شاید خوش بین ترین طرفداران بازی های Skelter فکر نمی کردند که بازی مورد علاقه شان تا حدی پیش برود که بازی جدید به سطح گیمینگ های سه گانه برسد و امروز با انتشار نسخه ای جدید و البته پایانی از سری بازی های Mary Skelter دوباره با نقد و بررسی این بازی جذاب در خدمت شما گیمرها و بازی دوستان گرامی در سایت Game Inja هستیم. با ما همراه باشید.

اگر با بازی های Mary Skelter  آشنایی ندارید باید خدمتتان عرض کنیم که اولین نسخه از سری داستان های این بازی در سال 2016 منتشر شد که خوب با معرفی کارکترهای رنگین و جذابی که داشت مخصوصا در سال که بازی های انیمه ای تازه جان گرفته بوده اند برای شرکت تولید کننده این بازی یک برد بزرگ محسوب می شد. البته معمولا بازی های دنباله داری که از این بازی ها انشاق می شوند کیفیت بالا و همینطور آن حال هوای بازی اولیه را ندارند.

ولی در مورد این بازی باید گفت که ما با یک سری از بازی های جذابی طرف هستیم که به طور پیوسته توانسته اند کیفیت خودشان را چه در زمینه داستان نویسی و چه گیم پلی نه تنها حفظ کرده بلکه سال به سال به شکل خوبی ارتقا دهند. بعد از اینکه بازی دوم نیز توجه بسیاری را به خود جلب کرد و طرفداران این بازی ها با کارکترهای جدید و سرنوشت کارکترهای قدیمی خود آشنا شده اند الان نوبت به سومین بازی از این سری گیم ها رسیده است که به نوعی حکم بازی پایانی را در سری بازی های (مری اسکلتر) که با نام Mary Skelter Finale منتشر شده است دارند.

داستان از آنجایی ادامه داده می شود که (ترکلایو) شخصیت منفی داستان قبلی که با دستیارش در زندانی در دنیای زیر زمین توسط ماموران ویژه زندانی شده بوده است به شکل معجزه آسایی فرار میکند ولی تیم نگهبان زیر زمین که شخصیت های اصلی بازی Mary Skelter Finale را تشکیل می دهند با تلاشی فراوان و بی وقه به دنبال او می گردند. ماجرا از آنجایی بدتر می شوند که طرفداران او و مردگان دنیای زیرزمین با او همراه می شوند که راه ها و سوراخ هایی به سطح زمین نیز پیدا می کنند. گروه نگهبانان دوباره تشکیل می شوند تا با آنها مبارزه کنند. سه تیم مختلف از جنگجویان در بازی وجود دارند که هر کدام از آنها با کارکتر ها و قدرت های جذابی که دارند گیم پلی بازی را به قسمت های مختلفی تقسیم می کنند. همین طور داشتن پیوستگی در داستان بازی و کات سین ها فراوانی که در بازی Mary Skelter Finale وجود دارد باعث شده است که اصلا از انجام این بازی خسته نشوید. با اینکه ژانر گیم پلی بازی در دسته بازی های تاکتیکال محسوب می شود و شما باید برای انتخاب قدرت های خود و انجام اسپل های کارکتر ها قبل از آن به صورت بازی شطرنج فکر کنید ولی با این حال پیوستگی خوبی که در داستان و انیمیشن های بازی می بینیم به خوبی توانسته است که این بازی را به طور دائم سرگرم کننده جلوه بدهد.

در کنار این ها کارکتر های جدید و جذابی معرفی می کند که بیشتر حکم کمدی را در این داستان دارند و چند شخصیت از بازی اولیه Mary Skelter Finale که بسیار معروف بوده اند و در بازی دوم آن ها را ندیده ایم در این بازی نیز حضور های مقطعی و سورپرایز کننده دارند. بازی Mary Skelter Finale دارای موسیقی بسیار جذابی است که در هنگام ورود به بازی شاید همه کاربران دوست داشته باشند که به تیتراژ بازی ادامه بدهند. خبر خوب برای افرادی که از طرفداران پر و پا قرص این بازی محسوب می شوند این است که اگر شما دو بازی قبلی را از قبل خریداری کرده باشید با خرید بازی Mary Skelter Finale نیز می توانید ورژن دیلوکس بازی را دریافت کنید  بر علاوه آن می توانید پک کامل موسیقی های بازی Mary Skelter  را نیز از سرور استیم دانلود کنید که نشان می دهد تیم توسعه دهنده بازی به طرفداران خودش بسیار اهمیت می دهد.

البته همه جای بازی دائما پر از انیمیشن ها داستانی نیست و خیلی از مواقع داستان های بازی به همان روش سنتی در کارد های به صورت نوشته هایی برای شما دیالوگ های کارکترها را نشان می دهد که کمی می تواند برای گیمر ها خسته کننده باشد و از این بازی انتظار داشتیم که اگر نسخه نهایی خودش را می خواهد عرضه کند حتما از نریشین و صدا گذاری در آن استفاده کند که خوب این ویژگی را در این نسخه از بازی ندیدیم. اما جدا از این بحث ها باید گفت که طراحی انیمه های بازی به شکل خوب با وضوح بسیار بالاتری در بازی انجام شده است.  نقشه کلی بازی الان شامل مینی مپی می شود که در گوشه بازی مسیر حرکت شما را در دانجن های بازی به خوبی نشان می دهد. در هر مبارزه شما می توانید سه مبارز را به صورت انتخابی به بازی ببرید و آنها را به شکلی که می خواهید در نبرد ها اسمبل کنید تا از پس چالش های بازی بر بیایید.

در مجموع باید گفت که بازی Mary Skelter Finale یک پایان بسیار خوبی برای داستان های بازی مر اسکلتر محسوب می شود. با این که Mary Skelter Finale را بازی آخر از این سری گیم ها باید بدانیم ولی خوب نسبت به آنچه در گیم های قبلی دیدیم می توان گفت بازی خوب و تقریبا بودن باگی را در این نسخه از گیم دانجنی می توانیم شاهد باشیم که به همان طریق قبلی موسیقی های متن جذاب و انجام محاسبات بسیار خوبی که در زمینه گیم پلی و قدرت های بازی انجام شده استیک گیم استاندارد از طرف تیم توسعه دهنده برای گیمرها منتشر شده است.

8.0

Good

  • داستان پایانی بسیار زیبا از آخرین سه گانه
  • کارکتر های جدید و کمدی
  • گیم پلی با افکت های جدید
  • طراحی کارکتر و نقاشی های جذاب انیمه ای

Bad

  • نداشتن صدا گذاری بر روی کارکترها