با نقد و بررسی بازی Indigo 7 Quest for love در سایت Game Inja در خدمت شما گیمر های عزیز هستیم. اگر از طرفداران بازی های پازلی هستید پیشنهاد می کنیم که این بازی را نیز در لیست بازی هایی که می خواهید برای انجام آن وقت بگذارید قرار بدهید. محصولی جدید از تیم توسعه بازی Dolores Entertain با یک پازلی عجیب و غریب به استور بازی های استیم راه پیدا کرده است. البته این بازی را می توانید از استور مایکروسافت نیز دریافت بنمایید و نسخه ای جداگانه از آن هم برای کنسول PS4 نیز منتشر شده است ولی متاسفانه بازی نه برای اندرویید و نه برای بقیه کنسول ها منتشر نشده است که کمی ناامید کننده به نظر می رسد ولی با این حال چون بازی Indigo 7 Quest for love یک بازی جدید است می توانید به انتشار آن برای بقیه ی پلتفرم ها امیدوار باشید.

فقط کافی است کمی به عکس های بازی نگاه کنید که بفهمی که بازی ساخته شده از طرف این کمپانی یک بازی پازلی است و با همان نگاه که هیچ با صد نگاه دیگر نیز نمی فهمید که طریقه انجام این بازی به چه گونه است. ساخت بازی با برنامه نویسی جاوا انجام شده است و موتور گرافیکی بازی بسیار ساده تراز آن است که بخواهیم این بازی را دارای افکت های تصویری بنامیم. هرچند که در زمان انجام پازل های بازی در خود نقشه بازی جلوه های تصویری نیمه کاره ای را مشاهده می کنیم ولی این افکت ها در حدی نیستند که بخواهند نمایان گر جلوه ای خاص در بازی باشند. جلوه دیداری اصلی مربوط به این بازی را می توان به رنگ های شادی که در ساخت خانه های بازی به کار برده شده است نسبت داد.

رنگ های بسیار جیغ که هر گیمری را می تواند به صفحه بازی جذب کند. حرکت خانه ها با از بین بردن شش ضلعی ها در بازی به خوبی و با نرمی خاصی اجرا می شود. نمونه هایی که از این بازی ها در استور گوشی ها موبایل وجود دارند را می توان کاملا رقابتی با این بازی در نظر گرفت. خیلی از رقیب هایی که در این ژانر بازی تولید کرده اند بازی هایشان از لحاظ تنوع های تصویری و همچنین زیبایی هایی که در افکت های تصویری برای آنها تعبیه شده است یک سرو گردن بالاتر از این بازی هستند. البته بازی Indigo 7 Quest for love یک سری تفاوت های عمده از پازل های معمولی در خود دارد که باز هم اگر آنها را ذکر کنیم تفاوت چندانی در بالا بردن قابلیت های این بازی ایجاد نمی شود. به طور مثال شما وقتی بازی های موبایلی را در ژانر پازل انجام می دهید به دلیل کوچک بودن صفحه نمایش بازی حجم صفحه اصلی بازی و پازل در گوشی ها محدود هستند. اما در این بازی به دلیل اینکه برای کامپیوتر و کنسول منتشر شده است بازی را می توانید در اسکرین بزرگتر انجام دهید بدون اینکه مشکلی برای دسترسی به پازل هایی با صفحه بزرگتر داشته باشید.

یکی دیگر از ویژگی های بازی را می توان به اسلاید های میان پازلی آن اشاره کرد. با این که بازی های پازلی در اصل برای گیم پلی و حل کردن مسئله های بورد های آن انجام میشود ولی تیم توسعه دهنده در این بازی خواسته است که با استفاده از یک مسیر داستانی به بازی تنوع ببخشد. این تصمیم ها زمانی می تواند به بازی امتیاز مثبتی را اضافه کند که با انجام بازی میسر و داستان آن را در بطن گیم پلی بازی حس کنید ولی این بازی اصلا به فکر این ها نبوده است. داستان عاشق شدن شخصیت اصلی بازی که در سری های قبلی بازی های تولید شده از طرف همین کمپانی حضور داشته است در بازی گنجانده شده است. با انجام چند مرحله از بازی نمایش های تصویری (که با نقاشی های دستی انجام شده اند و کیفیت بسیار خوبی نیز دارند) در بازی نمایان می شود که با نکته ای مثبت که صداگذاری در کنار آنها صورت گرفته کمی بازی را شاداب می کنند ولی همه اینها باعث نمی شود که به مشکلی اصلی این بازی اهمییت ندهیم.

در مجموع باید گفت که تیم توسعه دهنده برای ساخت بازی Indigo 7 Quest for love کمی خالی از ایده شده است و مانند اینکه در زیر قرارداد باشند مجبور به تولید یک بازی شده اند و بهترین چیزی که به ذهنشان می رسیده تولید بازی پازلی بوده است که خوب بازی ایرادی در انجام گیم پلی ندارد و با داستان هایی زرق و برق گرفته است ولی خوب این مسئله بر کسی پوشیده نیست که تنوعی در انجام پازل ها در بازی وجود ندارد.

4.0

Good

  • پازل معمایی با رنگ آمیزی
  • داشتن طراحی داستانی و صدا گذاری

Bad

  • مربوط نبودن داستان به پازل ها
  • تنوع نداشتن پازل ها