بازی مهیج و جذاب Fobia در سبک بازی های نقش آفرینی و اکشن قرار دارد. این عنوان توسط شرکت Evgeny Lazebny طراحی و منتشر شده است و برای پلتفرم های موبایلی، Microsoft Windows و Nintendo Switch عرضه شده است. شما در ادامه نقد و بررسی بازی مهیج و سرگرم کننده Fobia می توانید با تیم نقد و بررسی بازی های رایانه ای GameInja همراه باشید.

بازی Fobia داستان و روایات عجیب آن به طرز چشمگیری با عناصر ترس روبرو می شود که گیم پلی سرگرم کننده و چالش برانگیزی را در اختیار بازیکنان قرار می دهد. شخصیت بازی Fobia دارای ظاهری با رنگ قرمز است و چهره و نام و نشان دیگری ندارد. این بازی با سبک نقش آفرینی جذاب خود با پازل خوب و ترسناکی همراه است که با تله های فراوان و چیزهای مرگ آور بسیاری همراه است. از همان لحظه ای که صدا بازی به گوش می رسد که موسیقی بازی توسط یک گیتار نواخته می شود و بسیار هیجان انگیز نواخته می شود اما خیلی ساده از طریق منو پخش می شود به طوری که تنها گزینه ها در مورد خاموش و روشن کردن صدا است. کاراکتر بازی قابلیت حرکت و پریدن را دارد.

هنگام شروع بازی Fobia موسیقی متن بازی متاسفانه در جریان نیست اما مقداری از اصوات محیط بازی وجود دارد تا بتواند ایده ها و سرنخ هایی را در اختیار بازیکنان قرار دهد. به طرو کلی بازیکن باید در محیط بازی به جستجو و اکتشاف بپردازد و باید سعی کند در مکان های غیر متعارف و خطرناک قرار نگیرد. گیم پلی بازی Fobia طوری است که داستان بازی را بازیکن می تواند طی کمتر از یک ساعت گیم پلی بازی کند که با آشنایی با کنترلر و نحوه انجام گیم پلی می توان آن را در کمتر از یک ساعت به پایان رساند و متاسفانه بازی دارای گیم پلی بسیار کوتاهی است.

بازی Fobia دارای عناصر سبک ترس نظیر محیط های پر تنشی است که متاسفانه در محیط سرد و تاریک اش و از طراحی های نقشه و محیطی ضعیفی برخوردار است که همراه است با  مرگ های غافلگیر کننده. لحظاتی در بازی وجود دارد که بازیکن در دیوارها یا چیزهای مهملی گیر می کند که سعی دارد از حملات جلوگیری کند و یا در حالت کلی زنده بماند. به طور کلی این بازی دارای موقعیت های بسیاری شبیه به آن چه در قبل گفته شد است و عوامل محیطی آن با گیم پلی بازی سازگاری نیستند و انجام برخی از مراحل گاهی اوقات به دلیل طراحی های نادرست می توانید بسیار مشکل باشد.

بازی Fobia آنطور که در ظاهر نشان می دهد نیست و نام و موسیقی و صدا های بازی بنظر یم رسد با عنوان ترسناک و جذابی روبه رو هستید اما متاسفانه بازی مقداری ترس و وحشت را در خود جای نداده است. برای مثال در قسمتی از گیم پلی بازی Fobia به طور کلی بازیکن باید یک جنگل ، یک غار و بیرون یک غار را به اکتشاف و جسنجو بپردازد. غار ترسناکترین قسمت بود گیم پلی بازی است زیرا بعضی از مقطع سکوهای پس زمینه را تغییر داده اند تا سکوهای پیش زمینه فعال باشند و بعد دوباره انها تغییر کردند و بازیکن نسبت به هر مکانی که فکر می کرد می تواند قدم بردارد تا زمانی که از غار خارج شود محتاط و شکاک است.

بازیکن در گیم پلی بازی Fobia فقط دارای قابلیت دویدن و پریدن خواهد بود به طور کلی بازی دارای مکانیک های بسیار ساده ای است و گیم پلی راحتی برای تجربه دارد. و یا برای مثال هنگامی که بازیکن در حال صعود از برخی پله ها است اگر مراقب نباشد یک نیزه در درحال چرخش به سمتش می رود و  به او ضربه می زند و نابودش می کند. یا هنگامی که بازیکن از روی تله طنابی پرش می کند و از آن عبور می کند ناگهان یک گرگ روح مانندی ظاهر می شود و باید دو بار ضربه زدن آن را از بین ببرد. اینها لحظاتی بسیار جذاب و ترسناکی در بازی Fobia هستند که به دلیل عدم توجه کامل با هر یک از آنها کاراکتر بازی می تواند از بین برود. در ابتدا هنوز موسیقی متن بازی وجود ندارد و در جریان نیست و فقط سر و صدای محیط بازی در جریان هست. از کاراکت بازی سیستم مبارزات قوی مورد انتظار نیست اما توجه بیشتر بازیکنن در این بخش از طراحی گیم پلی می توانست بهتر و بیشتر باشد.

بازی Fobia از لحاظ ظاهری دارای طراحی های بصری بسیار ساده ای است و نمی توان آن را یک عنوان گرافیکی نام برد و متاسفانه عوامل محیطی بازی با کنترلر و گیم پلی بازی سازگار نیست که امیدواریم توسعه دهندگان بازی طی آپدیتی این اشکال را رفع کنند. بازی دارای داستان بیچیده ای است و به شخصیت بازی اشاره ای نمی شود و هدف او در بازی مشخص نیست و همچنین این بازی از گیم پلی بسیار کوتاهی رنج می برد. خوشبختانه موسیقی متن بازی یکی از طراحی های خوب آن است و در قسمت های درستی از گیم پلی از آن استفاده شده است.

6.0

Good

  • گیم پلی سرگرم کننده
  • طراحی های بصری زیبا

Bad

  • گرافیک سطح پایین
  • داستان بی سرو ته و پیچیده
  • موسیقی متن ضعیف