امروز در این مطلب قرار است تا به بررسی بازی Good Company بپردازیم. این بازی که صرفا برای سیستم عامل ویندوز و در استیم عرضه شده است یک بازی شبیه ساز به حساب می آید. در این بازی شما یک قصه جدید را تجربه خواهید کرد. در دنیای این بازی شما داعما باید پیشرفت کنید. این پیشرفت نیز در این بازی با انجام کار های مناسب امکان پذیر خواهد بود.

بازی Good Company در دسته بازی های استراتژیک و شبیه سازی قرار می گیرد. هر چند که این بازی اثری موفق در صنعت گیم نمی باشد اما خب نکات مثبتی را نیز دارا می باشد. روند کلی این بازی کسل کننده است. در واقع شما پس از چندین ساعت بازی کردن این اثر ، دیگر هیچ چیز جدیدی را مشاهده نخواهید کرد. تنها جیزی که شما مدام با آن روبرو خواهید بود ، صحنه ها و اتفاقات تکراری است که قطعا موجب می شود تا شما از انجام این بازی دلسرد شوید.

یکی از نقاط قوت این بازی ابزار های مدیریتی بازی می باشد. در واقع این موضوع در بازی های استراتژیک خیلی خیلی مهم و حیاتی می باشد. اینکه شما بتوانید قدرت بالایی در پیشبرد بازی داشته باشید نشان دهنده گیم پلی خود می باشد. در این بازی شما می توانید به خوبی همه چیز را تحت کنترل خودتان قرار بدهید. البته خب تمامی این موارد از یک جایی به بعد تکراری خواهند شد و دیگر جذابیتی باقی نخواهد ماند.

از لحاظ شبیه سازی ، این بازی موفق عمل کرده است. اگر به قاب های داخل این بازی نگاه بی اندازیم به خوبی شاهد این هستیم که المان های گرافیکی به زیبایی طرتحی شده اند. در واقع گرافیک در این بازی دارای جزئیات بسیار زیادی می باشد. وجود المان های گرافیکی در این بازی هرگز تبدیل به یک صفحه شلوغ نخواهد شد. در نتیجه گرافیک این بازی نیز واقعا بد نبوده و می توان حتی آن را گاها موفق نیز دانست.

روند این بازی بر پایه مرحله نمی باشد. بدین معنی که شما صاحب یک کارگاه تولیدی هستید. در این کارگاه تولیدی شما روبات طراحی می کنید. در این بین شما هر روز باید تلاش کنید تا سو آوری کارگاه افزایش پیدا کند. هر چه منابع شما افزایش پیدا کند شما می توانید راحت تر وسایل مورد نیاز کارگاه خود را تامین نمایید. دقت داشته باشید که این بازی استراتژیک بوده و تماما با هوش شما سر و کار خواهد داشت.

در این بازی شما باید به خوبی از منابع موجود استفاده نمایید. در واقع این بازی نیازمند قدرت مدیریتی نیز می باشد. تصمیم های صحیح شما برای پیش رفتن در این بازی و موفقیت مورد نیاز خواهد بود. در واقع همانطور که در این بازی شما اختیار کاملی را از بازی دارید ، به همان اندازه هم تمامی تصمیمات شما حیاتی و مهم خواهند بود. بنابراین هرگز با یک بازی ساده روبرو نخواهید بود.

اما نکته ای که هیچ جوره نمی توان از آن عبور کرد ، تکراری شدن و خسته شدن کاربر خواهد بود. می توان گفت که اگر این موضوع وجود نداشت و هیجان در هر لحظه در کاربر وجود داشت ، این بازی به یک بازی قدرتمند تبدیل می شد. اما در حال حاضر می توانیم بگوییم که این ایراد روند کلی بازی را با مشکل روبرو کرده است.

اما به عنوان حرف آخر ، باید تکرار کنیم که این بازی شما را وارد یک دنیای صنعتی – مدیریتی خواهد کرد. اگر شما علاقه مند به مباحث مدیریتی هستید و همچنین انجام بازی های استراتژیک را دوست دارید ، این بازی حتما به شما پیشنهاد خواهد شد. اما از این بازی انتظار نداشته باشید که شما را جذب خودش کند. در قسمت هایی از این بازی شما حس تکراری بودن را خواهید داشت. در واقع از یک جایی به بعد ، پیشرفت های شما برای خودتان نیز جذاب نخواهد بود. این موضوع لطمه بسیار زیادی به بازی زده است. روند کلی بازی را نیز تا قبل از تکراری شدن بازی می توانیم خوب بدانیم اما بعد از آن دیگر این بازی به یک اثر حوصله سر بر تبدیل خواهد شد.

4.5

Good

  • رابط کاربری و گیم پلی خوب
  • دسترسی خوب به ابزار های مدیریتی

Bad

  • خسته شدن از بازی پس از موفقیت های ابتدایی
  • عدم استفاده مناسب از موسیقی متن