یکی از بازی های قدیمی و مستقلی که در سال 2015 از طرف تیم توسعه دوبرو منتشر شده بود همین بازی Ice Cream Surfer است که از طرف سازندگان بازی ناشناس و توسط خرید حق پخش بازی توسط تیم انتشارات بازی  Dolores Entertainment برای کاربران نیتندو و استور استیم منتشر شده است و بازی Ice Cream Surfer از بازی هایی است که توانایی اجرا بر روی کنسول قدیمی وی را نیز دارا می باشد که امروز به نقد و بررسی این بازی در سایت Game Inja  خواهید پرداخت.

بازی Ice Cream Surfer را باید یک بازی کاملا جالب و خوب مخصوص کودکان دانست. اصلا نمی توان گفت که این بازی حتی برای درجه سنی نوجوانان نیز مناسب باشد.

زیرا مفهوم و داستانی که برای انجام این بازی به کار رفته است آنقدر بچگانه است که فقط شاید بتوان کودکان زیر 6 سال را مجاب به بازی کردن آن کرد. داستان کلی بازی را باید به گونه ای کلی به شکلی در نظر گرفت که انگار توسعه دهنده بازی خودش از دوران کودکی اش آنچنان خوشش نمی آمده و پر از عقده و غرغر های بی جا بوده است. در بازی Ice Cream Surfer شما در نقش کسی در بازی ایفای نقش می کنید که باید در محیطی به مبارزه با سبزیجات بپردازد. سبزیجات از همه جا با کمک میوه ها به شما حمله می کنند و شما را ضعیف می کنند.

در عوض می دانید چه چیزی شما را قوی می کند؟ شکلات و آب نبات ها ! در بازی و در مسیری که در آن شروع به حرکت می کنید آب نبات های زیادی قرار دارند که باید آن ها را ببلعید تا بتوانید انرژی و نیروی بیشتری را بگیرید. همینطور امتیازات هر مرحله شما نیز با بدست آوردن این آب نبات ها شمرده می شود. در طرف روبه رو سبزیجات که توسط یک رهبری بدجنس به نام آقای بروکلی کنترل می شوند می خواهند راهی برای اینکه شما آب نبات ها را مصرف نکنید پیدا کنند. در بین این درگیری ها برای انجام بازی و گذاشتن مضمون در مراحل بازی دیالوگ ها و متن هایی از طرف آقای بروکلی و چند شخصیت دیگر در بازی بر روی کادر هایی در کنار عکس های طراحی شده از آنها نقش می بندد که متن ها حاوی جوک ها و لطیفه های خوب و جذابی نیز هستند که بازی را بسیار ملیح تر و جذاب تر م سازند.

اگر خود بازی را در نظر نگیریم در قسمت هایی که داستان های بازی شرح داده می شوند می توان حس خوب طراحی کارکتر ها را در نقاشی هایی که از هر شخصیت در بازی انجام شده است دید. همینطور شخصیت ها مانند گیم های انیمه ای به یک شکل فقط طراحی نشده اند و از زوایای مختلف می توانید هنگامی که آنها را عصبانی یا خوشحال پیدا می کنید ببینید. در ابتدای هر مرحله با داستان های جالب و لشگری تازه از میوه و سبزیجات روبه رو می شوید که توسط آقای بروکلی سازماندهی و فرماندهی می شوند. انواع اقسام دشمن هایی مانند پیاز و سیر و شلغم به سمت شما حمله می کنند که با جا خالی دادن از آنها و سعی در بدست آوردن شکلات ها و آب نبات ها می توانید به مرحله بعدی بروید. البته از لحاظ مضمون داستان شاید کمی برای کودکان آموزش بدی را به همراه داشته باشید ولی باید گفت که اگر این نکات را کنار بگذارید بازی در نوع خودش کودکانه و شاد به نظر می رسد.

در خود گیم بازی و جایی که گیم پلی بازی تشکیل داده می شود با اینکه حرکت در بازی مانند بازی های آرکید است و شلیک ها و جذب کردن مواد غذایی شبیه به بازیهای بتل اسپیس قدیمی می باشد ولی در مجموع ایرادات بسیار کمی را در آن می توان پیدا کرد در حالی که طراحی همچین گیم پلی آنچنان برای توسعه دهندگان نباید سخت باشد.

در مجموع باید گفت برای شما کاربران گرامی که اگر می خواهید یک بازی جدید برای کودک خود تهیه کنید که از رفتار های اکشن و خشن در بازی خود داری کرده باشد و از طرفی آنقدر ساده باشد که کودکان نیز بتوانند آن را انجام دهند باید بازی Ice Cream Surfer را مد نظر داشته باشید زیرا این بازی همه جوانب سنی گیمر های کوچک را رعایت کرده است و با دادستان های جذاب و دیالوگ های خوبی که از شخصیت های بازی بر روی صفحه بازی نقش می بندد می تواند فهمید که بازی کیفی خوب و درجه سرگرمی بالایی برای کودکان به ارمغان می آورد.

4.0

Good

  • مناسب برای کودکان
  • گیم پلی ساده و مفهوم شده
  • داستان های کودکانه جالب با شخصیت های دوست داشتنی

Bad

  • طراحی گرافیکی ضعیف
  • موسیقی متن بسیار تکراری