بازی Fledgling Heroes از جمله بازی هایی است که می تواند به یک بازی محبوب بین گیمر ها تبدیل شود. برای مقدمه لازم است کمی ساختار کلی این بازی را با عناوین مشابه مقایسه نماییم. این بازی که تقریبا ساز و کار ساده ای دارد ، از منظر بازی سازی جای بحث های بسیار طولانی را به جای گذاشته است. از این لحاظ که این بازی با ظرافت بسیار زیادی ساخته شده و از نسخه ای که عرضه شده این موضوع مشخص می باشد.

زمانی که عناوین مشابهی در ژانر این بازی رو مورد بررسی قرار بدهیم ، یک نکته بسیار مشخص برای ما نمایان خواهد شد. این بازی از انبوهی از بازی های ژانر آرکید که خود یک زیر شاخه از ژانر های اکشن می باشد ، برتری دارد. بازی هایی در واقع در دسته آرکید قرار می گیرند که معمولا نزدیکی های زیادی را به بازی های اکشن دارند. داستان این بازی نیز دقیقا از همین قرار است و شما در این بازی دائما در حال روبرو شدن با سختی ها و دشواری ها خواهید بود.

ارزش خرید این بازی نسبت به محتوا و ساختار بسیار بالا می باشد. این تعریف ها کاملا برای این بازی به حق می باشد. از منظر زیبا شناسی که به این بازی نگاه کنیم ، متوجه می شویم که این بازی بسیار زیبا و عالی ساخته شده است. آن چه که حالا و در این نقد برای ما مشخص شده این است که با یک گروه توسعه دهنده بسیار آگاه و توانمند روبرو شده ایم. گروهی که مشخص است برای بازی خود وقت کافی را خرج کرده اند.

حس قهرمان سازی در این بازی به خوبی ادا شده است. در واقع ما شاهد یک سری شخصیت بسیار دل نشین هستیم که این شخصیت ها به اصطلاح سمپاتیک بنظر می آیند. شخصیت های سمپاتیک در واقع به آن دسته از شخصیت هایی گفته می شوند که توانایی دلبری کردن را از افراد دارا هستند. یعنی شخصیت های این بازی به گونه ای ساخته شده اند که شما از دیدن آن ها لذت خواهید برد.

از جنبه های هنری که به این بازی نگاه کنیم ، باز هم می توانیم اعلام کنیم که یک پیروزی دیگر برای این اثر اتفاق افتاده است. ترکیب های استثنایی برای ساخت المان های بازی چشمگیر و زیبا هستند. بعید است کسی این بازی را انجام بدهد و از این ترکیبات بسیار آگاهانه لذت نبرد. آن چه که در خصوص این بازی آشکار می شود این است که واقعا با یک اثر توانا که حرفی برای گفتن دارد ، روبرو شده ایم.

کل فصول این بازی در سه جهان متفاوت اتفاق خواهد افتاد. در این سه جهان شما با گونه جدیدی از اتفاقات و مشکلات دست و پنجه نرم خواهید کرد. این تقسیم بندی نیز خیلی هوشمندانه اتفاق افتاده است. هوشمندانه از این بابت که به طور بسیار جالبی به گونه مراحل چیده شده اند که شما از انجام این بازی خسته نخواهید شد. پس این نکته مثبت را هم می توان به تمامی نکات مثبت دیگر این بازی اضافه کرد.

میزان مدیریت شما بر روی شخصیت پرنده بازی خیلی عالی نمی باشد. در واقع این موضوع به این خاطر گفته شد که ما شاهد هستیم گاها به یک باره و بدون اینکه پیش زمینه ای به شما داده بشود ، در بازی اتفاقات غیر قابل پیش بینی اتفاق می افتد که شما را به بازنده تبدیل می کند. این اتفاقات غیر قابل پیش بینی شاید جنبه های جذابیتی هم داشته باشد اما در هر صورت هر چقدر هم که شما سریع باشید ، باز هم باعث باخت شما می شوند.

در هر فصل و در هر بخش از فصول بازی شما به دنبال رسیدن به گنجینه های طلا بسیار ارزشمند خواهید بود. دستیابی به چنین گنجینه هایی همانطور که مشخص است ، صرفا با طی کردن مراحل بازی ممکن خواهد بود. شما باید با نهایت تلاشتان این بازی را طی کنید تا بتوانید به پیروزی برسید. خوشبختانه حضور چنین گنجینه هایی شما را مشتاق به انجام و ادامه دادن این بازی خواهد کرد.

