امروز قرار است که در کنار شما به نقد یک بازی فانتزی جذاب و مهیج به نام Golf With Your Friends بپردازیم. می دانیم که بازی های ورزشی از طرفداران خاص خودش برخوردار می باشد. مثلا برای ورزشی مثل فوتبال هر ساله عناوین متعددی انتشار داده می شود که بعضی از آن ها بزرگترین بازی های سال نیز در کل صنعت گیم محسوب می شوند. اما برای ورزش هایی نظیر گلف ، کمتر شاهد انتشار عناوین جدید هستیم.

بازی که حالا قرار است به نقد و بررسی آن بپردازیم ، بیشتر از آن که به واقعیت نزدیک باشد ، شبیه یک بازی فانتزی می باشد. در واقعیت بازی گلف ما هرگز صحنه هایی که در این بازی وجود دارد را مشاهده نمی کنیم. از این رو این بازی یک نوع بازی خلاقانه و البته سرگرم کننده برای علاقه مندان به بازی گلف به حساب می آید. شما با شروع کردن این بازی ، پای در یک میدان تخیلی و رقابتی خواهید گذاشت.

تقریبا تمامی مراحل این بازی از المان های غیر واقعی بهره می برند. یعنی ما در تمام طول بازی و تقریبا در بیشتر لحظات با چیز هایی سر و کار خواهیم داشت که بصورت فانتزی طراحی شده اند. این موضوع شاخصه اصلی این بازی به حساب می آید. تازه این مورد توانسته به شکل قابل توجهی به روند کلی بازی کمک کند. یک بازی سرگرم کننده که در لحظات گوناگون شما را غافلگیر خواهد کرد. دنیای این بازی هر چند کوچک و مختصر می باشد اما قابلیت اینکه شما را برای مدتی از حال و هوای واقعی دنیا خارج کند ، را دارا می باشد.

مراحل این بازی در زمین ها و شرایط آب و هوایی مختلفی اتفاق می افتد. خب این موضوع قطعا برای کاربران جذاب می باشد. این که شما در هر مرحله با یک محیط جدید روبرو بشوید ، کمک می کند تا احساس تکراری بودن در این بازی به شما دست ندهد. شما به جاهای مختلف دنیا سفر خواهید کرد و در محیط های جدیدی به مسابقه مشغول خواهید شد. نحوه انتخاب محیط هایی که شما در آن ها به مسابقه مشغول می شوید خیلی جذاب و عالی صورت گرفته است. اگر دوست دارید یک بازی فانتزی گلف را تجربه کنید ، این بازی حتما به شما پیشنهاد خواهد شد.

هنگامی که این بازی را انجام بدهیم ، با توجه کردن به تصاویر می توانیم میزان موفقیت گروه خالق این بازی در خلق قاب های بازی را زیر ذره بین ببریم. انگار ساخت این بازی سه بعدی ، به هیچ عنوان به منظور خلق یک بازی واقعی گلف نبوده است. خیلی که دقت کنیم ، متوجه می شویم که هدف سرگرم کردن شما با پرداختن به بازی گلف فانتزی می باشد. برای این که این موضوع بیشتر برای شما قابل لمس گردد ، مثلا شما در شرایطی قرار می گیرید که کاملا مشخص است که غیر واقعی است. مثلا شما در یک شرایط بحرانی که جان هر شخص در خطر است در حال انجام بازی گلف خواهید بود.

خب در نتیجه این موضوع برای هیچکس پوشیده نخواهد بود که هدف از این بازی سرگرم کردن شما در یک فضای تخیلی و فانتزی می باشد. نحوه ای که شما قرار است بازی را رهبری کنید هم خیلی مناسب بوده و نمی توان خورده ای به آن گرفت. زمانی که از گیم پلی بازی صحبت می کنیم باید بگوییم که شما فقط یک کار را قرار است انجام بدهید. مسیر حرکت توپ را مشخص کنید و سپس ضربه خود را به توپ وارد کنید. این موضوع به خوبی پوشش داده شده و ایرادی در گیم پلی دیده نمی شود. البته که گیم پلی این بازی اصلا گیم پلی قدرتمندی نبوده ، اما خب نسبت به خود بازی نمی توان توقعی زیاد تری از آن داشت.

