Beholder 2 یک بازی ماجراجویی و استراتژیک است بازیکن در بازی به عنوان شخصیت اصلی بازی به نام ایوان ردگروی قرار دارد.  او کارگری سطح پایین در یک وزارت خانه است که طی اتفاقی پدرش فوت شده است. بازیکن باید در وزارت خانه موقعیت خود را ارتقاء دهد و هنگامی که مشغول در آنجا است باید از شرایط مرموز مربوط به درگذشت پدرش اطلاع یابد و پروژه مخفی ای که روی آن کار می کرده را پرده برداری کند.

Beholder 2 محیط و روایات بازی را به یک حوزه گسترده تر که وزارت خانه ای به نام بوروکراسی لابیرنتین است، منتقل می کند که از لحاظ وسعت بسیار بزرگتر از محیط نسخه اول است. اکثر پس زمینه ها و فضاهای مختلف محیط برای بازیکن مسدود شده است. در ابتدا بازیکن را در ابتدایی ترین سطح قرار دارد و باید موقعیت شغلی او را ارتقاء دهد. راه های زیادی برای پیشرفت در سطح بازی وجود دارد که یکی از موثرترین راه ها کنار زدن سایر رقبا است که همکاران شما هستند. شما می توانید با کمک به همکاران خود و یا اطمینان از استعفا آنها از آن فرصت استفاده کنید و موقعیت خود را بالا ببرید. حتی کسانی که در مسیر شما مانع می شوند را از بین ببرید و یا حتی آنها را مرگ زودهنگام دچار کنید.

گیم پلی بازی Beholder 2 بسته به تصمیمی که می گیرید کارهای مختلفی نیز برای انجام آنها وجود دارد. شما می توانید به طور کلی با بسیاری از کاراکتر های بازی تعمال داشته باشید و برای آنها وظایفی را انجام دهید. هریک از درخواست های آنها پاداشی هایی اعم از شهرت، پول و حتی کتاب هایی را شامل می شوند که به شما کمک می کند تا از همکاران خود جلو بزنید. وظایف جانبی بازی همراه با وظایف داستان اصلی کمک می کند تا Beholder 2 گیم پلی و روایات سرگرم کننده ای را برای بازیکنان رقم بزند.

بازی Beholder 2 از لحاظ بصری دارای جزییات چشم گیری است اما نمی توان این عنوان را جزء بازی های زیبا یاد کرد. کاراکتر های بازی همانند نسخه اول رنگ زشت و مشکی خود را دارند که رنگ های خاکستری کسل کننده و افسرده کننده و یا سیاه و قهوه ای نیز به آنها افزوده شده است.

در بازی Beholder 2 راههای مختلفی وجود دارد که می توانید توسط آنها خود را در وزارت ارتقاء دهید و وجود تعداد پایان های متعدد به قابلیت پخش مجدد کمک می کنند تا گیم پلی بازی هرچه بیشتر متنوع و جالب تر شود. گیم پلی فوق العاده بازی تجربه ای زیبا و سرگرم کننده ای را در اختیار بازیکنان قرار می دهد که این فرصت را به آنها می دهد تا کارهای زیادی در گیم پلی بازی انجام دهد و در حالی که وحشت یک موجودیت توتالیتر را با تعادل خوب طنز و جدی شبیه سازی می کند.

Beholder 2 دارای روایات داستانی عالی و فوق العاده ای است و مینی بازی های متنوع و جذاب آن نیز گاهی می تواند بیشتر از یک بازی کوچک بنظر برسند. مینی بازی ها یکی از برجسته ترین منابع برای بدست آوردن پول و شهرت هستند که پاداش آنها برای انجام یک سری ماموریت های خاص بسیار مهم است. متاسفانه مینی بازی های این عنوان از بخش دستورالعمل و بخش آموزشی برخوردار نیست که یکی از ایرادات در طراحی آنها است.

بازی Beholder 2 از لحاظ گرافیک دارای طراحی های پر جزییاتی است و هیچ مشکلی در طراحی آنها دیده نمی شود به جزء تکراری بودن رنگ های آن که در نسخه اول نیز شاهد آنها بوده ایم. شخصیت های بازی دارای رنگ سیاه و یکدست هستند و به طور کلی رنگ های بازی به رنگ های خاکستری کسل کننده و یا به رنگ قهوه ای هستند که سبک متفاوتی را برای بازیکنان ایجاد می کنند.

بازی Beholder 2 دارای تجربه زیبا و سرگرم کننده ای است که به بازیکن امکان می دهد تصمیمات بسیاری بگیرد و از لحاظ روایات داستانی نیز این بازی عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده است. این عنوان یک بازی ماجراجویی با طراحی های زیبایی است که با اتمسفر تاریک و تیره ای شکل گرفته شده است. یکی از ایراداتی که می توان به بخش داستانی بازی گرفت مینی بازی های آن است که فاقد یک بخش آموزشی هستند. خوشبختانه وجود سیستم انتخاب های بی شمار امکان پخش مجدد را برای بازیکنان فراهم می کند و داستان بازی را بسیار متنوع و جذاب نشان می دهد و تعداد کارهای قابل انجام در گیم پلی آن ساعت ها سرگرمی را برای بازیکنان فراهم می کند.

7.0

Good

  • گیم پلی مهیج و سرگرم کننده
  • داستان جذاب و قدرت تصمیم گیری متنوع
  • مکانیک گیم پلی روان

Bad

  • گرافیک سطح پایین
  • موسیقی متن ضعیف
  • عدم وجود بخش آموزشی برای مینی بازی ها