شبیه سازها مطمئنا بخش بزرگی از بازی ها در دهه گذشته بوده اند. در این بازی ها شما می توانید یک زنبور عسل باشید، می توانید یک بز روان پریش باشید، می توانید کشاورزی کنید، می توانید یک مکانیک ماشین باشید و کارهای زیاد دیگری نیز که می توانید در این بازی ها انجام دهید و تجربه هایی که در واقعیت را نمی توانید داشته باشید، تجربه کنید. اکنون و در بازی Gas Station Simulator شما باید یک ایستگاه پمپ بنزین را مدیریت کرده و آن را به بهترین شکل آماده کنید. در ادامه با نقد و بررسی بازی توسط وبسایت Game Inja  همراه باشید.

داستان بازی از جایی آغاز می شود که شما جوانی هستید که تصمیم گرفته‌ اید تا ماشین خود را بفروشید و از عمویتان یک پمپ بنزین قدیمی و متروکه بخرید. این مکان قدیمی، پوشیده از خاک، زباله، و چیزهایی که واقعاً باید آن را سر و سامان دهید. شما بازی را با هیچ چیز به جز عمویی که حاضر است برای شروع همه چیز به شما پول کمی قرض دهدآغاز می کنید. در چند ساعت اول، بخش های زیادی را تمیز خواهید کرد تا زمانی که در نهایت بتوانید فروشگاه خود را راه اندازی کنید و شروع به پمپاژ بنزین کنید. مانند بسیاری از شبیه ‌سازها، شما زندگی یک متصدی پمپ بنزین را خواهید گذراند و از کارهایی که در آن انجام می شود، اطلاعاتی را کسب خواهید کرد. در ابتدای کار شما با ارتقای فضای خود، راه‌ اندازی انبارو قرار دادن قفسه ‌ها شروع می‌کنید تا بتوانید گاراژی برای تعمیر ماشین‌ها و غیره را به دست آورید. تقریباً هر کاری که تصور می کنید در پمپ بنزین انجام می شود را می توانید در  این بازی انجام دهید. هر چند که همانند دیگر بازی های هم سبک، تکرار مکرر این کارها می تواند در دراز مدت شما را خسته کند.

جایی که تنوع بسیار زیادی در آن وجود دارد، ارتقاها است. شما یک رایانه دارید که در دفتر ثبت ایستگاهتان است که در آن همه کارهای خود را انجام می دهید، از خرید محصولات گرفته تا پرداخت وام و البته بهبود پمپ بنزین خود. این موراد به راحتی توسط همان کامپیوتر قابل انجام هستند اگر چه شاید در ابتدای کار کمی سخت به نظر برسند اما کم کم به مکانیک جالب بازی عادت کرده و بسیار از آن لذت خواهید برد. شما در طول بازی تمام تلاش خود را می ‌کنید تا جایگاه خود را به نقطه‌ ای تبدیل کنید که همه می ‌خواهند در آن معاشرت کنند و مشتری آن باشند..اینکار با تمیز نگه داشتن همه چیز و افزودن دکوراسیون و ساخت و ساز، بازسازی، و افزودن فضاهای جدید به پمپ بنزین، به راحتی قابل انجام است و هر چه بیشتر آن را انجام دهید، بیشتر پول و اعتبار کسب می کنید. برای تمیز کردن و انجام کارهای دیگر جایگاه خود، باید از ابزارهایی استفاده کنید که توسعه ‌دهندگان شما را به آن ‌ها مجهز کرده ‌اند. یک کیسه زباله برای برداشتن آشغال ها از زمین، یک جارو برای از بین بردن کثیفی، یک غلتک رنگ برای تغییر رنگ ایستگاه خود و بسیاری موارد دیگر در حین پیشرفت در بازی دریافت خواهید کرد. همچنین می توانید با مراجعه به کامپیوتر خود در دفترتان، وسایل دیگری را خریداری کنید که می تواند به شدت برایتان مفید واقع شود.

چیزی که می تواند کار شما را کمی آسان تر کند استخدام کارمندان است. این‌ کارگر ها در تریلری که خریداری کرده‌ اید، باقی می ‌مانند و برای استخدام کارمندان بیشتر باید آن را ارتقا دهید تا ظرفیت جای خواب آن ها بالاتر رود. شما می‌ توانید از هر رایانه‌ ای با آنها تماس بگیرید و نه تنها آنها را وادار به انجام یک کار کنید، بلکه به آنها پول پرداخت کنید و افراد جدید را استخدام کنید. علاوه بر این ها، شما باید به مهارت ‌های آن‌ ها نیز توجه کنید، زیرا برخی حداقل در انجام برخی کارها نسبت به دیگران کمتر حرفه ای هستند و یا نمی توانند دستور شما را به خوبی اجرا کنند و می توانند بسیار برایتان دردسر ساز باشند. یکی مکانیک دیگر جالبی که در اینجا وجود دارد این است که می ‌توانید روی آموزش آن‌ها کار کنید تا در همه چیز بهبود یابند و بتوانند به بهترین شکل دستور شما را اجرا کنند و حداقل در برخی کارها سر شما را خلوت کنند.

از لحاظ بعد فنی و گرافیکی Gas Station Simulator عملکرد خیره کننده ای دارد. با این که نمی توان این بازی را جزو بازی های بزرگAAA و یا مستقل حساب کرد (این بازی در رده بازی های AA و نیمه بزرگ قرار می گیرد) اما، گرافیکی را شاهد هستیم که بسیار تمیز است و در حد و اندازه بازی های بزرگ ظاهر می شود. کیفیت بافت ها و تکسچرهای بازی بسیار تمیز است و سایه پردازی هم به شکل نسبتا خوبی کامل هستند. طراحی محیط ها و شخصیت ها کاملا استاندارد و شبیه ساز واقعی است که به طور کامل می توان شبیه سازی را در بازی حس کرد. مشکلی که در این بخش می توان یافت هوش مصنوعی NPC های بازی است. در برخی مواقع هرکدام از آن ها، چه کارگرها و چه مهمانانی که برای بنزین زدن به شما مراجعه می کنند، حرکت های عجیبی را انجام می دهند که گویا اصلا برنامه نویسی نشده اند. هر چند دکمه ای وجود دارد که می توانید بازی را ریست کرده و مشکل را برطرف کنید اما وجود این مشکل می تواند اندکی در ذوق بزند. موسیقی و صداگذاری بازی هم وضعیت بسیار خوبی را دارد و مشکلی را نمی توان در آن ها یافت. صداها اکثرا منحصر به فرد هستند و موسیقی بازی هم شنیدنی است حصوصا در مواقعی که کامیون های مهمانی به شما مراجعه می کنند و یک پارتی بزرگ را خواهید دید.

بازی Gas Station Simulator شبیه سازی بسیار خوبی از یک ایستگاه پمپ بنزین است. در این بازی شما می توانید از صفر شروع کرده و پیشرفت کنید تا بهتر و بهتر شوید. تجربه این شبیه ساز به کسانی که به بازی های شبیه سازی علاقه دارند و آن هایی که دوست دارند در نقش متصدی پمپ بنزین بازی کنند، پیشنهاد می شود.

8.0

Good

  • مکانیک های خوب گیم پلی
  • گرافیک خیره کننده
  • عملکرد فنی بسیار خوب
  • شبیه سازی خوب
  • موسیقی و صداگذاری با کیفیت

Bad

  • هوش مصنوعی ضعیف
  • بازی ممکن است در دراز مدت خسته کننده باشد