بازی های نوستالژی و اصولا نوستالژی سازی این روز ها بسیار مورد توجه گیمر ها و توسعه دهندگان بازی های ویدئویی قرار گرفته اند. به شکلی که در رقابت با یکدیگر اصلا بازی قدیمی وجود ندارد که بخواهند آن را توسعه دوباره بدهند. اما معمولا توسعه دوباره بازی های ویدئویی را از بازی هایی می بینیم که وجود آنها در دنیای آرکید و یا میکرو و سگا به صورت قطعی بوده باشند ولی یک شرکت توسعه جدید با ایده ای بسیار جالب به سراغ ساخت بازی رفته است که شاید خیلی از ما ها آن را در رویا های مان انجام داده باشیم! امروز با نقد و بررسی بازی  JUMANJI The Curse Returns در سایت Game Inja برای شما گیمر ها و بازی دوستان گرامی و همیشگی، همراه هستیم.

بازی  JUMANJI The Curse Returns شاید در اسم لو دهنده نوع بازی که انجام می دهید باشد و تم آن را نشان بدهد ولی اگر واقعا بخواهیم درباره این بازی صحبت کنیم باید گفت این گیم ساخته شده است فیلم بسیار قدیمی و جذاب است که در نسل و دهه میلینیاز ها و شاید دهه شصت و هفتادی ها یکی از فیلم هایی بوده باشد که ما را به دنیایی هیجان انگیز میبرد. اگر فیلم اصلی جومانجی را تماشا کرده اید که یک ایده کلی درباره این که در بازی  JUMANJI The Curse Returns چه چیزی را می توانید انتظار داشته باشید می توانید ببینید ولی اگر فیلم را ندیده اید باید بگوییم که این بازی بر اساس یک گیمی که در داخل این فیلم انجام میشود ساخته می شود. کارکتر های فیلم به جعبه ای جادویی بر می خورند که مانند بازی های تخته شامل تاس است و به صورت کتابی باز می شود ولی بعد از باز شدن شما مهره هایی را دراختیار دارید که با ریختن تاس شما را در مرحله هایی قرار میدهد که باید با موجودات مختلفی رو در رو شوید و راه های مناسبی را برای پیروزی و غلبه بر آنها پیدا کنید.

همان بازی به صورت شبیه سازی در این گیم وجود دارد ولی با این تفاوت که در این گیم خبری از کارکتر های خود فیلم نیست و کارکتر های جدیدی در این بازی به گیم اضافه شده اند. البته کارکتر های نوستالژیکی که بازی را انجام نمی دهند برای افزایش خاصیت کمدی و همینطور حس تعلق این بازی به فیلمش در بازی شامل راهنما ها و همینطور حیوانات جذاب فیلم اصلی وجود دارند که خوب از نظر ما ایده بسیار خوبی برای این گیم محسوب می شود. بازی می تواند تا هار بازی کن را در خود جای بدهد و اگر تنها آن را انجام می دهید شما دیگر نیازی به انتخاب کارکتر ندارید و باید بتوانید با همه کارکتر ها بازی را انجام بدید که به صورتی گیم به شکل بازی های کمپین خودش را با انتخاب شما شکل می دهد.

بعد از این که تاس را می ریزید بنا بر اینکه مهره شما در چه خانه ای قرا می گیرد موجودات و دایناسور های ما قبل تاریخ همگی سر درآورده و باید با آنها مبارزه کنید. مبارزات در این بازی شاید به شکلی نه چندان خوب شما را از این گیم نا امید کند. حداقل این که پرداخت به این بازی به صورتی است که قسمت های اکشن و روبه رویی شما با حیوانات بازی  JUMANJI The Curse Returns به شکلی است که در اصل بازی را مانند بازی های کارتی و نوبتی انجام می دهید. وقتی با موجودی رو به روی میشود چهار کارکتر شما در رو به روی کریپ های NPC گیم قرار می گیرند که باید بتوانید با استفاده از ابزار های ابتدایی که دارید و انتخاب حرکت حمله ای و دفاعی با آنها مبارزه کنید. سه کارت در هر حرکت در بازی به شما پیشنهاد میش ود که باید با هوشمندی کارت مناسب را انتخاب کرده و منتظر حمله موجود رو به رویتان باشید. هر بازی تایمر خودش را دارد و باید بل از اتمام تایمر آن موجود را شکست داده تا بتوانید به صفحه اصل بازی برگردید و دوباره تاس ریزی را شروع کنید.

در مرحله ای که با باس های بازی رو به رو می شوید دیگر خبری از چند موجود نیست و همه کارکتر ها فقط با آن یک موجود به صورت سخت مبارزه خواهند کرد. این کارتی بودن و نوبتی بودن حمله های شما در بازی  JUMANJI The Curse Returns به شکل ناامید کننده ای به ما نشان می دهد که برای توسعه گرافیکی و همینطور قسمت های اکشن این بازی اصلا فکری نشده است و ساده ترین نوع توسعه ای را که به ذهنشان رسیده است را برای ما انتخاب کرده اند که در این وجه باید گفت که اصلا از این نوع توسعه راضی نبودیم و صادقانه باید گفت که این بازی و موضع جذاب با این نوع توسعه ساده و خسته کننده هدر رفته است.

در مجموع باید گفت که بازی  JUMANJI The Curse Returns از آن دسته از بازی هایی است که شاید با نگاه نوستالژیک بخواهید به سراغ آن بروید ولی نداشتن گیم پلی مرتبط با آنچه انتظار داشتیم و همینطور کارکتر های ساده ایکه اصلا ربطی به فیلم اصلی ندارند خاطر ما مختل شده است و اگر اصرار دارید که حتما یک گیم در دنیای جومانجی انجام دهید، انجام این گیم را به شما پیشنهاد می دهیم مگر نه موارد بسیاری در استور بازی های استیم می توانند شما را سرگرم کنند.

5.0

Good

  • حال و هوای بازی جومانجی
  • استفاده از بعضی از کارکتر های فیلم

Bad

  • گیم پلی بسیار ساده و بی ربط
  • کارکتر های بی روح و بدون جذابیت خاص
  • استفاده نکردن از خاصیت و ویژگی های نوستالژی بازی