در استور بازی ها مشاهده کنیم؟ برای پی بردن به این مطلب یک نقد و بررسی جدید از آخرین نسخه این بازی را در سایت Game Inja برای شما کاربران و گیمر های گرامی آماده کرده ایم. با ما همراه باشید.

بازی  Aery – Dreamscape مانند نسخه های قبلی بر روی همان ژانر تاکید دارند و آنچنان تغییری را در بدنه و ساختار طراحی گیم پلی بازی مشاهده نمی کنیم. تمام هدف این بازی برای این ساخته شده است که بتوانید در این بازی اوقاتی ریلکس و آرام را در فضای آرامش بخشی تجربه کنید که در بقیه بازی ها آن را پیدا نمی کنید. در این بازی شما در نقش یک پرنده ای هستید که مانند یک ققنوس بر فراز آسمان پرواز می کند.

این پرنده در محیط های مختلفی قرار می گیرد که وظیفه آن این است که بتواند چک پوینت های مختلفی را که در نقشه بازی قرار داده شدهاست را مورد اصابت قرار دهد. این چک پوینت ها به صورت نور هایی طراحی شده اند که شما فقط کا فی است به سمت آنها حرکت کنید و با برخورد به آنها متوجه می شوید که بازی شروع به نشان دادن وجهه دیگر خود می کند. برای اینکه فضای بازی به خوبی معنوی باشد با برخورد به هر چک پوینت متن هایی موثر و جذابی در بازی نشان داده می شود که خوب برای کسانی که یک روز کاری طولانی را سپری کرده اند و الان می خواهند اوقات فراغتی آرام را سپری کنند می تواند یک محیط بسیار روحیه بخش باشد.

اکثر متن ها و توصیه هایی که در بازی  Aery – Dreamscape می شود کاملا مثبت و مفید هستند و می توانند شما را به فکر فرو ببرند. در کنار این ها موسیقی های متن بازی که در میان پرواز های کارکتر شما بر فراز منظره های بازی پخش می شود یک آمبیانس بسیار خوبی را که با ژانر بازی مرتبط است را بوجود می آورد. موسیقی های متن بازی به تعداد خوبی در بین نقشه های مختلف آن توزیع شده اند و در بازی حس تکراری بودن موسیقی به شما دست نمی دهد. هر چند که تکراری بودن ژانر صدا ها شاید بعد از مدتی گیم پلی خسته کننده به نظر برسند. در کنار این ها بازی از لحاظ گرافیکی نسبت به نسخه های قبلی تغییراتی بهتری داشته است.

نقشه های بازی بسیار وسیع تر طراحی شده اند و همینطور رنگ های به کار رفته در شکل دهی به محیط جذاب تر دیده می شوند و پرواز کارکتر اصلی دیگر باگ های گذشته را ندارد ولی هنوز مشکل زوم اوت کردن در بازی های آئری برطرف نشده است! در این نسخه از بازی یعنی در  Aery – Dreamscape دیگر خبری از پیکسلی شدن بازی به چشم نمی خورد و معلوم است که موتور جدید توسعه بازی های ننتیندو در این گیم نیز خودش را به خوبی دارد نشان می دهد.

برای انجام کل بازی حد اقل به 4 ساعت گیم پلی نیاز دارید تا بتوانید تمام نقشه های بازی را به اتمام برسانید. بر خلاف بازی های گذشته نقشه های بازی  Aery – Dreamscape بسیار بزرگ تر و وسیع تر شده است و تعداد آن ها به دوازده مپ متفاوت افزایش یافته است که نشان می دهد در این بازی شما به اندازه پولی که پرداخت می کنید محتوا از تیم توسعه دهنده دریافت خواهید کرد.

در مجموع باید گفت که اگر به دنبال یک بازی آرامش بخش و مسکن مانند بعد از یک روز شلوغ و یا یک گیم پلی اکشن می گردید بازی  Aery – Dreamscape می تواند مخصوصا با این آپدیت های جدید، یک دریچه ای جدید به سمت بازی های باشد که می توانند هیجانات روزمره را به خوبی برای شما متعادل سازند. همینطور در بین بقیه بازی های آئری باید بگوییم که این گیم اصلا ربطی به نسخه های پیشین ندارد و هر کدام از نسخه های این بازی را بدون این که به هم وابستگی داستانی داشته باشند می توانید دریافت کنید.

7.0

Good

  • نقشه های و فضا های جدید
  • متن های آرامبخش و ملایم مناسب آمبیانس بازی
  • گرافیک بهبو یافته بازی های آئری

Bad

  • برداشته شدن صدا گذاری از روی بازی