در بخش داستانی ، متاسفانه شاهد پرداخت به قصه و داستان نیستیم. یعنی هیچ داستان و قصه ای در حین انجام این بازی برای ما روایت نمی شود. آن چه که در بازی هایی که روایت کننده داستان نیستند ، دارای اهمیت است ، این است که ببینیم در بخش های دیگر ساخت این بازی تا چه حدی گروه سازنده موفق عمل کرده است. برای ماجراجویی هم شما نیازمند داشتن یک قصه و داستان خواهید بود. اما اینکه این بازی قادر است شما را وارد ماجراجویی بکند یا خیر ، باید بگوییم که شما خوشبختانه وارد یک دنیای ماجراجویانه می شوید. هر چند که این ماجراجویی تقریبا بی هدف بوده اما خب تا حدی حس ماجراجویانه در شما بوجود خواهد آمد.

خالقان این اثر ویدئویی بر این عقیده هستند که بخش آنلاین این بازی خیلی جذاب و مهیج می باشد. اما با بررسی این بخش و انجام آن متوجه می شوید که به چه اندازه شلوغ کاری در این بخش اتفاق می افتد. این شلوغ کاری به حدی است که گاها شما گیج و واج خواهید شد. این که تعداد زیادی توپ در حال پرتاب هستند ، شاید اصلا برای شما راضی کننده نباشد. در نتیجه باید بگوییم بخش آنلاین این بازی اصلا آن طور که از آن تعریف شده موفق نبوده است.

در خصوص میزان مهارتی که شما برای این بازی نیاز دارید ، باید بگوییم که این بازی جزء بازی های ساده و آسان به حساب می آید. واقعیت این است که این بازی از شما چیز زیاد و پیچیده ای نمی خواهد. این موضوع برای دسته خاصی از کاربران صنعت گیم که مهارت های زیادی را در انجام بازی ها دارند ، خیلی خوشایند نمی باشد. در واقع خالقان این اثر همچین کاربرانی را نیز مورد هدف قرار نداده است. در نتیجه اگر شما به دنبال یک بازی ورزشی هستید که دوست دارید بتواند مهارت های شما را به چالش بکشد ، آن گاه این بازی به هیچ عنوان به شما پیشنهاد نخواهد شد.

استفاده خوب از موسیقی نیز در این بازی قابل مشاهده می باشد. در حقیقت موسیقی این بازی به گونه ای انتخاب شده که در هر شرایطی حس و حال به خوبی به شما انتقال داده می شود. این موضوع خوشبختانه به خوبی روند کلی بازی را تحت الشعاع خودش قرار داده و در این لحظه می توانیم از آن احساس رضایت کنیم.

در پایان این نقد لازم است یک نگاه اجمالی به آنچه که در این مطلب ارائه شد بیاندازیم. این بازی قطعا می تواند شما را سرگرم کند اما به هیچ وجه نمی تواند حس انجام مسابقات واقعی گلف را در شما زنده کند. در این بازی ما شاهد تعداد زیادی از جلوه های فانتزی در بازی هستیم که روند کلی بازی را عوض کرده است. جلوه هایی که شما را وارد یک دنیای مسابقه ای غیر واقعی کرده است. شما در این دنیا با قرار گیری در محیط های بازی مختلف ، تجربه جدیدی از انجام یک بازی مسابقه ای را تجربه خواهید کرد.

7.0

Good

  • محیط های بازی فانتزی
  • موسیقی متن مناسب

Bad

  • ساده بودن سطح مراحل بازی
  • عدم پرداخت به قصه و داستان