در اکثر موارد سری بازی های Grandia یک عنوان RPG درخشان و دلربا ژاپنی است و دارای یک سیستم نبرد بسیار عالی است و با یک داستان لذت بخش همراه است اما این Remaster مدرن دارای درجه ای از طراخی های زیبا و متفاوت است که باعث می شود تا از انتخاب بسیار پیشنهادی آن استفاده شود.

داستان در Grandia دارای یک احساس عجیب و غریب دلپذیر است که شما می توانید جاستین ماجراجو و نوجوان را کنترل کنید که با دوست سو بهم پیوسته اند و به جستجوی و اکتشاف در محیط می پردازند. آنها در جستجوی محیط می پردازند و با گذشت زمان با کاراکتر های متنوعی روبرو می شوند که همگی در راه آنها تلاش می کنند. داستان برخی از حساسیت های عالی و مشکلات مربوط به راه رفتن را نشان می دهد.

سرعت آهسته در حالت کلی چیزی است که در سراسر بازی Grandia قرار دارد. در حالی که زمان بارگذاری و موارد مشابه در دهه 90 پوند قابل قبول و متداول بود نسخه Remaster 2019 سرعت بیشتری دارد و برخی از لگ ها و افت فریم از نسخه های اصلی را بهبود بخشیده است. به طور کلی این یک بازی بسیار قدیمی است که پورت ساده و طراحی ظاهری آن به خوبی انجام شده است. در این بازی برخی از اشکالات جدید و مشکلاتی که در هنگام انتقال وجود دارد اعم از طراحی های صوتی که بهم خورده می شوند یا زیرنیوس ها و ترجمه هایی که به درستی انجام نمی شود.

بازی Grandia HD Collection از نظر طراحی بصری دارای تصاویر زیبایی است که در یک دنیای سه بعدی قرار داده شده است. این طراحی ها زیبا تر شده و اکنون بدون هیچ شباهیت به تصاویر اصلی طراحی شده اند و بیش از حد صیقل داده شده است. سبک هنری در گیم پلی بازی گاهی اوقات مشکلاتی ایجاد می کند به خصوص با عدم وجود نقشه برای دیدن محیط کمی گیج کننده بنظر می رسد. قطب نما موجود در بازی به صورت نشانه ای تلاش می کند با جهت دادن شما را راهنمایی کند اما حتی در نوع خودش هم گیج کننده است. بسیاری از مکان های بازی از قبیل سیاه چال ها و شهرها آنقدر پیچیده نیستند اما تمام چیزهایی که لازم است یک دوربین خوب است که درک محل قرارگیری شما در محلی را به درستی نشان دهد.

با وجود این مشکلات Grandia HD Collection هنوز هم شگفت انگیز است و این مسائل بی شمار را پشت سر می گذارد. سیستم نبرد واقعاً چیز خاصی است. همه قهرمانان و دشمنان بر روی یک خط در پایین نمایش داده می شوند و به محض فرا رسیدن نوبت خود پیش می روند و حرکات آنها تا حدودی قابل پیش بینی است. اصول اولیه شامل حرکات Combo است که کاراکتر بازی به اعمال آن به سرعت حمله می کند و به طور بالقوه می تواند با حملات دشمن مقابله کند  و قابلیت Critical نیز به زمان نیاز دارد تا شارژ شود اما می تواند به خوبی از حرکات دشمنان جلوگیری کند. با ویژگی های جذاب گیم پلی بازی می توانید دشمنان اطراف خود را با استفاده هوشمندانه از ابزارهایی که در دسترس شما است مدیریت کنید.

در بازی Grandia HD Collection هر یک از کاراکترها به انواع مختلف سلاح دسترسی دارند که می توان سطح آن ها را ارتقاء داد تا عملکرد های خاص برای آن سلاح نیز اعمال شود. شمشیرها، نیزه ها، کمان ها و موارد دیگر می تواند در مبارزات بازی سودمند باشد زیرا هر  داشتن اسلحه در سطوح بالاتر می تواند حملات ویژه قدرتمندی را برای شخصیت بازی ایجاد کند.. سحر و جادو ها نیز همچنین به روشی مشابه کار می کند جایی که با استفاده از سحر و جادو می توانید آن نوع جادو را ارتقاء دهید و توانایی ها و پاداش های بیشتری را اضافه کنید. کل سیستم نبرد با هماهنگی کار می کند و سطح شما در بازی افزایش یابد با افزودن توانایی های مختلف، اعضای گروه و گزینه های بیشتر مبتنی بر مبارزه، سرگرم کننده تر می شد. در حالی که مسائل مربوط به اکتشاف در محیط بازی ممکن است بخش هایی از داستان را عقب نگه دارد سیستم نبرد از افزودن و اطلاع رسانی مداوم در مورد ترفندها و استراتژی ها سود می برد.

بازی Grandia HD Collection از مشکلاتی در بازسازی دوباره و نبود ترفندهای مدرن باعث می شود به خوبی ارائه نشود اما این بازی همچنان یک جواهر نسبتاً پنهان از اواخر دهه 90 است که ارزش تجربه کردن یا اجرای مجدد را دارد. ممکن است گرافیک بازی چندان خوب بنظر نرسد اما دارای داستان نویسی برجسته ای است. احتمالاً چند اشکال خارج از محیط بازی وجود داشته باشد اما سیستم نبرد بازی  به شما کمک می کند تا در کنار شخصیت ها و دنیای دوست داشتنی آن بر این اشکالات غلبه کنید.

6.5

Good

  • گیم پلی مهیج و جذاب
  • طراحی های بصری بهتر از نسخه های گذشته
  • شخصیت پردازی خوب

Bad

  • داستان مبهم و پیچیده
  • موسیقی متن و صداگذاری و ترجمه ضعیف
  • باگ های متعدد در مکانیک گیم پلی بازی