سلام به تمامی دوستان و همراهان همیشگی و دوست داشتنی وب سایت Game Inja امروز اینجا همراه شما عزیزان هستیم تا بازی جذاب و دوست داشتنی Hill Climbing Mania را مورد نقد و بررسی قرار بدیم.

این بازی در تاریخ 28 مه سال 2020 به دست شرکت Inlogic Software s.r.o. ساخته و برنامه نویسی شد و سپس به دست شرکت 11Sheep Limited منتشر و وارد بازار شد. این بازی هم اکنون برای پلتفرم Nintendo switch و سیستم عامل Android در دسترس و قابل خریداری است و تا کنون خبری بنا به این که آیا این بازی برای پلتفرم های دیگر منتشر می شود و یا خیر در دسترس نیست. واما بریم ببینیم این بازی چطوریه.

خب برای شروع باید به شما بگویم این بازی یک بازی به قول معروف ماشینی است که در دنیای دو بعدی برگذار میشود ، بازی گیم پلی ساده و پیش پا افتاده ای دارد که به نظرم برای کودکان زیر 12 سال ساخته شده و این بازی برای آن ها مناسب است اما اگر شما گیمری هستید که به ماشین علاقه دارید و صبور هم هستید این بازی برای شما هم مناسب است .گیم پلی بازی بسیار ساده و روان است و شما لازم نیست کار های زیادی انجام دهید بر روی صفحه ی نمایش شما (اگر با گوشی موبایل باشید) دو دکمه وجود دارد که برای کنترل ماشین از آن استفاده می شود ، بر روی Nintendo Switch هم فقط دو دکمه وجود دارد که باید با آن ها ماشین های موجود در بازی را کنترل کنید.

گیم پلی بازی به ان گونه است که شما در جاده های مختلف که به جای پیچ و تاب شیب و یا سر بالایی های تند دارند رانندگی می کنید، شما در طول بازی باید مراقب باشید که در شیب ها ماشینتان چپ نشود و در غیر این صورت شما گیم اور میشوید و مجبور به تکرار آن مرحله میشوید ، طراحان بازی برای این که احساس پیشرفت را در شما به وجود بیاورد سکه هایی در طول راه وجود دارند که شما با به دست آوردن آن ها میتوانید ماشین های مختلفی را بخرید و امتحان کنید ، طراحان بازی سعی بر این داشته اند که در طراحی مراحل متنوع عمل کنند و مراحل را متفاوت با دیگری طراحی کنند که میتوان گفت تا حد زیادی موفق بوده اند ، هر چند که بازی به صورت دو بعدی است و کاملا بدون جزئیات طراحی شده است اما بک گراند هایی که در پشت هر ماشین خواهید دید خوب طراحی شده اند و دوست داشتنی هستند.

گرافیک بازی همانطور که در بالا گفتنم با توجه به طراحی ساده ، گرافیک خوبی دارد اتومبیل هایی که در بازی وجود دارند خوب طراحی شده اند ، اتومبیل مورد علاقه ی من در بازی ماشین اسکوبیدو بود چرا که دقیقا به همان شکل انیمیشن طراحی شده بود . رنگ ها در بازی به خوبی استفاده شده اند و با توجه به طراحی تصاویر با رنگ های زیبا نگاه کردن به تصاویر به شما نشاط می دهد ، هم چنین شما میتوانید با جمع کردن سکه ها ماشین سفرشی خودتان را درست کنید و نقاشی کنید ، و این گزینه برای این بازی بسیار جالب بود و من از آن لدت بردم.

جلوه های صوتی بازی بسیار جذاب نبودند اما موسیقی بازی نسبت به تمام چیز هایی که در بازی وجود دارد بهتر بود ، در قسمت موسیقی بازی از موسیقی هایی در سبک جاز ، بلوز و راک استفاده شده است که بسته به مراحل سبک آن ها تغییر می کند ، میتوانم به شما بگویم که موسیقی در بازی به خوبی با مراحل و تصاویر هم خوانی خوبی دارد . متاسفانه باید بگویم صدای تمامی ماشین ها و وسایل نقلیه ای که در بازی وجود دارد شبیه به یک دیگر است و شما در قسمت افکت صوتی چیز مختلفی وجود ندرد و صدایی متفاوت نمی شنوید.

شما در بازی می توانید از تپه ها پایین بروید یا سعی کنید از تپه ها بالا بروید که ممکن است اگز شما نتوانید ماشین را کنترل کنید چپ شود هر چند اگر ترفند هایی وجود دارد که همراه با مهارت شما در بازی باعث می شود شما ماشین را به خوبی کنترل کنید و مراحل را بدون نیاز به تکرار و تصادف پشت سر بگذارید و از بازی لذت ببرید. این بازی از آن دسته از بازی هایی است که کمی اعتیاد آور است و شما را میخ کوب خواهد کرد ، به نظر من این بازی با توجه به ساده بودن و ایراداتی که دارد ارزش تجربه کردن را دارد و لی باید بگویم ارزش تکرار را ندارد.

5.0

Good

  • تنوع در انتخاب خودرو
  • درجه سختی متناسب

Bad

  • صدا گذاری بد
  • یک نواخت بودن گیم پلی