این بازی همچنین جزء بازی های Co-op به حساب می آید. در چنین بازی هایی این که شما می توانید با همراهی دوستان خود مراحل بازی را طی کنید ، خیلی جذاب و مهیج می باشد. در واقع انجام بازی بصورت گروهی برای تمامی افراد لذت خاص خودش را دارد. به حدی این لذت در کاربران وجود دارد ، که پر فروش ترین بازی های هر ساله نیز بازی های گروهی و دسته جمعی هستند. پس این موضوع نیز یک نقطه قوت دیگر برای این بازی می باشد.

یک موردی که در هر مرحله آن را احساس خواهید کرد ، این است که شما در این بازی وقت خود را با بدون محتوایی از دست نخواهید داد. یعنی شما در کل مراحل و در تمامی لحظات باید خودتان را آماده دیدن اتفاقات جدید باشید. این اتفاقات در قالب های مختلفی پیش می آیند. مثلا شما ممکن است هر لحظه از طرف دشمنان خود مورد حمله قرار بگیرید. این موضوع کمک کرده تا این بازی هیجانی تر گردد.

در خصوص سطح بازی نیاز است که مواردی را به شما منتقل کنیم. برخی از گیمر ها علاقه دارند که سطح بازی ها سخت باشد. برخی دیگر علاقه مند هستند که سطح بازی خیلی دشوار و پیچیده نباشد. کاربران تازه کار صنعت گیم هم مشخصا دوست دارند با بازی های ساده ای روبرو بشوند. این بازی همه این حالات را دارا می باشد. یعنی شما در یک مرحله ممکن است به سادگی از آن عبور کنید. در مرحله ای دیگر ممکن است ده ها بار شکست بخورید.

نمی توان به این موضوع که این بازی قابلیت تعیین سطح را ندارد خورده ای گرفت. اما خب مثلا برخی از مراحل آن هم در اواسط و انتهای مراحل کلی بازی به حدی ساده و پیش پا افتاده می شوند که شما شگفت زده می شوید. مثلا بعد از یک مرحله سخت که شاید بار ها تلاش کردید تا آن را طی کنید با یک مرحله بشدت ساده روبرو می شوید. این موضوع کمی شاید شما را آزرده خاطر کند اما خب در روند کلی بازی ایراد بزرگی به حساب نمی آید.

حالا کمی جلوتر می رویم و ترکیب های صورت گرفته را مورد بررسی قرار می دهیم. اولا این که ترکیب های این بازی همگی خوب و عالی اتفاق افتاده اند. ترکیب گیم پلی و گرافیک را که مورد تحلیل قرار بدهیم با یک موضوع برخورد می کنیم. این که عناصر اصلی در یک بازی به خوبی با هم آمیخته شده باشند ، ما را با یک اثر قابل بحث روبرو خواهد کرد. اما ترکیب گرافیک و گیم پلی این بازی یک موضوع را برای ما به ارمغان می آورد.

این که نسبت توانایی هایی که گیم پلی به شما می دهد به نسبت کیفیت گرافیک کمی نا کافی است. این موضوع بدین معنی نیست که گیم پلی بد یا غیر مناسب باشد بلکه یعنی گیم پلی نسبت به گرافیک بازی عملکرد ضعیف تری دارد. اینکه شما صرفا بتونید شخصیت بازی را بالا و پایین کنید کمی جالب بنظر نمی آید. ای کاش شما می توانستید به شکل بهتری شخصیت بازی را هدایت می کردید.

خب این مورد باعث شده تا عدم وجود گزینه های مختلف در گیم پلی به چشم بیاید. ما انتظار داریم که بتونیم حداقل کمی با موانعی که جلوی پایمان قرار می گیرد مراوده کنیم. اینکه همش فرار کنیم و هیچ ابزار قابل استفاده ای نداشته باشیم اصلا بد نیست اما خب داشتن ابزار های کمی برای درگیری می توانست حتی به زیبایی های این بازی اضافه کند.

البته بازی های بسیار زیادی مانند این بازی تا به امروز انتشار پیدا کرده اند. از معروف ترین این بازی ها می توان به سوپر ماریو اشاره کرد. در این جور بازی ها شما تماس و برخورد مستقیمی با دشمان خود ندارید و صرفا باید با مهارت خود از آن ها عبور کنید. اگر شما از علاقه مندان بازی سوپر ماریو هستید ، حتما این بازی را تجربه کنید. این بازی بشدت عالی توسعه داده شده است.

نحوه به تصویر کشیده شدن بازی از روبرو است و در واقع حالتی دو بعدی به خودش دارد. تصویر برداری و دوربین این بازی به خوبی بازی را برای ما به نمایش می گذارند. یعنی ما از همه اتفاقات به لطف تصاویر مناسبی که به ما داده می شود آگاه می شویم. این که می توانیم به خوبی از روند آگاه باشیم یک نکته مثبت دیگر برای این بازی به حساب می آید. در برخی اوقات حتی به حدی تصاویر به زیبایی به تصویر کشیده شده اند که گویی با یک شاهکار روبرو شده ایم.

