امروز هم با بررسی یک بازی جذاب دیگر در خدمت شما خواهیم بود. بازی Cubers: Arena در سال 2019 برای کنسول های نسل هشتمی Xbox One , Playstation 4 , Nintendo Switch و همینطور رایانه های شخصی منتشر شده است.

بازی داستان یک موجود گرد و دایره ای شکل به نام بالر را نشان میدهد که در دنیای موجودات مکعبی گرفتار شده و اسیر رنج این موجودات است. بالر  که از این رنج و استبداد مکعب ها خسته شده برای به دست آوردن آزادی خود شروع به جنگ با مکعب  ها کرده و بازی و نبرد های شما از این قسمت شروع می شود. داستان بازی چیزی نیست که بخواهیم به آن تکیه کرده و یا حتی ما را کمی تحت تاثیر روایت های خود قرار دهد و این مسئله را خود سازندگان هم دانسته و آن را بسیار کمرنگ و فقط برای داشتن هدف و شروع جنگ ها در بازی گنجانده اند. بخاطر سبک بازی که فقط به نبرد در زمین های مختلف منتهی میشود آنچنان داستان بازی جای مانور دادن پیدا نمی کند و در این حالت گنجاندن پیچش های داستانی در آن بسیار سخت و دشوار است اما خب از طرفی هم غیر ممکن نیست. بهتر بود بازی یا کمی سبک مبارزات و گیم پلی آن را تغییر داده و یا به نحوی داستان جذابتری را به مخاطب ارائه میداد و اگر هر دوی این مسائل اتفاق می افتاد جذابیت بازی نیز چندین برابر میشد.

شما در نقش بالر چندین وظیفه مشخص دارید. در زمین های مختلف بجنگید. جایزه دریافت کرده و با توسط آن خود را قوی تر کنید و دوباره بجنگید. سیستم مبارزات بازی با توسط شمشیر و سلاح های سرد دننبال خواهد شد. شما پس از ورود به هر زمین باید با موج های مختلف دشمنان شروع به نبرد کرده و پس از شکست دادن آن ها میتوانید به زمین دیگری راه پیدا کنید. البته در انتهای هر بازی و زمین مقداری جایزه و واحد پول درون بازی و همینطور توکن هایی برای باز کردن مهارت های خود دریافت میکنید. دشمنانتان غالبا مکعب هایی یک شکل بوده و با پیشروی در سطوح مختلف بازی له قدرت و تعداد آن ها افزوده می شود. حدودا پس از هر چهار زمین مسابقه یک باس برای جنگیدن راه شما را سد کرده و باید با او به مبارزه بپردازید. باس های بازی از قدرت زیادی بهره مند بوده و اینجاست که ارزش توکن ها و پول های دریافتی شما خودشان را نشان خواهند داد. شما باید برای مقابله با آن ها و شکست دادنشان از آهنگری که بیرون از زمین مسابقه مشغول به تولید سلاح های مختلف است شروع به خریدن کنید. تعداد بسیار زیادی سلاح از جمله شمشیر و تبر و نیزه و وسیله های دفاعی مانند سپر و همچنین زره های مختلف در بازی و قسمت آهنگری وجود دارد که شما میتوانید از آن ها استفاده کنید. همچنین یک سیستم مهارت نیز در بازی گنجانده شده که به توسط آن ها سیستم های جدید حمله و قابلیت های ویژه ای دریافت خواهید کرد.

قسمت جذاب بازی اما وجود بازی به شکل Co-op بوده و شما میتوانید بازی را در کنار یکی از دوستان و به شکل آفلاین و همکاری با یکدیگر تجربه کنید. این قسمت جدا از لذت بخش بودن کمی از چالش برانگیز بودن بازی کاسته و به شما در پیشروی بازی کمک خواهد کرد. البته قسمت دیگری نیز وجود دارد که شما میتوانید به صورت آفلاین با یکی از دوستانتان به مبارزه پرداخته و قدرت خود را به دیگری ثابت کنید. قسمت های دونفره بازی بسیار جذاب و لذت بخش بوده و شما را تا مدت زیادی سرگرم خود خواهد کرد.

در حالت کلی بازی با وجود مشکلاتی که در یکنواخت بودن مراحل و سبک تکراری برای نبرد ها داشته بازهم برای تجربه دونفره و در کنار یکدیگر میتواند جذاب و لذت بخش باشد. قیمت بازی هم آنچنان بالا نبوده و  میتواند برای یک تجربه چند روزه مناسب و قابل قبول باشد اما شما نمیتوانید برای تجربه چندین باره بازی و یا طولانی مدن روی آن حساب کنید.

6.5

Good

  • جلوه های تصویری قابل قبول
  • سیستم دونفره جذاب
  • سلاح های زیاد و متنوع

Bad

  • تکراری شدن بازی و مراحل
  • عدم وجود داستان قابل قبول