با عرض خسته نباشید خدمت همه ی همراهان همیشگی تیم  GameInja بار دیگر با مجموعه نقد و بررسی های خود در کنار شما هستیم. امروز به نقد و بررسی بازی جذاب Bibi & Tina at the horse farm خواهیم پرداخت. این بازی برای پلتفرم های کامپیوتر های شخصی و هم چنین کنسول های نسل هشتمی به بازار جهانی گیم عرضه شده است.

بازی Bibi & Tina at the horse farm یک بازی دیگری است که تولید و توسعه آن اقتباسی از روی فیلمی به همین نام می باشد که این بازی را می توان نمونه ای از یک اقتباس خوب به حساب آورد چرا که خود فیلم هم فیلمی بسیار ضعیف بود و از این جهت Bibi & Tina at the horse farm اقتباسی نسبتا خوب از کار در آمده است زیرا برنامه نویس ها و توسعه دهندگان بازی چندان کار سختی در پیش نداشتند.

داستان بازی البته شاید دارای مشکلاتی باشد اما گرافیک و گیم پلی نسبتا خوب کار شده اند و شما را بسیار شگفت زده خواهند کرد و نقشه بازی نیز به حد باور نکردنی و دور از انتظاری بزرگ و با جزئیات کار شده است. شما در بازی در نقش تینا و بیبی این مسئیولیت را بر عهده دارید که به اسب های این مزرعه رسیدگی نمایید و در محیط بازی ماموریت های خاصی را که به شما واگذار می شوند را انجام دهید.

اگر هنوز با بی بی ، تینا و دیگر شخصیت های موجود در مزرعه خانواده مارتین آشنا نیستید ، پس از این بازی اطمینان حاصل می شود که به همین ترتیب باقی می ماند. شما می توانید انتخاب کنید که کدام یک از دو شخصیت اصلی نقش خواهند بود ، اما به هیچ وجه یا کاراکتر دیگری معرفی نمی شوند.

حتی اگر بازی باید دانش موجود زیادی داشته باشد ، قطعاً کار نخواهد کرد جز حذف برخی نام ها و مکان ها از طریق جعبه های متن توضیحی آن.در کل 18 ماموریت متشکل از چهار تا پنج مکانیسم مختلف وجود دارد که در یک بازه زمانی برای سوار شدن به پایین سوار می شوند ، اگرچه با طی کردن مسیر شما بدون ترک آن ، شما را از یک ایست بازرسی به دیگری می برد. در یک ایست بازرسی سوار شوید یا یک خروس را دنبال کنید و روند آن را تنظیم کنید. همه این مکانیسم های جداگانه خوب هستند ، اما هیچ یک به خصوص جالب توجه نیستند.

پیشینه ماجرا این است که برخی از حیوانات از مزرعه فرار می کنند و شما به نقاط مختلف سوار می شوید تا آنها را برگردانید. بدون هیچگونه گفتگوی مستقیم ، تنها داستانی که می گیرید از طریق کادر متن راوی انتزاعی در ابتدای کار است و هیچ متنی دیگر در انتهای کار وجود ندارد. شما از بریدگی ها فرار نکرده اید و هیچ حس واقعی برای پیشرفت ندارید. چه تعداد حیواناتی را پیدا کرده اید و هیچ برش یا متن زیادی ندارید ، فقط بعد از آخرین ماموریت امتیاز می گیرید.

بازی های سواری مانند تعمیر سمور و نظافت به طور حتم عمده ترین محصولات چنین بازی هایی هستند ، اما چند بازی می توانند آنها را به روشی غیر ناامیدکننده پیاده سازی کنند. متأسفانه بی بی و تینا نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

می توانید با یک کلیک آنها را از روی اجسام بیرون بیاورید ، اما بعد از آن یک دقیقه احساس می کنید “مسواک زدن” روی سم را فشار دهید. تنها بهبود قابل توجه این است که بافت خاکی کمی کدورت را از دست می دهد. ساز و کار دقیقاً شبیه به My Horse St در سال گذشته است و خسته کننده است. همان منطق خسته کننده “به آرامی حذف بافت خاک” نیز برای روتوش کردن و تزئین مینی بازی ها کار می کند. این کسل کننده و رضایت بخش نیست و هنوز راهی ارزان برای افزایش مصنوعی زمان بازی است.

کیفیت بصری جهان متفاوت است و مزارع و ساختمانها به نظر خوب می رسند اما مناطق دیگر ارزان و خالی به نظر می رسند ، با بافتهای بسیار تکراری و توپوگرافی ساده.با وجود ساده کردن سبک هنری و فاقد تنوع مدل ها ، در حین پخش PS4 ، من گاه به گاه فریم را رها می کنم و سطوح بسیار واضحی از جزئیات را در بافت درخت جمع می کنم.

بسیاری از مشکلات این نوع بازی ها را می توان با بودجه کافی و زمان کافی توسعه توضیح داد که این امر توسط ناشران ایجاد می شود که معتقدند بازی های اسبی مخاطبان بسیار کمی برای سرمایه گذاری بیشتر دارند. مکانیسم دنیای آزاد به سه حالت مختلف بازی تقسیم می شود.