بازی Fledgling Heroes همچنین هرگز سعی نمی کند تا آن چه نیست را به رخ ما بکشد. در واقع اینکه یک داستان با روایت های گوناگون عرضه بشود اما در خود بازی نقشی نداشته باشد ، چیزی است که امروزه در بیشتر بازی ها شاهد آن هستیم. اما خوشبختانه در این بازی همه چیز به اندازه خودش در نظر گرفته شده و با یک اثری روبرو هستیم که به اندازه ادعای خود موفق نیز بوده است.

طول مراحل در مجموع طولانی و خسته کننده نیستند. یعنی هر مرحله طوری طراحی شده که مقدار مسیری که شما طی می کنید آن چنان زیاد نباشد که از حوصله شما خارج شود. صرفا در مراحل دشواری مقابله با اتفاقات و حوادث تغییر می کند اما سخت شدن یک مرحله اصلا ربطی به طولانی بودن مسیر بازی نخواهد داشت. این مورد را نیز می توان یک نکته کاملا مثبت در نظر گرفت.

در مراحل ابتدایی شما پرنده ای هستید که در آسمان در حال حرکت هستید. در این هنگام شما با یک سری اتفاقات جلوگیرانه روبرو می شوید. این جاست که شما تازه باید به نقش آفرینی مشغول شوید. نقش آفرینی نیز در این بازی ساده است. یعنی شما صرفا یا باید به بالا و یا به پایین حرکت کنید. اما همه چیز این جا تمام نمی شود. خوشبختانه شما در طول مسیر بازی فقط در شخص پرنده نخواهید بود. این نیز یک نکته مثبت دیگر است.

این بازی بسیار بی رحمانه با شما برخورد خواهد کرد. فرض نکنید که مانع های روبرویتان ساده هستند و شما می توانید راحت از آن ها عبور کنید. همانطور که اشاره شد سختی این بازی گاها به حدی دشوار می شود که شما را عصبی خواهد کرد. سطح درگیری در برخی از مراحل به میزان خیلی زیادی افزایش پیدا می کند و این موضوع را مدیون مکانیک عالی در ساخت این بازی هستیم.

شما همچنین با امتیازاتی که در هر مرحله از این بازی بدست می آورید می توانید محافظ های خوبی را برای خودتان در مراحل پیش رویتان تهیه نمایید. این محافظ ها در برخورد های تنشی شما حکم یک حامی و نگهدارنده را برای شما بازی خواهند کرد. شما با داشتن این محافظ ها کمی با خاطر آسوده تر می توانید مشغول به طی کردن این بازی باشید. این مورد یکی از ابزار هایی است که در این بازی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

بد نیست که نیم نگاهی به بخش صوتی بازی داشته باشیم. ترکیب صوت و تصویر در این بازی بسیار عالی و فوق العاده اتفاق گرفته است. صدا در این بازی نقش مهمی را ایفا می کند و این موضوع برای همگان قابل تشخیص می باشد. منظور از صوت همان موسیقی بازی است که ما شاهد موفقیت دیگر برای بازی سازان این بازی هستیم. واقعا لذت بخش است که شاهد چنین بازی عالی در صنعت گیم هستیم.

در پایان این نقد و بررسی ، بد نیست یک نگاه اجمالی به این مطلب کنیم. همانطور که مطالعه کردید ، قطعا متوجه شده اید که بازی Fledgling Heroes بسیار موفق بوده و قطعا یک انتخاب عالی برای دارندگان دستگاه نینتندو سوییچ خواهد بود. ساختار کلی این بازی بسیار خیره کننده می باشد. انجام این بازی برای گیمر ها یک تجربه دلنشین در سطوح مختلف بازی های کامپیوتری را ممکن خواهد آورد. واقعا در سخت ترین حالت می توان دو سه ایراد بسیار کوچک به این بازی گرفت. این بازی قطعا برای عمده سلیقه ها مناسب خواهد بود. اگر می خواهید یک بازی مشابه با بازی سوپر ماریو رو انجام بدهید و خلاقیت و ریزه کاری سازندگان برای شما مهم می باشد ، بدون هیچ شکی این بازی را انتخاب نمایید.

10.0

Good

  • امکان انجام گروهی بازی (Co-op)
  • به تصویر کشیدن خیره کننده بازی
  • تجربه واقعی هیجان یک بازی آرکید

Bad

  • کم بودن قابلیت کنترل شخصیت بازی
  • پیش آمدن اتفاقات ناگهانی که از دست شما خارج است