با عرض سلام خدمت همراهان همیشگی وب سایت GameInja بار دیگر با سری نقدها و بررسی های خود در کنار شما هستیم. امروز به بررسی بازی Bayala- The game می پردازیم. این بازی برای پلتفرم های نینتندو سوئیچ و هم چنین رایانه های شخصی ویندوزی به بازار عرضه شده است. تا به انتهای این بررسی با ما همراه باشید.

اگر شما با داستان های پریان بطور کلی آشنا باشید احتمالا متوجه خواهید شد که Bayala- The gameاز روی فیلمی به همین نام ساخته شده است و در حقیقت یک اقتباس سینمایی است. اما نتوانسته است در این راه موفق عمل کند و مانند بسیاری از بازی هایی که اقتباس هایی از فیلم های سینمایی می باشند، Bayala- The game نیز در این مهم شکست خورده است.

داستان بازی بسیار شبیه به فیلم است و اگر فیلم Bayala- The game را دیده باشید متوجه خواهید شد که بازی کاملا شبیه به فیلم ساخته شده است و همین امر ریشه های خلاقیت و ایده پردازی را در بازی سوزانده است و Bayala- The game را به یک بازی ضعیف با داستان نه چندان قوی و خلاقانه تبدیل کرده است و ایده های آن را کشته است.

بازی های فیلم! وقتی اژدها ناپدید شد ، قدرت جادو نیز ممکن است ناپدید شود. با سوره ، سفری مملو از ماجراجویی را از طریق جنگل ، به غارها و از طریق کوههای اژدها از بایالا آغاز خواهید کرد. با ملکه سایه شر اُفیرا بجنگید ، بایارا را از عذاب خاص نجات دهید و جادو را برگردانید!

شما “سوره” را از طریق دنیای اسرارآمیز Bayara بازی می کنید. متأسفانه اژدها شروع به ناپدید شدن کرد و قدرت جادو ناپدید شد. ملکه Shadow باید متوقف شود تا جادو را به Bayara برگرداند. Bayala-The Game یک بازی اکشن ماجراجویی با سیستم عامل های کاملاً معقول است.

هم چنین بازی پر از ماموریت های ریز و درشت و جذاب است که می توانند سر شما را بسیار گرم نمایند و نکته اساسی این است که ماموریت های بازی به ماموریت های اصلی و فرعی تقسیم بندی می شوند و ماموریت های فرعی نیز بر روی جریان اصلی بازی می توانند تاثیر گذار باشند.

برای ادامه داستان باید کارهای مختلفی را انجام دهید و هر مرحله به چندین سطح تقسیم می شود که در آن می توانید اکثر اشیاء مورد نیاز برای انجام کار را پیدا کنید. دنیای بایالا به بخش های مختلفی تقسیم می شود و هنگامی که کارهای کافی را انجام داده اید می توانید به قسمت بعدی دسترسی پیدا کنید.

Bayala-The Game یک بازی نسبتاً خطی است و به محض باز کردن پورتال ، می توانید در هر کجا که به آنها احتیاج دارید از آنها پرش کنید ، اما ممکن است مواردی پیدا کنید که به نظر مهم می رسند. شما به درستی آنها را مهم می دانید ، اما آنها تا زمانی که کارهای مربوطه انجام نشوند ، تعاملی نخواهند شد.

متأسفانه بسیاری از فرآیندهای رو به جلو و عقب در Bayala-Games وجود دارد که یک کاراکتر وظایفی را در اختیار شما قرار می دهد ، شما به نقشه نگاه می کنید تا ببینید کدام پورتال برای استفاده ، پرش به آن پورتال و انجام کار انجام می شود ، سپس به کار تنظیم کاراکتر برگردید. برای جمع آوری پاداش ، یک بار تکرار کنید.

ساختار بازی ای است که شما بیشترین بازی را انجام می دهید ، اما برخی از بازی های کوچک وجود دارد که می تواند گیم پلی Bayala-The Game را بشکند. شما بین مراحل مختلف با اسب سوار می شوید ؛ کمی شبیه به بازی مسابقه ای برای جلوگیری از مانع. همچنین مینی بازی ها مانند صید ماهی یا جواهرات تطبیق نیز وجود دارد که تغییر کمی به Bayala-The Game اضافه می کند ، این مینی بازی ها می توانند خارج از بازی اصلی انجام شوند.

Bayala در گرافیک-بازی بسیار رنگارنگ است ، شخصیت ها به خوبی طراحی شده اند ، و برش بسیار خوب است. مبارزه بسیار اساسی است ، شما فقط مشت می کنید ، اما این یک مشکل جزئی است. فیزیک بستر های نرم افزاری می تواند کمی ضعیف باشد و اغلب خود را در حال سقوط روی سکوهای کوچکتر خواهید دید. در بعضی موارد ، شما نیاز دارید که قبل از بلند کردن سکوی خود بایستید .این آزار دهنده ترین مکانیسم است.

گرافیک بازی در Bayala-The Gameتقریبا موفق عمل کرده است و تقریبا توانسته است جذابیت های نسبتا خوبی بر بازی اضافه کند و طراحی بصری آن با توجه به وجود محیط های طبیعی و سرسبز بازی که داستان بای در این محیط ها اتفاق می افتد، جذاب طراحی شده است و از نظر بصری بسیار چشم نواز بوده است.

