بازی جذاب و سرگرم کننده Metal Wolf Chaos XD در سبک بازی های مبارزاتی و شبیه سازی قرار دارد. این بازی توسط شرکت های From Software, General Arcade طراحی و توسط Devolver Digital نیز منتشر شده است. این بازی برای پلتفرم های PC, Xbox One و PlayStaion 4 عرضه شده است. شما در ادامه نقد و بررسی بازی Metal Wolf Chaos XD می توانید با تیم نقد و بررسی بازی های رایانه ای GameInja همراه باشید.

داستان بازی Metal Wolf Chaos XD پیرامون اتفاقات و وقایع در زمان رئیس جمهور مایکل ویلسون حکایت دارد که معاون رئیس جمهور وی کودتا علیه دولت را آغاز می کند. به عنوان POTUS شما باید هنگام خارج کردن نیروهای شورشی به سراسر کشور سفر کنید. شما به گراند کانیون سفر خواهید کرد غاصبان را در چمن کاخ سفید به قتل می رسانید و حتی با روبات های دشمن در یک شهر قدیمی غربی می جنگید.

گیم پلی بازی Metal Wolf Chaos XD برای جذاب و سرگرم کننده است. ابتدا می توانید چندین سلاح به هر دست مجهز کرده و در پرواز خود بین آنها تعویض کنید. انواع مختلفی از سلاح ها وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید از جمله آنها می توان پرتاب کننده های موشکی، نارنجک پرتاب کن ها، شات گان، تک تیرانداز و مسلسل ها نام برد. همچنین شما می توانید سربازان پای پیاده را فوراً بکشید و پرش از روی زمین به طرف مخالفان می تواند صدمات سنگینی به آنها ایجاد کند. این حرکات تاکتیکی منحصر به فرد با مهمات سلاح ها ترکیب می شود تا یک فرمول عملی فوق العاده ایجاد کند.

مبارزات در حالت اصلی بازی Metal Wolf Chaos XD به صورت مرحله ای است و هر مرحله به شکلی هوشمندانه و منحصر به فرد جریان دارد. شما در مراحل کارهای مختلفی را انجام خواهید داد، می تاونید با باس فایت های قدرتمندی به نبرد بپردازید که محدودیت های خاصی را هر از گاهی به شما تحمیل می کنند. میزان تنوع شخصیت ها و طراحی های مراحل بازی بسیار عالی است اما نکته جالب تر این است که در هر مرحله قابلیت پخش مجدد نیز وجود دارد. هدف های دیگری نیز در مراحل بازی Metal Wolf Chaos XD وجود دارد به عنوان مثال، می توانید حامیان اسیر شده در هر منطقه را نجات دهید و انجام این کار بسیار سخت تر از آن است که به نظر برسد زیرا مجبورید قفل های آنها را با مهمات شلیک کنید که منفجر نشود و افراد داخل آن از بین نروند و برخی قفس ها با مواد منفجره مجهز شده اند بنابراین شما قبل از ضربه زدن باید آنها را غیرفعال کنید. پس از اتمام یک مأموریت، پول و آیتم هایی را به دست می آورید که می توانید از آنها برای شخصی سازی و ساخت سلاح های جدید استفاده کنید و ده ها مورد برای باز کردن آن وجود دارد.

اگر شما یک بازیکن کم تحمل تر باشید، ممکن است Metal Wolf Chaos XD شما را با سختی شدید روبرو کند. بازیکن می تواند از یک آموزش جامع تر استفاده کند، زیرا من به این نتیجه رسیدم که اکثر استراتژی های مؤثر خود را با صرف آزمایش تجربه کنم. توصیه می شود از بخش آموزش های بازی استفاده شود. یک قسمت از صفحه کنترلر را از منوی گزینه‌ها استفاده کنید تا از آن به عنوان مرجع آموزش استفاده کنید. شروع مجدد مأموریت ها می تواند یکی از اشکالات این بازی به شمار آید به خصوص وقتی که به طور تصادفی شکست می خورید.  برخی از مأموریت های بازی می توانند 30 دقیقه طول بکشد. اگر در مراحل بازی بازیکنان کوچکترین اشتباه را کنند مجبور می شوند مجدداً کل مرحله را مجدداً آغاز کنند. متاسفانه که سطح صوتی و طراحی های بصری بازی بسیار نامتوازن است. به طوری که نمی توانستم صدای برخی افراد را بشنوم و در برخی مواقع برعکس صدای آنقدر بلند می تواند شود که نگران باشم صدای بلندگوهایم را منفجر کند.

این بازی به طرز فوق العاده ای دارای گیم پلی زیبایی است، بخشی از آن به دلیل صداپیشه ای است که کاملاً با داستان عجیب آن سازگار است.  شخصیت ها از طریق یک سیستم بلندگو عظیم با شما صحبت می کنند. سربازان غیرقابل تصور هستند و گروگان ها نیز بسیار اساسی به نظر می رسند. به طور کلی بازی از نسخه سال 2004 تغییر زیادی نکرده است ، اما این شرم آور است که چیزی به سادگی طراحی های صوتی آن سطحی و بسیار متناقض است. Metal Wolf Chaos XD قطعاً مانند نسخه زمان گذشته است. این بازی یک اکشن فوق العاده است که چند مشکل در آن وجود دارد ، اما می تواند سرگرمی مناسبی را برای بازیکنان فراهم کند. شاید جالب ترین چیز در مورد بازی ، دیدن کارهای اولیه FromSoftware و شناخت سیستم هایی باشد که کمپانی برای حل کردن آن اقدام می کند تا جهش بزرگی را به دنباله های معروف تر در سبک بازی Soulsborne برساند.

7.0

Good

  • داستان جذاب
  • گیم پلی مهیج
  • گیم پلی روان و دقیق

Bad

  • طراحی های بصری ضعیف
  • موسیقی و صداگذاری ضعیف