بازی Medieval Dynastyیک بازی در ژانر «ماجراجویی ، بقاء ، شبیه سازی» است که به تازگی به شکل آزمایشی  از طرف کمپانی Toplitz Productions برای پلتفرم PC منتشر شده است. پس با با ما باشید تا نگاهی بیندازیم به عملکرد این بازی.

چهره قاره اروپا در دوران قرون‌وسطی با چیزی که الآن می‌بینیم کاملاً متفاوت بود و جنگ‌های زیادی میان قدرت‌های تازه پا گرفته و امپراتوری‌های قدیمی بر پا بود. بازی‌های زیادی در طول سال‌های گذشته، تلاش کرده‌اند تا آن دوره تاریخی را زنده کنند و هرکدام به‌نوعی موفق شده‌اند. استودیو Render Cube به‌تازگی بازی تازه‌ای در سبک نقش‌آفرینی و شهرسازی ایجاد کرده که قرون‌وسطی و اوایل قدرت گرفتن امپراتوری‌های اروپایی را به تصویر می‌کشد. در بازی Medieval Dynasty باید به شکار و ساخت سرپناه بپردازید و نه‌تنها خودتان، بلکه اعضای خانواده را هم از دوران سخت و طاقت‌فرسای آن زمان نجات دهید وزندگی تازه‌ای برای خود بسازید.

داستان بازی Medieval Dynasty از جایی شروع می‌شود که قدرت‌های نو، جنگ بزرگی راه انداخته‌اند و شما به‌عنوان یک جوان با هزاران آرزو، از ارتش فرار کرده و سرنوشت زندگی‌تان را به دست می‌گیرید. چنین کاری در اروپای قدیم به‌هیچ‌وجه آسان نبوده و چالش‌های سختی پیش رودارید که برای مقابله آن‌ها باید توانایی‌های جدیدی مانند شکار و دفاع از خود یاد بگیرید. زندگی کم‌کم روی خوشش را به شما نشان می‌دهد و اداره یک قبیله کوچک را به دست خواهید گرفت و کم‌کم آن را گسترش خواهید داد. خطرات زیادی مانند حیوانات وحشی شمارا تهدید می‌کنند و نیاز به ساخت یک‌خانه مناسب با تجهیزات رضایت‌بخش خواهید داشت که آن‌ها را از محیط اطراف به دست خواهید آورد. روستای ایجادشده توسط شما باید از پس چالش‌های زیادی مانند طوفان‌های فصلی و فصل زمستان بربیاید و تمام این‌ها به توانایی و آماده‌سازی شما بستگی دارد.

گیم پلی بازی Medieval Dynasty مشابه Animal Crossing است اما دنیای آن کاملاً واقعی است و خطرات پیش‌آمده هم جدی و خشن هستند. دنیای سه‌بعدی و بزرگ بازی سرشار از اتفاقات مختلف است و بقا را سخت می‌کند. فکر کنید که زمستان درراه است و خبری از هم مغازه و سوپرمارکت نیست، باید آذوقه جمع کنید و خود را برای این فصل سرد و سخت آماده کنید. نحوه شبیه‌سازی بازی بسیار جالب است و اجازه ساخت ابزار و تجهیزات مختلفی را می‌دهد و ساخت اسطبل، خانه و مزرعه، تنها بخشی از تجربه گسترده و بی‌نظیر بازی است. شخصیت‌های داخل بازی کاملاً زنده و پویا هستند و می‌توان با آن‌ها ارتباط برقرار کرد و حتی با کمک به دیگران، نظرشان را جلب کرد. داشتن استراتژی مناسب، یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای بقا و ایجاد یک روستای بزرگ است.

