از بازی های اکشن خسته شده اید؟ کمی نیاز به آرام شدن در یک محیط ساده و روحیه بخش دارید؟ بازی Hope’s Farm شما را به دنیای مزرعه داری و دامداری خواهد برد. بازیی که از طرف تیم توسعه Green Sauce Games ساخته شده و وظیفه نشر آن هم بر عهده همین تیم بوده است. بازی محصول سال 2019 بوده است که هنوز هم یکی از بازی های خوش فروش در استور بازی های استیم می باشد. در همین راستا تیم نقد سایت Game Inja برای شما گیمر های عزیز به بررسی این بازی خواهد پرداخت. با ما همراه باشید.

در همان ابتدای بازی که در منوی اول بازی وارد خواهید شد می توانید حس و حال بازی را دریافت کنید. بزرگترین عاملی که توانسته است این فضا را در Hope’s Farm  به وجود بیاورد را می توان به موسیقی متن این بازی نسبت داد. موسیقی متن کاملا خوب و مناسب و برای مضمون بازی ساخته شده است. استفاده از ساز هایی مانند اوکلله در آهنگ سازی و صدا هایی مانند آکاردئون و ساز دهنی در بازی توانسته است جو خوبی از محیط کشاورزی و دامپروری در بازی ایجاد نماید.

موسیقی منوی بازی نیز با موسیقی خود بازی که در آن گیم پلی اصلی را انجام می دهید متفاوت است. تعداد تراک های مناسبی برای خود بازی ساخته شده است و از آنجایی که بازی در ژانر استراتژی و شبیه سازی ساخته شده است داشتن موسیقی های متنوع در طول بازی بسیار کلیدی می باشد که بازی Hope’s Farm توانسته است از این حیث به خوبی نمره کامل را دریافت کند.

البته شما در بازی Hope’s Farm نقش کسی را بازی نمی کنید. در اصل تصمیم گیرنده خود شما هستید و بازیکن شخص شما است و در ابتدای باز متوجه می شوید که در حقیقت مسیر بازی به شکلی است که در طول آن باید به شخصیت اصلی این بازی کمک کنید تا بتواند به اهدافش برسد. همانطور که از نام بازی پیداست شخصیت اصلی بازی دختری به نام هوپ Hope’s Farm است که زمین بزرگی از طرف مادربزرگش به او به ارث رسیده است. حال شما باید این دخترک را کمک کنید تا بتوانید مجموعه ای از یک مزرعه موفق را ایجاد کند. برای اینکه در گیم پلی بازی آنچنان گیج نشوید شخصیت اصلی با نوشته هایی در باز به کمک شما خواهد آمد و با تجربه هایی که از مادربزرگش به او منتقل شده است آموزش های ابتدایی بازی را به شما می دهد تا بتوانید با انواع ساختمان ها و اعتبارات بازی آشنایی پیدا کنید. البته تیم توسعه دهنده می توانسته است که قبل از همه اینها به فکر صدا گذاری شخصیت اصلی باشد. زیرا تعداد شخصیت های بازی کم هستند ولی با کمی تخصیص بودجه در زمینه صداگذاری بازی Hope’s Farm می توانست در یک سطح بسیار خوبی قرار بگیرد.

بعد از آشنایی با چم و خم بازی و آشنایی با مهارت ها و ساختمان ها به تولیدات بازی خواهید رسید که در آن به شکل جالبی غذا و صنعت به صورت چرخه ای کامل در بازی گنجانده شده اند. همینطور سیستم محاسبات اعتبارات بازی به خوبی توانسته است بالانس مناسبی از چیزی که در بازی بدست می آورید و مقدار موادی که باید برای قسمت های مختلفی تولیدی مزرعه تان خرج کنید را به وجود آورده است.

طراحی های جذاب و کودکانه ای از محصولاتی که در بازی Hope’s Farm می توانید پرورش دهید در بخش گرافیکی بازی انجام شده است. انواع میوه جات و گیاهان همینطور حیواناتی بسیار جذاب و با مزه که از کودکی تا بزرگ شدن آن ها باید با آنها درگیر باشید با انیمیشن های جذابی در بازی ساخته شده اند. با بزرگ کردن حیوانات ابتدایی در بازی و پیشرفت های اولیه آیتم های دیگری در بازی آنلاک خواهید کرد و بازی با داینامیک خوبی شما را در مسیر ساخت و ساز و انجام گیم پلی قرار خواهد داد.

در مجموع می توانیم بگوییم که بازی Hope’s Farm با اینکه یک بازی سطح پایین از لحاظ حجم طراحی محسوب می شود ولی این بازی با ساخت مناسب انجام شده است و باگ ها و مشکلات بسیاری کمی را می توانید در بازی پیدا کنید. گیم پلی آن بسیار روان است و چیزی خارج از آنچه باز وعده می دهد در آن اتفاق نخواهد افتاد. در نتیجه یک بازی با ساعت های بسیار در انتظار شما قرار خواهد گرفت که منتظر کشت و برداشت در آن توسط شما است.

6.0

Good

  • گیم پلی زیبا با نکات مزرعه داری فراوان
  • موسیقی متن بسیار خوب مرتبط با بازی
  • آموزش ابتدای بازی

Bad

  • نداشتن صدای گذاری به غیر از اول بازی