مگر می شود یک فصل را در سال بدون یکی از بازی های آئری سپری کنیم. باز هم چندی از انتشار نسخه قبلی این بازی نگذشته است که شاهد عرضه نسخه ای دیگر در نقشه های دیگری از این بازی هستیم. این بار اسم این بازی Aery – Viking نامگذاری شده است و اگر با شکل و حال و هوای این بازی آشنایی داشته باشید می دانید که این بازی از آن دسته گیم های است که ید طولانی در این ژانر دارد و در ادامه نیز ما به نقد و بررسی این بازی همیشگی در سایت Game Inja خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

اگر با این بازی های آشنایی دارید که می توانیم از همین الان به شما بگوییم که آنچنان تفاوتی با نسخه های قبلی آن نمی توان در توسعه این بازی مشاهده کنیم. از لحاظ فنی بازی دقیقا در همان شکل قبلی خودش توسعه داده شده است ولی اگر از مخاطبان تازه و گیمر های تازه وارد در بازی های ننتیندو هستید باید خدمتتان عرض کنیم که کلا بازی های آئری که بازی Aery – Viking نیز زیر شاخه از چندین گیم های است که از آن منتشر شده است، به شکل و موضوع خاصی در ژانر بازی هایی توسعه داده شده اند که هدف آن ها در کل اکشن و هیجان نیست. در این بازی شما در فضا های بسیار بزرگی قرار می گیرید و بیشتر باید بتوانید با استفاده از موجودی که دراختیار دارد (حال در هر بازی می توانید این موجود پرنده گوی طلایی و …باشد) به جستجو در نقشه بازی خودتان را مشغول کنید. در نقشه های بازی آئری شما باید به دنبال آیتم هایی باشید که در جای جای بازی مخفی شده اند و باید آنها را جمع آوری کنید. حرکت پرنده ها در این بازی بسیار نر و ملایم است.

یکی از اصلی ترین دلیل هایی که گیمر ها به سمت انجام این بازی می آیند به دلیل آرام بودن و حس خوبی است که این بازی ها به ما می دهند. بعد از یک روز شلوغ و خسته کننده پروازی ملایم با این پرندگان در نقشه می تواند بسیار آرامش بخش باشد. در بسیاری از موارد در ابتدای بازی به شما میگویند که باید چند شکل را برای خودتان کالکتیو کنید و تعداد اشیای جمع شده را به شما نشان می دهند. معمولا با بدست آوردن هر شی در بازی Aery – Viking به شما متن های جذاب و پر اعتماد به نفسی نشان می دهد که معمولا با نرییشن های صوتی در بازی همراه است. جدا از این ها اتمسفر بازی به خوبی با آنچه هدف این بازی را تعیین می کند به خوبی همراهی می کند. بعد از اینکه بازی را شروع می کنید موسیقی متن بسیار جذاب و آرام آن یکی از اصلی ترین ویژگی هایی است که این بازی را متمایز می کند. در هر نقشه از بازی دو موسیقی متن مختلف برای آن در نظر گرفته شده است که همگی محتوای عظیمی هستند که بازی های آئری در این چند سال با این بازی ها برای گیر ها به ارمغان آورده اند. گرافیک بازی نیز در هر بازی ارتقا های خوبی پیدا میکند.

توسه دهندگان بازی Aery – Viking به خوبی توانسته اند در طراحی نقشه های بازی به تجربه خوبی دست بیابند و اکثر ایرادات و باگ های درون گیمی را دیگر در بازی های آئری مشاهده نمی کنیم. بعد از اینکه بازی را شروع می کنید هر نقشه از بازی اتمسفر خودش را دارد و رنگ آمیزی آیتم های هر نقشه به خوبی با استفاده از رنگ های هماهنگی ژانر بازی را نشان می دهند. توسعه آیتم های بازی و اشکال در Aery – Viking به صورت فلت و صاف بوده و این استایل طراحی باعث شده است که حجم نقشه های بزرگ بازی به شکل قابل توجهی نسب به حجم دانلودی بازی به صرفه به نظر برسد. در هر بازی معمولا هشت نقشه وجود دارد که باید آنها را اکسپلور کنید. در مورد بازی Aery – Viking باید بگوییم که ژانر بازی در مورد داستان های وایکینگی است که در ابتدای بازی با یک پیشفرض یک واقعه تاریخی برای شما نشان داده می شود که بعد از اینکه بازی را به ثمر برسانید متوجه می شوید که هر قسمتی که جلو می برید نریشین صوتی بازی به شکل بسیار هنری داستان بازی را برای شما شرح می دهد.

چون این بازی المنت های وایکینگی بسیاری دارد نقشه های بازی پر از کشتی ها و زره ها و سربازی هایی است که هر کدام بخشی از داستان های بازی هستند و شما با جستجو در نقشه بازی و جمع آوری آیتم های مشخص شده ذره ذره داستان بازی را جلو خواهید برد. انتخاب خوب بازی Aery – Viking در این نسخه قرا دادن نریشین صوتی جذابی است که با فضای بازی به خوبی هماهنگی دارد. در کل بازی گفت که این بازی از آن دسته گیم هایی است که نه تنها باید آن را تنها انجام دهید بلکه توصیه می کنیم که با قرار دادن هدست خودتان را در دنیای Aery – Viking قرق کنید تا بتوانید نهایت آرامش را از این بازی کسب نمایید.

6.0

Good

  • بسیار آرامش بخش
  • موسیقی متن بسیار مناسب
  • گرافیک بهتر نسبت به نسخه های قبلی

Bad

  • کوتاه بودن
  • داستان های مبالغه شده