بار دیگر با نقدی دیگر در خدمت شما دوستان گرامی خواهیم بود. اینبار سراغ بازی HardCube رفته ایم. پس همراه ما باشید با بررسی این بازی. بازی HardCube  یک بازی در ژانر پازل اکشن هست که ابتدا در ۳۰ ژوئن سال ۲۰۱۶ برای پلتفرم PC  از طرف Unique Interactive منتشر شد . سپس در سال ۲۰۲۰ این بازی برای دیگر پلتفرم ها از جمله xbox – one ,PS4,Switch نیز به بازار عرضه شد.

توپ خیلی آهسته حرکت می کند ، تقریباً انگار در لابه لای غلطک می غلتد.  با وجود این – یا شاید به همین دلیل – هنوز احساس می شود که انگار شما کنترل کاملی روی آن ندارید. شما مجهز به یک پرش هستید که تقریباً مدام مورد استفاده قرار می گیرد ، اما به محض این که در هوا باشید ، کنترل شما تا زمان لمس از بین می رود.  طول پرش با سرعت نورد نامتناسب به نظر می رسد ، منجر به تیراندازی پرشها و موانع کاملاً راحت می شود.  چند سطح بعدی احتیاج به چند پرش پشت سر هم دارد که ثابت می کند ناامیدکننده است زیرا توپ به طور مکرر از کنار زمین می ریزد‌.

شیب هایی وجود دارد که به هیچ وجه بر سرعت شما تأثیر نمی گذارد و به همان اندازه موارد جمع آوری شده در اطراف هر دوره بی معنی است.  اینها برای گروه کلی مراحل نمره می گیرند ، اما خارج از دستاوردها این هیچ هدفی ندارد و صادقانه بگویم ، بیشتر از هر چیز دردسر و زحمت است.  دوربین در یک زاویه مشخص – غیر مفید – پشت توپ ثابت شده است ، هرچند حداقل می توانید آن را یکبار با ضربه گیرها 90 درجه بچرخانید.  صرف نظر از این ، زاویه ای که در آن قرار گرفته است ، قضاوت در مورد مسافت را قضاوت می کند ، مثلاً برای پرش یا گرفتن یک قابل جمع شدن ، ایجاد مزاحمت برای شما بسیار موجود است.

شما همچنین می توانید در حالت زمان بندی شده بازی کنیم که – حدس می زنید – برای پاکسازی مرحله یک محدودیت زمانی تعیین می کند.  نه بلکه  این باعث شود که گیم پلی بازی لذت بیشتری داشته باشد.  هر چهار منطقه (با هشت مرحله در هر منطقه) موضوع خاص خود را دارند که با خطر خاصی همراه است.  به عنوان مثال، منطقه برفی دارای بلوک های یخی است که باعث سر خوردن شما می شود.

در مورد گیم پلی، اکثر بازی های این نوع به شدت به فیزیک آنها متکی هستند تا گیم پلی آنها را لذت بخش کنند ، اما علی رغم تبلیغ “فیزیک واقع گرایانه” ، HardCube این کار را نمی کند.  در حقیقت، اگر سرعت متوقف شدن توپ شما کم باشد، در اینجا “فیزیک” به سختی اتفاق می افتد ، با تمرکز بر سطح مانع مانند عناصر Platforming بازی.  … و من متاسفم که می گویم Platforming اینجا بسیار وحشتناک است. یعنی دارای کندی و سرعت پایین بسیار زیادی میباشد، نه همه موارد ظریف ، باعث می شود بازیکنان اگر دکمه پرش را نگه دارند بارها و بارها پرش کنند و با دوربین کاملاً وحشیانه ای که توسط دکمه های L و R کنترل می شود و فقط می تواند تا زاویه های 90 درجه حرکت کند، همه چیز را بدتر می کند.  گیم پلی بازی عمدتا خلاصه می شود تا به آرامی و با دقت در سطح بازی حرکت کند و سعی کند آشفته نشود و سقوط نکند … و اگر این کار را انجام می دهی به سطح اول برگردد.

خلاقیت زیادی در بازی مشاهده نمی شود و تمام ویژگی های ذکر شده یک بازی یک بار مصرف اما سرگرم کننده را ایجاد میکنند که شما با یک بار تجربه آن ممکن است که دیگر سراغ ش نرفته و حتی خاطره خوشی نیز از آن نداشته باشید اما همچنان ارزش بازی کردن  را دارد. همانطور که گفته شد ، HardCube یک بازی وحشتناک نیست ، بلکه یک بازی کاملاً متوسط ​​است.  گیم پلی ساده آرکادی آن ممکن است جذابیت افرادی را که به دنبال یک چالش هستند، فراهم کند ، اما اکثر آنها گیم پلی آهسته این بازی را خسته کننده می دانند و ارزش آزار و اذیت را ندارند. پس اگر از دوست داران این  سبک بازی ها بوده و خواهان تجربه یک بازی سرگرم کننده و نه چندان جذاب هستید حتما HardCube را بر روی سیستم خود نصب کرده و اوقات خوشی را با آن رقم بزنید.

4.5

Good

  • گیم پلی سرگرم کننده

Bad

  • عدم تنوع مراحل
  • موسیقی ضعیف
  • گرافیک ضعیف