بازیCROSSBOW: Bloodnight  یک بازی در ژانر اکشن ، شوتر است که برای پلتفرم PC در 24 سپتامبر سال 2020 و برای نینتندو سوئیچ در 29 ژانویه سال 2021 از طرف کمپانی Hyperstrange منتشر شد. پس با ما همراه باشید برای بررسی این بازی.

داستان بازی CROSSBOW Bloodnight در سال 1139 میلادی جریان دارد و شما را در دنیایی عجیب و مرموز قرار میدهد که در آن به عنوان یک شوالیه شجاع و دلیر ایفای نقش خواهید کرد. در گیم پلی بازی شما سلاحی کشنده و قدرتمند به نام CROSSBOW را در اختیار دارید که با آن باید به شکار هیولاها و شیاطین بپردازید. بازی در شهر نفرین شده دوران قرون وسطی لندن جریان دارد که به دلیل آتش سوزی و طاعون دچار هرج و مرج شده است و لشکری از موجودات عجیب نیز به آنجا هجوم میاورند.

گیم پلی CROSSBOW: Bloodnight بسیار ساده است.  اصولاً به شما یک کمان پولادی داده می شود و سعی می کنید تا آنجا که ممکن است زنده بمانید.  اگر دکمه شلیک را نگه دارید ، مانند مسلسل خودکار شلیک می شود.  اگر هدف بگیرید و شلیک کنید ، در پایان یک نوع مواد منفجره شلیک می کنید که به همه دشمنان دیگر نیز آسیب می رسانید.  هر از چند گاهی توانایی خاصی را باز می کنید که به شما امکان می دهد همزمان با بسیاری از دشمنان به شیوه های گوناگون درگیر شوید.

اساساً دشمنان دائماً بیشتر می شوند  و هدف شما کشتن آنها قبل از اینکه بتوانند شما را تحت فشار قرار دهند ، است.  شما از نظر سلامتی محدود هستید زیرا بیشتر دشمنان شما را در طی یک یا دو بار می کشند.  بنابراین شما باید دائماً در اطراف میدان حرکت کنید و همه دشمنانی که به شما نزدیک می شوند را بکشید.  هدف نهایی این بازی زنده ماندن تا زمانی که  به جدول رده بندی صعود کنید .

این بازی ای نیست که بخواهید برای مدت طولانی بازی کنید. بنابراین بازی متکی به بازیکنانی است که سعی می کنند امتیازات قبلی خود را بهبود بخشند ، یک سری بازی شان سریعت بیشتری دارد.  با کوتاه بودن هر دویدن ، به احتمال زیاد می خواهید چندین بازی را پشت سر هم انجام دهید و امیدوار باشید که بتوانید امتیاز خود را بهبود ببخشید.  هر چند بعد از مدتی بازی می تواند کمی تکراری شود.  به همین دلیل می بینم CROSSBOW: Bloodnight یک بازی است که لازم است برای کسب مهارت در آن روزی حداقل نیم ساعت تمرین کنید .

از برخی جهات این بازی مانند یک عنوان بودجه ای احساس می شود و به نوعی اینگونه است.  عمق بازی به هیچ وجه به اندازه برخی دیگر از بازی های مستقل نیست.  گرافیک و صدا خوب هستند ، اما با بازی های مستقل با درجه بالاتر قابل  مقایسه نیست. به نوعی این منطقی به نظر می رسد که بازی ارزان قیمت بوده است.  در واقع این بازی فقط با قیمت 5 دلار فروخته می شود .  بخشش برخی از ایرادات بازی با چنین برچسب قیمتی بسیار راحت تر است.  اگر این بازی برای شما خیلی جالب به نظر نرسد ، قیمت برای تغییر نظر معقول است. از لحاظ گرافیک بازی کاملا قابل قبول است اما در زمینه  صداگذاری وطراحی کاراکتر ضعف های زیادی موجود است.

اساس آن بازی از آن دسته بازی های خلاقانه و نوآور نیست پس اگر شما به دنبال یک دیدگاه جدید از سری بازی های سبک شوتر هستید احتمالاً از آن لذت نخواهید برد. با این حال طرح های بصری بازی همچنین داستان بازی می تواند شما را سرگرم کند طبیعتاً ساعات خوشی را با آن سپری خواهید کرد.

همانطور که می دانید در صنعت بازی موسیقی متن سالهاست که تحول زیادی داشته است. شایددر سبک بازی های شوتر  اندازه بازی های ماجراجویی یا تاریخی و راحتی معمایی این  موضوع  کمرنگ تر به نظر برسد. اما قطعاً نمی شود منکر  این شد که در هر نوع بازی ما نیازمند  موسیقی متن مناسب برای آن هستیم.  حال میخواهیم درباره موسیقی متن این بازی صحبت کنیم.

بازیCROSSBOW: Bloodnight  دارای موسیقی متن ابتدایی و تقریباً ضعیفی است. همچنین ترکیبات صدای محیط و  هماهنگی آن با ریتم موسیقی بسیار  محدودبوده  و حس و حال هیجان انگیز میدان نبرد را در این بازی نخواهید یافت و قطعا موسیقی متن ضعیف در یک اثر، موجب جو سازی بسیار ضعیف و مبتندی خواهد شد که این مورد اصلا برای یک بازی خوب نیست.

در نهایت می توان گفت بازیCROSSBOW: Bloodnight  از آن دسته بازی هایی است که توانایی  خوبی تقریباً در جو سازی و ساخت محیط و جهان دارا هستند اما در بحث گیم پلی و داستان پردازی و همچنین  پرداخت به کاراکتر ها ناتوان است. اگر شما نیز از آن دسته مخاطبانی هستید که علاقه مند به سبک بازی های شوتر بوده  خواهان تجربه یک بازی دیگر از این دست بازی ها هستید می‌توانیم بازیCROSSBOW: Bloodnight را به شما پیشنهاد بدهیم.  پس زمان را تلف نکنید و این بازی تقریبا ارزان قیمت و سرگرم کننده را برای خود تهیه کنید  و ساعات خوشی را برای خود رقم بزنید.

4.5

Good

  • گرافیک جذاب

Bad

  • گیم پلی تکراری و کلیشه ی
  • موسیقی ضعیف