سنگ مرموز اصلاً سنگ نیست ، اما یکی از تخم های اژدها است که مدت ها قبل ناپدید شد. اوفیرا مسئول ناپدید شدن تخم اژدها بود زیرا تاجگذاری توسط کلاغ ملکه شیطانی اُفیرا قطع شد. سوره ، ائلا و دوستان تصمیم گرفتند تخم اژدها را به والدین خود برگردانند ، بنابراین اوفیرا دیگر نتوانست آن را بدزدد.

کارکتر های بازی آشنا و دوست داشتنی طراحی شده اند و می توانید به راحتی با آن ها ارتباط برقرار کنید که این یکی از جنبه های مثبت بای Bayala-The Game بوده است. هم چنین بهتر است کمی هم درباره ی دیالوگ ها صحبت کنیم. دیالوگ های متاسفانه چندان راه گشا نیستند و شما را به سمت و سوی موفقیت در بازی و جمع آوری امتیاز بیش تر رهنمن نمی شوند.

انجام مأموریت ها و کاوش در مناطقی که این کار انجام شده است بخش اصلی بازی های بایالا است. من قبلاً قسمت های مختلف مسابقه شما را در حالت دویدن بی پایان برای جلوگیری از موانع ذکر کردم. برای اطمینان از اینکه سایه بان سایه ها سایه ها را تصرف نمی کند ، باید مقداری جنگ بکشید.

اکتشافی ، نبردی و مسابقه ای با بازی های کوچک نیز ترکیب شده است. به عنوان مثال ، بایلا یک مسابقه سوم با جواهرات بازی کرد ، در حالی که پیوه به ماهیگیری رفت. در ابتدا همه مینی بازی ها بخشی از کارهایی هستند که شما باید انجام دهید و همچنین سرگرم کننده هستند. بعد از باز کردن مینی بازی ، می توانید از طریق منوی اصلی بازی به آن دسترسی پیدا کنید.

انرژی او در طول نبرد به پایان رسید ، اما جرقه انرژی از گیاهان اطراف او به وجود آمد ، که بندرت اتفاق می افتد زیرا دایره انرژی او خالی بود. وقتی این اتفاق افتاد ، او در همان مکان و در همان زمان متولد شد. حل مشکل کار دشواری نیست ، اما باید بگویم مواردی وجود دارد که باعث می شود دو بار فکر کنم. این مربوط به تأثیر محرک در یکی از سطوح دیگری است که انتظار نداشتم. اما در عین حال عالی بود ، باز کردن مناطقی که قبلاً نمی توانستم به آن دسترسی پیدا کنم.

سطح او به قدری زرق و برق دار است که می خواهم بتوانم آزادانه پرسه بزنم و دوربین را روشن کنم. هنگام بالا رفتن از روی دیوار یا لبه ، چوب چپ کمی لرزید. بعضی اوقات فقط نمی خواهد خوب کار کند. معمولاً معمولی نیست که با B کنار بیایید و دوباره امتحان کنید.

من پیدا کردن برخی از گیم پلی دشوار است برای تسلط. مثل پرش از قارچ فنری به قارچ فنری است تا فاصله را گسترش دهد. ممکن است من تنها باشم ، اما فکر می کنم ارتباطی با عمق بازی داشته باشد. من تخمین زده ام که مکان های فرود درکنار یکدیگر قرار نگیرند و دورتر یا دورتر از آن جلوتر باشند ، برایم دشوار است. ممکن است به این دلیل باشد که من بازی هایی را که در اختیار داشته ام انجام داده ام.

 

در جایی در انجمن وب سایت بازی ، نظر خود را در مورد اطلاعیه bayala پیدا کردم که اساساً می گوید این یک بازی است که شما وقتی بازیکن واقعی نبودید ، بازی می کنید. باید بگویم کاملاً مخالفم. بازی Bayala – The Game یک بازی ای بوده است که مخاطبان آن و بازار هدف آن گیمرهای جوان تر بوده اند و واکنش ها و بازخوردهای عموم آن ها نیز به این بازی ها خوب بوده است پس بهتر است این نقدهای منفی را بهشان چندان اهمیتی ندهیم.

موسیقی در بازی توانسته است موفق و هم چنین تاثیر گذار عمل کند و جذابیت های زیادی را بر بازی اضافه نماید. موسیقی صمیمی و ملایم طراحی شده است که با توجه به روند گیم پلی بازی می توان هم چین انتظاری را هم از بخش موسیقیایی بازی داشت. هم چنین صدا گذاری های بازی نیز بسیار جالب است و این نکته آنجایی رخ می نماید که محیط داستان بازی تماما در جنگل اتفاق می افتد و صدا گذاری شما را شگفت زده خواهد کرد.

بطور کلی می توان گفت که Bayala-The Game یک بای جذاب با ایده ای البته تکراری اما گرافیکی چشم نواز و اگر شما هم طرفداران داستان های پریان و افسانه های پریان باشید، تجربه آن می تواند برای شما جذاب باشد. Bayala-The Game بازی است که شاید بتوان گفت بازار هدف آن بیشتر مخاطبان جوان تر و کودکان بوده اند و بازی در جذب کردن مخاطبین بزرگسال و حرفه ای تر دنیای گیم نتوانسته است چندان موفق عمل کند.

6.5

Good

  • گرافیک جذاب
  • ایده ی ابتدایی جذاب
  • شخصیت پردازی خوب

Bad

  • باگ های فنی جزئی
  • اقتباس سینمایی ضعیف
  • تکراری شدن روند بازی