در این زمان بازی فقط با دسترسی به مکانیسم های مختلف از نقشه جهان می تواند سودآور باشد … با این حال ، من به هیچ وجه به فکر فواید مالی یا تبلیغی نیستم جز تصور اینکه چه کسی به وجود آمده است. این مفهوم تا حدودی از اصول طراحی بازی مدرن فاصله دارد که حتی گزینه های جایگزین را نیز نمی توان در نظر گرفت.

منابع 2D و 3D در آنجا دوست داشتنی هستند: رابط کاربری کاملاً زیبا و کافی است تا جلوه مثبتی بگذارد. اگرچه تصمیم به اضافه کردن طرح های سیاه به شخصیت ها و اسب ها به جای درختان و ساختمان ها اندکی خاموش بود ، اما جهان به سبک کارتونی نسبتاً ساده ایجاد شد. حداقل بی بی و تینا مانند بسیاری از مسابقات اسب سواری تحت تأثیر شبه واقع گرایی کم بودجه قرار نمی گیرند و انیمیشن های اسب سواری که دیده می شود خوب است.

متأسفانه ، شما به سختی نمی توانید انیمیشن مورد نظر را ببینید ، زیرا دوربین به شخصیت شما بسیار نزدیک خواهد بود ، مگر اینکه بخواهید گالوپی کنید و نتوانید بچرخید ، این بدان معناست که شما هرگز اسب را از سمت خود نمی بینید ، مگر اینکه در اسب ایستاده است.

بعد از انجام تمام 18 کار ، بیش از یک ساعت وقت صرف نمی شود. این بازی همراه با حالت “سوار شدن” و تلاش برای تزئین مینی بازیها ، این بازی مرا حدود 90 دقیقه سرگرم نگه داشت. اما من وقت خود را برای جمع آوری تمام اشیاء پنهان بیشتر از این ساعت صرف نمی شود.

ویژگی های بازی نتیجه کارآمد هستند ، اما یک چالش و سرگرمی دست نیافتنی برای بازیکنان بزرگسال نیست. پرش با رفتن مستقیم به سمت موانع منحنی یا گالوپینگ انجام می شود و آنقدر جالب است که می خواهم در طول پرش ، یک یا دو کار را انجام دهم ، یا حداقل موانع موجود در مسیر را در بر گیرم.

غالباً ، کار چندان درستی نمی باشد که ارزش بازی را با بازی کردن وقت و هزینه قضاوت کنیم، اما من تصور میکنم که این اغلب یک رویکرد بسیار سطحی است که مقدار را بر کیفیت ارزیابی می کند. با این حال ، در حالی که بسیاری از بازی های کوتاه Indie با خلاقیت و منحصر به فرد بودن جذاب هستند.

یکی دیگر از موارد مثبت بازی موسیقی شگفت انگیز آن بوده است موسیقی در Bibi & Tina at the horse farm بسیار خوب طراحی شده است و با ریتم گیم پلی بازی بسیار هماهنگ می باشد. هم چنین صدا گذاری های بازی نیز بسیار دور از انتظار و خوب بوده است و محیط طبیعی بازی را در اطراف شما متصاعد خواهد کرد.

بی بی و تینا نمی توانند ادعا کنند که مخصوصاً خلاق یا منحصر به فرد هستند. من فکر نمی کنم که اضافه کردن 18 مأموریت دوچرخه سواری دیگر اگر چیزی بهبود نیابد ، واقعاً بازی را بهتر کند ، اما فکر می کنم این کمبود ممکن است با توجه به هزینه 20 دلار برای سرگرمی فرزندان عزیزش ، مربوط به هر والدینی باشد.

گرافیک بازی بسیار چشم نواز طراحی شده است و همانطور که پیش تر ذکر کردیم، داستان بازی در محیط بسیار طبیعی سرسبز و زیبایی در جریان است که بسیار تاثیر گذار می باشد و طراحی بصری بازی نیز به طوری بوده است که قطعا شما را شگفت زده خواهد کرد و از تجربه ی این بازی بسیار جذاب لذت خواهید برد.

یکی دیگر از نکاتی که بالاتر به صورت بسیار پیش پا افتاده و خلاصه به آن پرداختیم و الان قرار است آن را بیشتر گسترش دهیم و بیش تر درباره ی آن صحبت کنیم، محیط بازی است که همانطور که گفتیم نقشه ی آن جهان-باز است و بسیار بزرگ و جذاب است و در آن نکات بسیار زیادی وجود دارد که روند اکتشاف آن ها و گردش در آن ها بسیار برای شما تجربه ای خاص خواهد بود.

بطور کلی باید این طور گفت که بازی Bibi & Tina at the horse farm دارای داستان چندان گیرایی نیست و جندان جذابیتی ندارد اما گیم پلی بسیار روان بازی و هم چنین گرافیک خوب آن با همراهی موسیقی گوش نواز و جزئیات بسیار زیاد گیم پلی بازی، همه و همه دست به دست هم داده اند تا شما در Bibi & Tina at the horse farm با بازی ای جذاب و دوست داشتنی رو به رو باشید که این پتانسیل را دارد تا شما را بسیار سرگرم نماید.

7.0

Good

  • گرافیک جذاب
  • موسیقی دل نشین
  • جهان-باز بودن بازی

Bad

  • داستان ضعیف
  • شخصیت پردازی نه چندان قوی