امروز هم میخواهیم علاوه بر بررسی یک بازی به شما یک تولید کننده تک نفره دیگر نیز معرفی خواهیم کرد. بازی Embracelet که در سال 2020 و برای کنسول دستی Nintendo Switch و همچنین رایانه های شخصی منتشر شده است یک تجربه ناب از یک بازی فوق العاده را ارائه خواهد داد که تنها توسط یک نفر و به تنهایی ساخته شده است.

بازی های داستان و دیالوگ محور تجربه های نابی از بازی را در اختیار شما قرار خواهند داد که در آن ها می توانید بدون دلهره و استرس و عذاب، فقط به داستان و روایت های آن توجه کرده و خود را در دنیای بازی غوطه ور کنید. مخصوصا هنگامی که داستان و جلوه های بصری آن ها به خوبی کار شده باشند. در این چنین اوقاتی شما با یک عنوان لذت بخش و یا بهتر است بگوییم با یک رمان تصویری روبرو هستید.

بازی روایتی داستانگونه داشته و شما را با داستان جذاب خود درگیر میکند. شما به عنوان پسری نوجوان به نام جاسپر بازی خواهید کرد. نوجوانی مدرسه ای و خیال باف با رویاهای دست نیافتنی هر پسری در سن و سال او. پس از مدتی پدربزرگ جاسپر در مورد یک دستبند با قابلیت های جادویی به جاسپر اطلاع میدهد. دستبندی که به توسط آن شما میتوانید اشیا را جا به جا کرده و یا منفجر کنید، با ماشین آلات ارتباط برقرار کرده و آن ها را دستکاری کنید، وسایل را بلند کنید و خیلی از امکانات دیگر. او به شما آدرس جزیره ای را خواهد داد که دستبند در آن مکان مخفی شده است. شما پس از کش و قوس هایی با خانواده و مخصوصا مادرتان آن ها را برای رفتن شما به آن جزیره راضی کرده و به دنبال ماجراجویی خود در جزیره اسلپ خواهید رفت.

بازی از یک داستان منسجم و کاملا احساسی تشکیل شده است. در همین اساس نیز گیم پلی بازی و دیگر فاکتور های آن نیز تحت تاثیر داستان بوده و در کل روایت های بازی نقش پررنگ تری را خواهند داشت. شخصیت پردازی های بازی بسیار عمیق و فوق العاده بوده و دیالوگ های بازی نیز بسیار کار شده اند. بازی حس خوب نوجوانی را کاملا منتقل کرده و از نظر روند داستانی با یک عنوان خوب و کاملا پخته طرف هستیم.

همچنین گرافیک بازی نیز بسیار زیبا و جذاب کار شده است. شما با جلوه های بصری فوق العاده زیبایی روبرو هستید و طراحی های هنری بازی شما را جذب خود خواهند کرد. چشم انداز های بازی بسیار زیبا و تحسین برانگیز بوده و شما را به شدت تحت تاثیر خود قرار میدهند. بازی از نظر گرافیکی نیز مانند داستان به خوبی کار شده و شما را غرق در خود خواهد کرد. چیزی که در بازی بسیار مهم است گرافیک بصری آن بوده و طراحی های کوه ها و همچنین، طلوع و غروب آفتاب، مکانیزم سایه ها و نور پردازی و همچنین بافت ها در بازی بسیار زیبا و با دقت کار شده اند.

سیستم گیم پلی بازی بسیار راحت و در خدمت داستان است. شما باید در جزیره و آدم های آن به تعامل پرداخته و در صورت لزوم به آن ها کمک کنید و همینطور به کشف راز های جزیره و دستبند جادویی خود بپردازید. بازی سبکی معمایی و تعاملی داشته ولی پازل های بازی آنچنان سخت نبوده و بیشتر جنبه سرگرم کننده به بازی خواهند دادو همچنین تعامل با دیگر شخصیت ها بسیار لذت بخش و جذاب بوده و در بیشتر اوقات شما با احساسات بسیار نابی از سوی شخصیت های درون بازی روبرو بوده و لذت بسیاری را از آن خواهید برد.

بازی در رسیدن به هدف خود یعنی ارائه یک داستان جذاب و درگیر کننده همراه با جلوه های گرافیکی خاص و زیبا و یک گیم پلی روان کاملا موفق بوده و با کم کردن تجربه هایی که به روایت های اصلی داستان و سیستم داستان گونه بازی لطمه میزنند توانسته یک عنوان سرگرم کننده و خوب را به مخاطبان خود تحویل دهد. بازی شاید مشکلات کوچکی را در قسمت صداگذاری و گیم پلی خود داشته باشد اما به هیچ وجه به تجربه اصلی بازی ضربه نخواهند زد و از ارزش بازی کم نخواهند کرد.

8.5

Good

  • داستان جذاب
  • شخصیت پردازی های خوب و عمیق
  • سیستم گیم پلی روان
  • گرافیک هنری زیبا

Bad

  • مشکلاتی در صداگذاری بازی