بسیاری از مهارت‌ها را خودتان در راه و ماموریت‌های خود کسب خواهید کرد و می‌توانید دوام و پیشرفت خود را برای رهبری یک ملت ادامه دهید. همه چیز به شما بستگی دارد و عمده فعالیت‌های شما در زمینه جمع‌آوری منابع، ساخت و ساز وسایل مختلف و احداث ساختمان‌هایی برای رفاه مردم خود خواهد بود. بازی Medieval Dynasty از یک گیم‌پلی منحصربه‌فرد برخوردار است و در بسیاری از ژانرها جریان آن را خواهیم دید. زمستان‌های سخت و وقایع غیرمنتظره در انتظار شما هستند و مهارت‌های شما را به چالش می‌کشند. این چالش‌ها کمک می‌کنند که سرنوشت بهتری در نهایت داشته باشید.

جهان قرون وسطیی بازی وسیع است و شما در دل خود خواهد برد. مراقب گرگ‌ها باشید و اجازه ندهید که خرس‌ها شما را محاصره کنند. کشاورزی و شکار می‌تواند شما را از گرسنگی نجات داده و مدت زمان بیشتری برای کسب تجربه در اختیار شما قرار دهد. می‌توانید دیگران را فریب داده و افرادی که در کنار شما زندگی می‌کنند را برای کار در مزارع خود انتخاب کنید. باید محل سکونت خود را رونق داده و همواره در تکاپو و جنب و جوش برای پیشرفت باشید.

علاوه بر این موارد، بشما باید در حین شکار و یا جمع‌آوری منابع و تجهیزات برای ساخت و گسترش خانه‌ی خود و سایر مکان‌های دهکده، در برابر حیوانات وحشی و سایر تهدیدات از خود دفاع کنید. از ویژگی های دیگر این بازی می شود به تاثیر کلیه فعالیت‌های درون بازی بر وضعیت میزان گرسنگی، تشنگی، سلامتی و استقامت. درخت مهارت دقیق برای توسعه‌ی ویژگی‌های فردی. وقایع و تصمیمات منحصر به فرد با تأثیرگذاری مستقیم بر گیم‌پلی بازی. سیستم شهرت سلسله‌ها برای ملاقات‌ با پادشاه. دارا بودن ماموریت‌های فراوان، تجارت و اقتصاد، جهان باز، ارتباطات اجتماعی با سایر شخصیت‌های درون بازی و… اشاره کرد.

گرافیک بازی فوق العاده است. طراحی محیط و کاراکتر ها بی نظیر است به طوری که از نگاه کردن به آنها سیر نمی شوید. گذر فصل ها ، ساختار خانه ها و دیگر المان های بازی بسیار حرفه ای طراحی شده اند. در نهایت باید گفت که  بازی Medieval Dynasty در زمینه گرافیک و صدا گذاری بسیار پیش رو و عالی است.

همیشه این سبک بازی ها علاقه مندان بسیار زیادی داشته اند در نتیجه  پیش رو و خلاق بودن در ساخت چنین بازی هایی از الزامات است. بازی Medieval Dynasty یک بازی بسیار خلاق و زیبا است که نه تنها داستان آن شما را سرگرم می کند بلکه از لحاظ بصری نیز حس و حال بسیار خوبی را به شما خواهد داد.

موسیقی متن بازی کاملا با محیط و فضای آن سازگار است و همچنین حس و حال تاریخی بازی را نیز به شما منتقل می کند. دیگر نکته مثبت در بحث که ما این را در خیلی از بازی های بزرگ این سبک دیده ایم. با اینکه خیلی از بازی های سبک بقاء و نقش آفرینی به این موضوع پایبند نیستند اما موسیقی بازی Medieval Dynasty دارای اصالت تاریخی است که به آن کارزیمای خاصی می دهد.

اگر از دوست داران بازی های سبک بقاء و نقش آفرینی هستید حتما بازی Medieval Dynastyرا در لیست خود داشته باشید.

8.5

Good

  • گیم پلی عالی و اعتیاد زا
  • گرافیک خیره کننده
  • شبیه سازی بسیار مناسب محیط به قرون وسطی

Bad

  • منحنی یادگیری سنگین برای بازیکنان جدید