با سلام خدمت دوستان عزیز و همراهان همیشگی، بار دیگر با  یک بازی دیگر در خدمت شما هستیم. این بر سراغ بازیAzur Lane: Crosswave رفته ایم پس با نقد این بازی  همراه ما باشید.

Azur Lane: Crosswave یک بازی ویدئویی در سبک اکشن، ماجراجویی و نقش آفرینی است که توسط شرکت IDEA FACTORY با همکاری COMPILE HEART توسعه یافته و به وسیله Idea Factory International در فوریه 2020 برای سیستم عامل مایکروسافت ویندوز و PS4 منتشر شده است . این بازی همچینن در فوریه سال ۲۰۲۱ برای  نینتندو سوئیچ نیز منتشر شد .در بازی وارد یک دنیای تخیلی خواهید شد که به صورت 3D طراحی شده است و برای ساخت آن از موتور بازی سازی Unreal Engine استفاده شده است. در گیم پلی بازی “آزور لین: کراسویو” شاهد 4 نزاد مختلف به نام های Eagle Union، Royal Navy، Iron Blood و Sakura Empire خواهید بود که هرکدام دارای خصوصیات و ارتشی مخصوص به خود می باشند. در بازی شاهد نبردهایی جذاب خواهید بود که بسیار سخت و طاقت فرسا هستند و برای پیروزی باید فنون و استراتژی های مختلفی را بکار بگیرید. از ویژگی های بازی می توان به گرافیکی خوب، محیط های متنوع، شخصیت های منحصر به فرد، مبارزاتی هیجان انگیز و … اشاره کرد. که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

روایت بازی خیلی  عمیق نیست.  طبیعت مهربان اکثر بازیگران بر تلاشهای اندک بازی برای القای درام واقعی غلبه دارد ، اگرچه این به خودی خود چیز بدی نیست.  بیشتر رویدادها – که از روی نقشه اساسی انتخاب شده اند – به سرعت انجام می شوند ، بعضی از آنها فقط دو جمله هستند ، اما این بدان معناست که بازیکنان دلیل کمی برای احساس سرمایه گذاری در رویدادها دارند.  این بازی کاملاً خوشحال است که به بازیکنان اجازه می دهد در صورت تمایل از همه چیز عبور کنند ، زیرا می دانند هیچ دلیلی واقعی برای کشیدن چیزها وجود ندارد و سعی در ارائه حداقل شوخ طبعی است.  با وجود این ، بازیگران تا حد زیادی در تشویق بازیکنان فقط برای حضور در سواری موفق می شوند و ناراحت بودن از بازی به دلیل تلاش نکردن برای کارهای بیشتر ، سخت است.

گیم پلی بازی  از مجموعه ای از ماموریت های کوتاه تشکیل شده است که اکثریت قریب به اتفاق آنها کمتر از دو دقیقه طول می کشند.  بازیکنان یکی از حداکثر سه کشتی فعال را کنترل می کنند ، تا سه نفر دیگر نقش پشتیبانی را بازی کنند و در طول ماموریت تقویت می کنند.  با هوش مصنوعی شخصیت های دیگر می توانند کنترل را به راحتی بین هر یک از شخصیت های موجود در بازی جابجا کنند.  این درگیری ها بازیکنانی را می بیند که وظیفه تخریب کشتی ها (نوع بزرگ کند) ، هواپیماها یا سایرچیزهارا دارند.

کنترل ها ساده هستند و به خوبی کار می کنند.  چهار دکمه سلاح های مجهز و توانایی های ویژه هر کانسن را شلیک می کند ، در حالی که حرکت با چوب چپ و هدف گیری و دوربین با چوب راست کنترل می شود.  یک هدف گیری خودکار بسیار دوستانه تا زمانی که بازیکنان دشمن را در دید عمومی خود داشته باشند کار می کند و بدان معنی است که جنگ تقریباً در مورد ماندن در حرکت و شلیک هرچه بیشتر است.  کانسن انواع مختلفی دارد – ناوشکن ، ناو هواپیمابر و غیره – و به دلیل وجود تسلیحات متفاوت ، تفاوت استقبال کننده ای بین هر نوع وجود دارد ، هرچند که این بازی هیچ گونه تشویقی را برای بازیکنان برای انجام کار دیگری به غیر از یافتن کار مفید نمیکند.

به طور کلی سطح  دشواری بازی  مناسب است. و تا زمانی که بازیکنان از مانترا اساسی حرکت و شلیک پیروی کنند ، مشکل زیادی نخواهند داشت.  اگر شخصیت ها از تجهیزات کمتری برخوردار شوند ، چالش پیش می آید ، اما جمع آوری منابع برای ارتقا به راحتی انجام می شود.  تجربه بصورت آزادانه خاتمه می یابد و یک کانسن سطح 1 که اخیراً قفل آن باز نشده است خیلی سریع با دیگران مقابله خواهد کرد.  یک استثنا در حالت داستانی از این امر جهش عظیم نبرد نهایی در متن نهایی آن است ، که به وضوح به نظر می رسد برای بازیکنانی طراحی شده است که وقت زیادی را برای محتوای جانبی گذاشته اند تا شخصیت های خود را تا آنجا که می توانند قدرتمند باشند.  به ندرت فوراً مشخص نیست که آیا نبرد با موفقیت پایان می یابد.

یک ویژگی   Azur Lane: Crosswave قوی ترین نقطه  طراحی شخصیت های آن است.  سرگرم کننده است که می بینید کشتی های زندگی واقعی چگونه ادغام شده اند و همه طراحی ها شخصیت هر کانسن را به خوبی به نمایش می گذارند.  در جای دیگر ، صحنه های رویداد بصری-رمان به سادگی از آن طرح ها با تغییرات جزئی در حالت چهره استفاده می کنند ، در حالی که مبارزه 3D به اندازه کافی آشفته است و می تواند علاقه مند شود آنچه که با طراحی قابل قبول ترجمه به مدل های 3D اتفاق می افتد.  در همین حال ، صدا کاملا فراموش نشدنی است.  این بازی به طور کامل به زبان ژاپنی ابراز شده است و اگرچه هیچ شکایتی در مورد آن وجود ندارد ، اما با توجه به اینکه نتیجه واقعی در داستان چقدر اتفاق می افتد ، چیزی به تجربه اضافه نمی کند. موسیقی بازی  البته خیلی خوب نیست و به بازی خیلی کمک نمی کند.

یک  مشکل بزرگ در بازی بیش از حد بودن برهنگی و ظاهر شهوانی کاراکترها است . اهداف پشت این کار کاملا  مشخص نیست . اما چه تاثیراتی جزء تخریب روحیه و ذهنیت جوانان را در پس این کارها میتوان دید ؟! با این حال اگر از دوست داران این نوع بازی ها هستید میتوانید لذت بسیاری از بازی Azur Lane: Crosswave ببرید.

6.5

Good

  • گیم پلی روان و جذاب
  • گرافیک خیلی قوی
  • داستان جذاب

Bad

  • موسیقی نامناسب و ضعیف
  • طراحی کاراکتر به شدت شهوانی و غیر اخلاقی