یک روز دیگر یک بازی ننیتیندو دیگر! با نقد و بررسی بازی Luckslinger توسط تیم تحلیل بازی Game Inja در خدمت شما بازی دوستان گرامی هستیم. بازی در سال 2016 از طرف تولید کنندگان بازی اعلان شده بود که پخش خواهد شد و بعد از گذشتن داستان های زیادی که شرکت توسعه را با ورشکستی که مختلفی روبه رو کرد این بازی پنج سال دیرتر بلاخره در سال 2021 منتشر شد.

بازی Luckslinger یک بازی دو بعدی تیرانداز است که توسط تیم توسعه داک بریج DuckBridge ساخته و منتشر شده است. سبک و استایل بازی وسترن است. شباهت های تصویری که این بازی به بازی معروف وسترنی سگا در سال 2002 دارد بی اندازه است و اگر از طرفداران بازی های سگا بوده باشید می توانید خاطرات نوستالژیک فراوانی را در این بازی به یاد بیاورید.

داستان بازی از جایی شروع می شود که شخصیت شما به شهری به نام کلیورکیک می رسد. شما یک مبارز و تیرانداز تنها هستید که در دنیای وسترن زندگی می کنید. کار اصلی شما شکار کردن خلاف کار ها و همچنین مبارزه با کسانی که عدالت را برقرار نمی کنند است. در این بازی شما با افراد مختلفی مبارزه می کنید که جدا از سربازان معمولی و CPU بازی کارکتر های باس های مختلف شش گانه ای در بازی قرار دارند که هر کدام شخصیت های جذاب و مختلفی را دارند. به طور مثال در شهر باید به صاحب یک معدن بزرگ مبارزه کنید که از کارگران سوء استفاده می کند و خیلی از آن ها را زیر کار از بین می برد. و یا کشیشی که کار های خلاف می کند. همگی مسلح هستند و شما باید آن ها را از بین ببرید.

هر چقدر که در شهر شما افراد بد و خلافکار را از بین می برید شهر شلوغ تر شده و همچنین پر از بازدید کنندگان مختلف می شود. بعد از انجام چند ماموریت می توانید به راحتی مشاهده کنید که در کلیسای شهر افراد بیشتری جمع می شوند و شخصیت های مختلف دیگری به سمت شهر کشیده می شوند زیرا نمودار امنیت در شهر بالاتر می رود.

ایده ساخت شخصیت ها و صدا گذاری های این بازی را می توان گفت شاید در هیچ کجای دیگر بازی های دیگر مشاهده نکنید. با این که بازی صدا گذاری دیالوگی نشده است و صدای صحبت کسی را در بازی نمی شنوید سازندگان بازی با یک ابتکار جالب دیالوگ های بازی را در فرمت خنده دار و جذابی قرار داده اند که شاید به خاطر این هم که شده دائما از یک شخصیت به شخصیت دیگری فراخوانده شوید تا بخواهید دوباره تحت تاثیر این دیزاین قرار بگیرید. هر وقت که شخصیتی در بازی صحبت می کند بیت جالبی در پشت زمینه پخش می شود که معمولا زننده ساز نیز در بازی مشخصا به عنوان کارکتر قرار دارد. حال وقتی مثلا شهرداری بازی با شما صحبت می کند حرف زدن هایش بر روی بیت است و اصلا از کلمات استفاده نمی کند بلکه با ضرب آهنگ صدا های رپ از خودش در می آورد که بسیار شبیه به کلماتی که می خواهد استفاده کند است که جلوه زیبایی به بازی داده است.

جدا از این که به نظر می آید بازی مرحله به مرحله است ولی طراحان بازی Luckslinger در اصل محیط بازی را باز ساخته اند و شما به گونه ای دیگر ایفای نقش می کنید. نقشه سراسری مانند بقیه بازی های RPG در بازی Luckslinger وجود ندارد ولی مکان هایی که در بازی وجود دارند همیشه در دسترس هستند و شما ماموریت به ماموریت بین آن ها با انتخاب خودتان حرکت می کنید. همینطور اتاقی که در اختیار شما قرار داده شده است نیز شامل جواهرات و سکه هایی است که خودتان در آنجا قرار داده اید.

در مجموع باید گفت که بازی Luckslinger یک بازی وسترنی با ارزش خرید بالا است. همینطور با قیمت کم و محتوای جالبی که دارد می توانید از یک گیم پلی متفاوت در محیطی وسترنی با دیالوگ های نسل جدید طنز های مختلفی را تجربه کنید. با این که داستان بازی آنچنان آنطور که باید و شاید پیچیدگی خاصی ندارد ولی دیالوگ هایی که بن دشمنان شما رد و بدل می شوند و همچنین جمع آوری اعتبارات مختلف و بازی های درون گیمی در Luckslinger می تواند لحظات مسرت بخشی را در بازی پدید بیاورد.

7.0

Good

  • چند باس مختلف با شخصیت های جالب
  • موسیقی متن خوب
  • بیان شدن دیالوگ ها با موسیقی در بازی
  • دیالوگ های خنده دار

Bad

  • گیم پلی متوسط
  • مشکل در طراحی هایپیکسلی در بعضی مراحل