با انتشار های جدید در استور بازی های جدید، بازی هایی با یک موضوع جذاب دیگر در توسعه بازی های indie و همینطور ننتیندو را برای شما گیمرهای دوست دار بازی های آرکیدی معرفی می کنیم که در آن صرفا به یک سرگرمی خاص پرداخته شده است ولی با مفهوم جالب و داستان های خوبی که در ادامه با نقد و بررسی این بازی یعنی  Date Night Bowling به شما آن را در سایت Game Inja معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

بعضی مواقع پرداختن به یک سری بازی های ساده و سرگرمی هایی که به صورت روزانه در زندگی ما وجود دارند می توانند شبیه سازی خوبی از خاطرات ما در آن زمان باشند. اما تیم طراحی بازی های (نرتیک) که دست طولانی در طراحی بازی های آرکید مانند دارند این بار نیز به شکل دیگری به این موضوع ورود کرده اند و بازی محبوب بولینگ را برای گیمر ها به زبان بازی های ویدئویی ترجمه کرده اند. بعد از اینکه در محیط بازی وارد می شوید متوجه می شوید که این بازی از استایل خاص و شکل متفاوتی از آنچه انتظار دارید برخوردار است.

البته که می توانید بازی های سه بعدی مربوط به این ژانر از بازی ها (بولینگ) را در استور ننتیندو پیدا کنید و با کیفیت بالای سه بعدی آنها از آنها لذت ببرید ولی عنصری در بازی  Date Night Bowling وجود دارد که شاید آن را در بقیه گیم ها پیدا کنید. اولین موضع در باره بازی  Date Night Bowling به گرافیک و استایل طراحی آن باز می گردد. وقتی بازی را شروع می کنید با استایل بازی های میکرو و آرکید مواجه می شوید که از همین الان باید بدانید که سه بعدی بودن بازی در  Date Night Bowling اصلا جایی ندارد. ولی ساخت بازی به شکل دو بعدی در این بازی به قدری جذاب به آن پرداخته شده است که شاید اصلا دلتان هوس انجام بازی سه بعدی این گیم را نکند.

شکل طراحی بازی با استایل پیکسلی که دارد به شکل خوبی نوستالژی بازی های قدیمی را تداعی می کند. همینطور سلیقه ای که در طراحی محیط بازی به خرج داده شده است به شکل دیگری خودش جذابیت خاصی ایجاد می کند. مثلا استفاده از رنگ های بنفش و الترا وایولت در بازی  Date Night Bowling استایل بازی را به یاد ماندنی می کند. استفاده از تبلیغات های قدیمی و همینطور فونت های قدیمی بازی سازی در بازی نیز کاملا با سبک طراحی بازی همخوانی دارد. در مورد گیم پلی بازی باید گفت که دیگر بازی از فرمالیته بازی های ننتیندو خارج شده است و دیگر برای انجام این بازی نیازی به استفاده از موس ندارید و همه گیم با استفاده از کیبورد قابل انجام است. انتخاب نوع بازی از منوی اولیه بازی با فلش ها و اینتر انجام می شود و در خود گیم پلی بازی حرکت های اصلی با دکمه ای (WSAD) همیشگی صورت می گیرد که خوب استفاده از موس را کاملا بیهوده نشان می دهد.

هدف گیری و پر کردن انرژی و پرتاب به موقع توپ های بولینگ در زمانی که نمودار انرژی در بازی به حد اندازه خودش برسد به شکلی انجام می گیرد که بعد از مدتی بازی کردن با نحوه انتخاب زمان مناسب برای رها سازی توپ های بولینگ آشنایی پیدا می کنید و می توانید در مراحل بازی پیشرفت کنید. در سمت پایین صفحه نمایش تعداد چوب های استفاده در انتهای مسیر پرتاب بولینگ نشان داده می شود و اطلاعات مربوط به تعداد چوب هایی که انداخته اید را نمایش می دهد. در سمت راست صفحه بازی جایگاه شما در رتبه بازیکنانی که بازی را انجام می دهد مشخص می شود و مجموع چوب های بولینگی که می افتد نشان دهنده برد شما هستند. نوار انرژی و جهت گیری پرتاب توپ های بولینگ در بالای صفحه نشان می دهند و بنا به شرایط بازی سرعت حرکت نمودار در مقطع های مختلف متفاوت است.

در مجموع باید گفت که در بعد طراحی خود بازی بولینگ با در نظر گرفتن شرایط طراحی بازی که آن را به شکل دو بعدی و آرکیدی توسعه داده اند، بازی به شکل خوبی خودش را نشان می دهد. با این که فریم ریت های بازی کم است و بازی را اسلو موشن تجربه می کنید ولی در کنار آن دیالوگ های جذاب بین دو نفر که سر قرار هستند و پیروزی های شما در بازی ها و رتبه بندی ها با توجه به قیمتی که برای خرید این محصول عرضه شده است ارزش انجام این بازی را به خوبی نشان می دهد.

4.0

Good

  • بازی بولینگ با حالت آرکید
  • داستان های قرار های عاشقانه ای
  • استیل و رنگبندی جذاب بازی

Bad

  • محدود بودن گیم پلی بازی
  • درگیر نبودن داستان بازی در گیم پلی