سلام به همه ی دوستان و همراهان وب سایت Game inja امروز با نقد و بررسی بازی Glaive: Brick Breaker  در خدمتتون هستیم ، در ادامه ی مطالب همراه ما باشید.

این بازی در تاریخ 16 آوریل 2018 توسط شرکت Blue sunset games برای پلتفرم های Nintendo Switch ، Xbox one ، PC و سیتم عامل های MAC OS وارد بازار شد.بازی Glaive: Brick Breaker در اصل بازی در سبک قدیمی است و خب صرفا یک بازی سرگرم کننده است اما باید بگم متاسفانه بازی داستانی نداره. جالب اینکه بدونید این سبک های بازی (شکستن بلوک ها) نزدیک به 50 سال که در بین گیمر ها بازی میشه از وسیله هایی مثل آتاری دستی گرفته تا کنسول های جدیدی مثل Nintendo Switch.

شما در طول تمام بازی در پایین صفحه ی نماشتون جسمی رو کنترل میکنید که  به وسیله ی اون نباید بزارید توپی که بالا پایین میره به زمین برخورد کنه همچنین شما باید با وسیله به توپی که دارید و وقتی به جسم پایین صفحه برخورد میکنه بلوک ها و آجر هایی که در صفحه وجود دارند رو بشکنید. بازی Glaive: Brick Breaker دارای موود ها و حالت های مختلفی است که باعث میشه بازی خسته کننده و یک دست به نظر نرسه ، حالت اول بازی که حالت Normal و ساده ی بازی است و شما در اون حالت یک بالشتک در پایین صفحه ، یک توپ و موانع آجری در در سر تا سر صفحه ی نمایشتون دارید که باید اون ها رو بشکنید و نابود کنید. حالت دیگر بازی حالت Pong است که در اون دو تا بالشتگ در پایین  و بالا ی صفحه دارید و باید هم بالا را کنترل کنید و هم پایین که این موود برای من بسیار هیجان انگیز و خوب بود . حالت سوم این بازی حالت Shape Breaker است که در اون حالت چندین ردیف پشت سر هم آجر ر وجود دارد که باید با چندین ضربه شکسته شود ولی تفاوتی که در این حالت با حالت های دیگه داره اینه که شما در این حالت با دشمنانی از جنس آجر مبارزه میکنید که توی سر تا سر صفحه ی نمایش پخش شدن و باید با توپ و بالشتکی که کنترلش در دست شماست باید قبل این که اون ها شما رو نابود کنند شما باید اون ها رو از بین ببرید ممکنه همه ی اینا کمی سخت به نظر برسن اما باید بهتون بگم تمام مراحل استاندارد هستند و جوری نیست که خیلی نیاز به تکرار داشته باشند.

همچنین برای این که بازی کمی برای شما چالش بر انگیز باشه نوع آجر ها توی بازی و مراحل مختلف یکسان نیستند و کاملا متفاوتند مثلا آجر های قهوه ای با یک ضربه شکسته میشن و شما در مراحل اول بیشتر با آجر قهوه ای سر و کار دارید ، آجر های سیاه نسبت به آجر های قهوه ای سخت تر هستند و با چندین ضربه شکسته میشن ، آجر هایی وجود دارند که رنگ اون ها سفیده و در بازی اصلا شکسته نمیشن و دقیقا مثل یک سد عمل میکنند که در مراحل بالا تر بیشتر آجر سفید توی صفحه ی نمایشتون میبینید و این که چطور و چگونه ازین سد ها عبور کنید به مهارت بازیکن بر می گرده.

ایرادی که میتونیم به این بازی بگیریم که با این که در مراحل اول خوب عمل کردند اما چس از گذشت چندین مرحله سرعت بازی افت میکنه و خیلی طول میکشه که بعد از تموم کردن یک مرحله مجددا بازی شروع بشه . چیزی که در بازی بسیار من رو اذیت کرد بی هدف بودن بازی بود شما در بازی با این که سعی و تلاش میکنید هیچ پیشرفتی وجود نداره ، خبری از امتیاز نیست و شما بعد از کلی زحمت کشیدن هیچ جایزه و امتیازی دریافت میکنید و فقط میتونید رنگ بالشتک هاتون رو عوض کنید این امر نه تنها برای من خیلی ناراحت کننده بود بلکه برای خیلی از گیمر ها و منتقدین قابل قبول نبود ، به نظرم بازی باید یک کاری کنه که بتونی بیشتر تلاش کنی نه این که هیچ حسی به شما نده.

بازی در مجموع 19 مرحله داره که شما به راحتی میتونید تمامی مراحل بازی رو آن لاک کنید به شرط این که کی صبر و حوصله و یکم مهارت داشته باشید این بازی میتونه آسون باشه. بازی هایی در این سبک بیشتر برای بازی های موبایل ساخته شده اند اما ایم شرکت ریسک کرده و برای دیگر پلتفرم ها که بالا راجع بهشون گفتم بازی رو منتشر کرده. یه شخصه فکر میکنم این بازی جزو اون دسته از بازی هاست که توی مترو و ایستگاهاتوبوس باید بازی کرد .

ممنون که در این نقد و بررسی مثل همیشه همراه ما بودید.


 

4.0

Good

  • گرافیک رنگارنگ

Bad

  • عدم وجود امتیازات
  • سطح های ضعیف