باری  دیگر با نقدی دیگر از دنیای بازی ها خدمت شما هستیم. اینبار قصد داریم سراغ بازی Megadimension Neptunia VII  برویم پس همراه ما باشید با نقد این بازی جذاب. بازیMegadimension Neptunia VII یک بازی در سبک نقش آفرینی است که ابتدا برای پلتفرم PS4 توسط idea factory در دوم فبریه سال ۲۰۱۶ منتشر شد و سپس در پنجم ژوئیه همین سال برای PC  و سپس idea factory آن را   در ۲۸ ژوئیه سال ۲۰۲۰ برای  نینتندو سوئیچ منتشر کرد.

داستان Megadimension Neptunia VII در دنیای Gamindustri می گذرد ، جهانی متشکل از چهار کشور ، Planeptune (که نماینده سگا است) ، Lastation (که نشان دهنده PlayStation است) ، Lowee (که نشان دهنده Nintendo است) و Leanbox (که نماینده Xbox است).  هر یک از این چهار کشور الهه ای دارند که او را می پرستند ، معروف به CPU ، و نپتون CPU نماینده Planeptune و غیره است.

نپتون و خواهر کوچکترش نپجار بعد از پیدا کردن یک کنسول بازی شکسته (که به طرز مشکوکی شباهت زیادی به Sega Dreamcast دارد) و تلاش نپجار برای حل آن ، بُعد دیگری پیدا می کنند به نام Zero Dimension.  آنها در آنجا با Uzume Tenouboshi ، تنها پردازند ه آن بُعد ملاقات می کنند و سوگند می خورند که به او کمک کنند تهدیدی را که بر سر ابعاد صفر وجود دارد ، از بین ببرد.  البته در این ماجراجویی طولانی 35+ ساعته JRPG چیزهای بیشتری برای کشف وجود دارد اما ما قصد اسپویل آنها را نداریم.

شوخی های بسیار بامزه بسیاری در این بازی وجود دارد و این نشان می دهد که نویسندگان واقعاً علاقه زیادی به سرگرمی و صنعتی دارند که در آن کار می کنند. اکنون همچنین می گویم که این برای همه مناسب نیست ، اما  قطعا از این بازی لذت خواهید برد.

همچنین ، در طول بازی ، چالش های مختلفی دارید که می تواند آمار شخصیت ها را با شرایط مختلف افزایش دهد ، مانند پرش یک مقدار مشخص در یک مرحله ، یا مدت زمان سپری شده در سیاه چال با یک شخصیت خاص به عنوان رهبر حزب ، یا  از بین بردن حملات دسته کوچک موسیقی جاز.  این چالش ها دارای سطوح مختلفی هستند و حداکثر استفاده از این چالش ها ممکن است مدتی طول بکشد.  بنابراین گیم پلی بازی Megadimension Neptunia VIIمی تواند کمی سخت باشد ، اما کسانی که عاشق این نوع بازی باشند واقعا سرگرم کننده خواهند بود.

در بعد صفر ، شما زمان زیادی را صرف تراول کردن از طریق مکان های مختلفی خواهید کرد که به عنوان سیاه چال شناخته می شوند ، این مکان ها با هیولاهای محلی آلوده شده اند .  Dungeons جایی است که شما کار سختی را انجام می دهید و بنابراین باید بدانید که چگونه مبارزه کنید!  نبرد در Megadimension Neptunia VII مبتنی بر مکانیک موقعیت و شکل گیری است ، به این معنی که  استراتژیک به شما کمک می کند تا در این مبارزات سخت تر پیروز شوید.  به دست آوردن کنترل یک شخصیت در ابتدای مبارزه به شما امکان می دهد تا او را در یک شعاع محدود حرکت دهید ، با شروع یک حمله استاندارد به دشمن خود دسته کوچک موسیقی جاز باز می شود که می توانید با هر حمله ای که به A ، Y یا X مجهز کرده اید پیگیری کنید.  هنگامی که قفل حملات بیشتری را باز می کنید ، می توانید Combos را ویرایش کنید و هنگامی که سطح کافی بالایی داشته باشید ، می توانید دنباله ای تا 5 حمله داشته باشید.  و همچنین حملات دسته جمعی منظم ، می توانید از مهارت های تهاجمی و دفاعی استفاده کنید که هزینه آن SP است.  ترکیب حملات ترکیبی ، مهارت ها و استراتژی چرخش اساسی سیستم نبرد است.

صدای بازیMegadimension Neptunia VII فراتر از حد بازی های مشابهی است.  این بازی به طور کامل صداگذاری نشده است ، اما تمام صحنه های اصلی و فیلم های مرتبط با داستان دارای صدای عالی – اعم از انگلیسی و ژاپنی – هستند که شخصیت ها را واقعاً زنده می کنند.  علاوه بر این ، موسیقی متن فیلم بسیار زیباست است.

زببایی بصری بازی کاری دوست داشتنی ، زیبا و شگفت انگیز است که توسط Idea Factory و Compile Heart انجام شده است که در گذشته کارهای فوق العاده ای با بازی های زیبا انجام داده اند و با تصاویر زیبا و جذاب برای شخصیت ها و محیط با بافت های زیبا و … توانسته اند بازی های بسیار خوبی را تولید کنند. برخی از تغییرات را می توان بر اساس سلیقه فردی در تصاویر ایجاد کرد. اما می توان جلوه سایه کاراکترها را هنگام کاوش از بین برد و در صورت فعال بودن باعث برجسته شدن تصاویر می شود.

در پایان ، Megadimension Neptunia VII با اینکه کمی عجیب و غریب است ، اما در عین حال به ویژگی های دیگری که باعث بهبود گیم پلی می شوند ، نگاه کنید تا جایی که در واقع می تواند به عنوان یکی از قوی ترین JRPG های موجود باشد. اگر قبلاً سری های پیشین بازی Megadimension Neptunia VIIرا دنبال کرده اید ، بعید است که از این نسخه نیز دلسرد شوید. این مجموعه ای است که تاکنون طرفداران زیادی به سوی خود جذب کرده است . اما اگر تاکنون با این سری همراه بوده اید ، کاملاً آن را دوست خواهید داشت. پس فرصت را از دست نداده و بازیMegadimension Neptunia VII را تهیه کرده و از آن تا می توانید لذت ببرید.

6.5

Good

  • گیم پلی سرگرم کننده و جذاب
  • کیفیت بصری جذاب و زیبا
  • داستان درگیر کننده و خوب

Bad

  • عیب هایی در عملکرد کاربری بازی
  • ضعف هایی در موسیقی بازی