امروز با نقد و بررسی یک بازی کاملا داستانی و رمان مانند در خدمت شما هستیم. بازی که شامل محتوای بسیار زیاد و همینطور مسیر های داستانی است که در آن می توانید ببینید که به چه شکلی حتی گیم پلی هایی در این بازی ادغام شده اند که آن را از بحث فقط یک بازی رمان و داستانی خارج نیز می کنند. نام بازی Legend of Arcadieu است که در حقیقت توسعه داده شده در دو بخش مختلف است که امروز ما به نقد و بررسی این بازی قابل توجه در سایت Game Inja برای شما کاربران و گیمر های عزیزمان خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

بازی Legend of Arcadieu یک بازی کاملا داستانی است که در آن کارکتر های شاد و جذابی توسط نقاش های دیجیتالی خلق شده اند که در دنیایی جادویی زندگی می کنند .در این بازی شما با دو قسمت بسیار متفاوت از آنچه داستان های این گیم را تشکیل می دهند مواجه هستید. در قسمت اول می بینید که بازی در بود ورود به آن به دو قسمت تشکیل شده است. در اصل ماجرا های کارکتر اصلی بازی در دو ورژن از این بازی ایجاد شده اند که با شروع آن میبینید که بازی با نسخه یک و دو در اختیار شما است. حتما بازی را از نسخه یک شروع کنید تا بتوانید اطلاعات لازم را در مورد کارکتر ها  آنچه در پس زمینه قسمت دوم بازی وجود دارند بدست بیاورید. اما قبل از هر چیزی به قسمت تنظیمات بازی بروید.

در این گیم تنظیمات بازی برای هر دو قسمت آن به شکل یکسانی ساخته شده است که خوب باعث می شود این بازی از یک سری کد خاص پیروی کند. در قسمت تنظیمات آن حتما سرعت نشان دادن تکست ها و دیالوگ های بازی را روی سریع قرار دهید زیرا بازی Legend of Arcadieu یک بازی طولانی است که باید در بسیاری از موارد با سرعت بتوانید آن را اسکیپ کنید تا به پایان هایی که نیاز دارید برسید. انتخاب های مختلفی در مسیر انجام بازی شما قراردارد که به خوبی به پایان های هفتگانه بازی منجر می شود. این خاصیت حتی در نسخه دوم بازی نیز وجود دارد ولی متاسفانه این فرصت از دست توسعه دهندگان بازی خارج شده است و آنها نتوانسته اند بازی اول را به گیم دوم مرتبط بسازند. البته داستان های بازی مرتبط هستند ولی اگر می توانستند با رسیدن به پایان خاص در بازی اول استارت متفاوتی را در بازی دوم تجربه می کردیم این بازی دیگر از لحاظ محتوایی چیزی کم نمی آورد!  با شروع بازی می بینید که شما برای مبارزه با دشمنان در بازی باید یک کلاس خاص برای کارکتر اصلی بازی انتخاب کنید.

کلاس های مختلف پانزده گانه ای برای بازی Legend of Arcadieu تعبیه شده اند که با انتخاب هر کدام بازی به شکل خاص خودش دیالوگ های آن را تغییر می دهد. به یاد داشته باشید که حتما بعد از رسیدن به قسمت های اصلی در بازی آن را حتما ذخیره کنید. در بازی Legend of Arcadieu خبری از اتو سیو و ذخیره اتوماتیک وجود ندارد و اگر ذخیره بازی را در جا های کلیدی فراموش کنید با ورود دوباره قسمت بزرگی از دیالوگ های بازی را باید دوباره اسکیپ کنید. دو کارکتر اصلی بازی که به گونه ای خواهر هم محسوب می شوند داستان های بازی را جلو می برند. محیط های مختلف بازی بر اساس نقشه کلی آن شکل می گیرد و نقشه بازی بازی به طور مصنوعی شما را در شهر هایی نشان می دهد که در آن قرار دارید.

این بازی نیز از کمبود طراحی های بک گراند های مناسب و تعداد آنها رنج میبرد و با جا به جای در شهر ها فقط تغییر بک گراند را مشاهده میکنیم. انتخاب های مختلفی در طول انجام بازی برای شما منجر کننده به پایان هایی است که اصلا از لحاظ اندازه آنها با دیالوگ ها و زمان انجام یکسانی مواجه نمی شوید و انتخاب بعضی از آپشن ها در بازی شما را به پایان های کوتاه تریدر بازیLegend of Arcadieu منجر میکند که خوب برای تنوع ایده جذابی بوده است که ما فکر نمی کنیم تیم توسعه دهنده این بازی از عمد به فکر توسعه این چنینی گیم افتاده باشد.

در مجموع باید گفت که بازی Legend of Arcadieu را باید یک رمان داستانی با حجم قابل توجهی دانست که در اصل محیط ها و تعداد کارکتر های کمی دارد که می تواند بعد از مدتی بازی را برای شما خسته کننده جلوه دهد.

4.0

Good

  • دارای دو بازی با محتوای جدا
  • طراحی کارکتر های جذاب

Bad

  • بی ربط شدن دو نسخه بازی به هم
  • تعداد بک گراند های کم
  • طراحی محیطی کم
  • پایان های متفاوت از لحاظ اندازه محتوا