یک سری بازی ها هستند که با ظاهر و لنگ و لعاب خوبی که دارند و صد البته گرافیک بسیار خوب در تریلر ها قصد دارند تا شما را شگفت زده کنند و در این راه هم بسیار موفق هستند ولی وقتی به درون این بازی ها سفر می کنید و کمی گشت و گذار می کنید تازه متوجه می شوید که نه این بازی به هیچ عنوان اثر بی نقصی نیست و قرار نیست که با یک شاهکار طرف باشید و هرچند که بازی عملکرد بدی ندارد ولی انتظار شما بسیار بالا رفته است و از آن ناامید خواهید شد.

Deiland: Pocket Planet Edition کم و بیش یکی از این گونه بازی ها می باشد. این عنوان به تازگی و در سال ۲۰۲۱ توسط استودیوی بازی سازی Chibig عرضه شده است و ناشر آن هم همین استودیو می باشد. این بازی مستقل می باشد و در حال حاضر برای پلتفورم های Nintendo Switch, PlayStation 4, Android, iOS, Microsoft Windows, Macintosh operating systems منتشر شده است و قیمت این بازی نیز برای کنسول سوییچ 20 دلار می باشد و اگر قصد خرید آن را برای پلی استیشن دارید باید ۱۵ دلار پرداخت کنید. البته این نکته رو در نظر بگیرید که بازی فعلا برای رایانه های شخصی عرضه نشده است.

داستان بازی درباره ی شخصیتی به نام آرکو می باشد که در طول بازی کنترل او را به دست می گیرید و به حل یک سری از رمز و راز ها و موارد این چنینی خواهید پرداخت. داستان به طور کلی کیفیت چندان بدی ندارد و شما را راضی نگه خواهد داشت. روایت بازی بد نیست و دیالوگ بندی های آن نیز به خوبی در طول بازی انجام شده است. ولی یک بحثی وجود دارد و آن این است که  اگر به بازی به چشم یک رمان بصری نگاه کنید این اثر حرف زیادی برای گفتن ندارد و بهتر است بیخیال آن شوید.

کلیت گیم پلی بازی ساده است. شما پا به یک ماجراجویی  آرامش بخش خواهید گذاشت که تمی مشابه بازی های آرکید کشاورزی دارد و  در آن شما باید از سیاره ی کوچک خود مراقبت کنید ، مزرعه داری کنید و به حیوانات مزرعه برسید. البته که بازی خالی از اکشن هم نیست و گاهی پیش می آید که مجبور شوید با هیولاهای بین سیاره ای مقابله کنید و با آن بجنگید تا خانه خود را به مکانی امن تبدیل کنید و بتوانید از محل زندگی خود و محصولاتتان محافظت کنید. در بازی به مکان های دیگر هم سفر خواهید کرد و با یک سری از افراد آشنا خواهید شد که به شما در این ماجراجویی کمک خواهند کرد.

متاسفانه در ابتدا بازی جذاب است ولی نمی تواند این جذابیت را تا انتها حفظ کند و بعد از مدتی بازی کم کم خسته کننده خواهد شد. بازی در ابتدا بسیار زیبا جلوه می کند ولی هرچه در آن پیشروی می کنید پوچ بودن آن بیشتر مشخص می شود و بازی دیگر آن جذابیت ابتدایی را نخواهد داشت که این موضوع چندان جالب نیست و اصلی ترین علت آن کمبود محتوای بازی می باشد که باعث شده تا گیمر بعد از مدتی از بازی خسته شود و این بزرگترین اشکال بازی است.

گرافیک بازی یکی از بخش های خوب ان می باشد که باعث شده راحت تر بتوانید با محیط های بازی کنار بیایید. از نظر هنری همه چیز در جای خودش قرار دارد و سیارک ها بسیار خوب طراحی شده اند. از نظر فنی گرافیک بازی بد نیست ولی مشکل فنی کم ندارد. بازی دارای تعداد زیادی باگ می باشد  که شاید خیلی بر روی تجربه ی کلی شما تاثیر گذار نباشد ولی بالاخره در بازی وجود دارد و از کم کاری های سازنده به شمار می روند و باید اسلاح شوند. موسیقی های بازی نیز بد نیست و تا حدودی می توانند راضی کننده ظاهر شوند و صداگذاری بازی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد و تا حد زیادی خوب عمل کرده است.

Deiland: Pocket Planet Edition بازی بدی نیست ولی از آن چیزی که فکر می کنید بسیار متفاوت تر می باشد و به هیچ عنوان یک شاهکار به حساب نمی آید و مشکلاتی دارد که سطح کیفی بازی را تا حد زیادی پایین آورده است. بازی از مشکل کمبود محتوا و باگ رنج می برد. اگر از اشخاصی هستید که بازی های ساده را دوست دارید و می خواهید که یک تجربه ی آرامش بخش را تجربه کنید این بازی بسیار مناسب می باشد و در صورتی که از آن انتظار دارید که یک اکشن بی نظیر به شما ارائه دهد نا امید خواهید شد و بهتر است به دنبال عناوین دیگری بگردید.

از این که با نقد و برسی این بازی تا به این جای کار همراه وبسایت Gameinja بودید سپاسگزاریم و امیدواریم که از نفد و برسی این بزازی لذت کافی برده باشید و ما نیز در خرید این بازی به شما راهنمایی های لازم را رسانده باشیم.

 

6.5

Good

  • ظاهر خوب بازی
  • گیم پلی جذاب در ابتدا

Bad

  • مشکلات فنی
  • تکراری شدن بازی