در این مقاله قصد داریم تا به بررسی بازی Archaica: The Path of Light بپردازیم. این بازی به داستانی قوی می پردازد که درباره ی فردی است که این وظیفه ی مهم به او واگذاشته می شود تا او بتواند به جاهای بسیار مهم تاریخی برود و در نتیجه بتواند با کشف معماهای بسیار مهم و سنگ های تاریخی بسیار گران بها و مهم سرنوشت قبیله ی بشر را به نوعی با پیدا کردن سرنخ های موفقیت تمدن های قبلی این مرحله را پشت سر بگذارد.

این بازی به صورت کلی به داستان فردی برگزیده در تمدنی ناشناس می پردازد که با نازل شدن برخی بلایاهای طبیعی که بنا است بر طبق پیش بینی ها به سر او بیاید مجبور می شود به سفری بسیار خطرناک و در عین حال پر معما برود و باید در این راه تمدن خود را نجات دهد اما این کار برای وی آسان نخواهد بود زیرا مجبور است که سرنخ های بسیار زیادی را دنبال نماید که همه ی آن ها به خطرات بی شماری منتهی می شوند و این بهایی است که باید برای حفظ جان خود و سرزمین اش بدهد.

در این بازی نور و سنگ های بسیار گران بهایی در این سرزمین های مختلف بازی یافت می شود که به عنوان اصلی ترین مسائل بازی باید آن ها را حساب کرد. بازی به صورت کلی در این بخش شامل این می شود که شما سنگ های مهمی را به نوعی بچینید که نور از همه ی آن ها حرکت کند و این مسئله ای است که شما باید به خوبی کنترل نمایید  تا بازی بتواند به مسیری درست هدایت شود و سرنوشت آن قسمت بازی نیز نمایان شود و بتوانید پرده از بخشی از معماهای بسیار زیاد بازی به نوعی بردارید.

بازی در سبک ماجراجویی و پازلی می باشد و این دو بخش به نوعی در بازی Archaica: The Path of Light در یکدیگر به خوبی تنیده شده اند و این مسئله هم باعث می شود تا شما بتوانید با دنبال کردن بازی به خوبی موقعیت های مختلفی را پیش پای خودتان بوجود آورید که هم متوجه می شوید بازی هم توانسته است یک بازی ماجراجویی باشد و هم توانسته است با داشتن پازل های قوی و چیدمان های مختلف یک اتمسفر جذاب را بوجود بیاورد.

باری به هر صورت بازی Archaica: The Path of Light دارای مراحل زیادی می باشد که این مراحل باید در تمامیت شان حفظ شوند و این مسئله به نوعی است که تلاش بسیار زیادی می طلبد. بازی دارای بخش های باستانی می باشد و در این بخش شما باید سنگ های بسیار گران بهای تاریخی را کهبرای سال ها شاید مدفون بوده اند را بیابید که این کار اسانی نخواهد بود و در عین حال ان ها را به نوعی بچینید که بتواند دروازه های هر بخش را باز کند تا بتواند این مسئله موجب شود تا شما بتوانید به راه های محافظت خودتان در برابر شرایط پیش امده دست بیابید.

هم چنین جای دارد بازی Archaica: The Path of Light برای کنسول های مختلف رایانه ای مانند ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 و رایان های شخصی ویندوزی و هم چنینی نینتندو سوئیچ منتشر شده است و بنابراین به راحتی اگر شما هر یک از این کنسول ها را دارید می توانید به این بازی به راحتی دسترسی داشته باشید. این مسئله نکته ای مثبت و جذاب برای بازی به حساب می اید و دسترسی پذیر بودن بازی را راحت می کند.

هم چنین جای دارد که اشاره کنیم بازی Archaica: The Path of Light توسط استودیوی بازی سازی  Two Mammoths  توسعه داده شده است و هم چنین باید اشاره کرد که بازی وظیفه ی انتشار و توسعه ی آن بر عهده ی همین کمپانی بازی سازی بوده است. به هر صورت امیدواریم که با ما تا به اینجا همراه بوده باشید. شاید یکی از اصلی ترین ایرادات بازی را باید این دانست که بازی در حالی که همه ی این خوبی ها را دارد و حجم زیادی هم ندارد می توانست بخش آنلاین هم داشته باشد.

به صورت کلی می توان گفت بازی Archaica: The Path of Light برای کنسول های مختلفی عرضه شده است و با دارا بودن یک اتمسفر جذاب و دوست داشتنی و ترکیب کردن ژانر ماجراجویی و پازلی توانسته است یک ترکیب بسیار اثر بخش و جذاب را به وجود بیاورد که باعث شود تا بازیکن از بازی به خوبی لذت ببرد و بازی را دوست داشته باشد. هم چنین بازی شما را به مراحلی تاریخی و باستانی می برد که این هم از گرافیم خوب بازی نشان دارد و هم باعث می شود تا جذابیت بازی در این بخش هم نزد مخاطب بیشتر بشود.

8.5

Good

  • پازل های معمایی باستانی
  • ترکیب بندی خوب پازل ها
  • داستان قوی بازی

Bad

  • نبود بخش آنلاین
  • برخی جزئیات گیم پلی