با نقد و بررسی بازی Northern Lights در خدمت شما بازیکنان و گیمر های عزیز سایت Game Inja هستیم. بازی در سال 2020 انتشار یافته است. تیم طراحی و توسعه بازی های MadGoat Studio این بازی را طراحی و همچنین انتشار داده است. این بازی در ژانر بازی های اکشن در اصل قرار می گیرد. ولی گیم پلی بازی به گونه ای طراحی شده است که می توان آن را یک بازی شبیه سازی هم نامید. فراموش نکنید که بازی Northern Lights یک بازی indie است که این بازی اولین بازی این تیم طراحی بازی محسوب خواهد شد.

یکی مشکلاتی که توسعه دهندگان بازی با گیمر ها و منتقدان بازی داشته اند در رابطه با مضمون بازی و تجربه بازی است که بسیار شبیه به بازی Long Dark می باشد. یعنی بازی آنقدر از لحاظ داستانی و گیم پلی شبیه شده است که چندین منتقد و بازنگران بازی ها به آن اشاره کرده اند. البته در سایت بازی و در توییتر توسعه دهنده سازندگان خواسته اند که از بازی دفاع کند ولی حجم منتقدین بازی آنقدری بوده است که امتیاز پایینی در رابطه با کیفیت خاص بودن بازی از گیمر ها دریافت کند.

بازی را می توان در اصل یک بازی رهایی بخش و یا نجات دهنده نامید. تمام آپشن ها و استوری لاین هایی که در بازی قرار داده شده اند در رابطه با این هستند که بتوانند شما را در محیطی آماده کنند که بتوانید زنده بمانید. تمام چیز هایی که در بازی تجربه خواهید کرد محیطی از بازیی است که در آن باید رنج و مشقت زیادی را تحمل کرده و با داشتن قدرت های درونی فکری و عکس العمل های اکشن در بازی بتوانید خود را زنده نگه دارید. در ابتدای بازی شما را برای ماموریت های نجات دادن های مختلفی روانه یک کوهستان می کنند. در ابتدا شرایط خوب است ولی بعد از اینکه در محیط قرار می گیرد در یک طوفان عجیبی در جزیره ای بیدار خواهید شد که بدون ارتباط با کس دیگری باید درآنجا زنده بماند. این داستان بازی را قبلا در Long Dark دیده بودیم. حال باید دید که Northern Lights چگونه از پس اجرای این داستان تکراری بر خواهد آمد.

سازندگان بازی سعی داشته اند که شما را در فضایی قرار بدهند که درآن تجربه زندگی روزمره بشریت از شما دور شده و به عنوان یک عضو تنها در طبیعت انتظار رفتار هایی را برای بقا از شما داشته اند. برای طراحی این قسمت ها این بازی در ژانر شبیه سازی قرار گرفته است. در بازی انتخاب های زیادی برای انجام مسیر خود بازی وجود دارد ولی در مجموع چند نقطه در مسیر بازی وجود دارد که می توان به جرات گفت که درآن نقاط انتخاب راه دیگری باعث بوجود آمدن مسیری جدید در بازی خواهد شد. به غیر چند پایان مختلف در بازی پایان های دیگر وجود ندارد یا به زبان دیگر می توان گفت تعداد پایان های بازی به سه بخش اصلی منتهی می شود که خوب برای بازی در این سطح کم نیست.

در بازی آپشن ها و گزینه هایی قرار دارد که باید آن ها را به عنوان نیاز در بازی Northern Lights  در نظر گرفت و با استفاده از منابعی که در بازی قرار داده شده است به آن ها رسیدگی کرد. داشتن نیاز هایی مانند تشنگی گشنگی خستگی و همچنین مهمترین آنها دمای بدن در بازی شما را وادار به درگیر شدن با اجزای گیم پلی بازی می کند که در نوع خودش بازی را بسیار داینامیک و بی وقفه کرده است. در بازی دائما باید به دنبال منابع اصلی باشید و ذخایر خود را افزایش دهید. یاد گرفتن مهارت های مختلف و بردن آن ها به مرحله بعدی یکی از مهمترین گیم پلی های بازی است.

بازی از لحاظ گرافیک و سطح اجرا بازی سبکی نیست. در مجموع می توان گفت که داشتن یک سیستم قدرتمند می تواند بازی را با فریم ریت های خوبی برساند ولی متاسفانه ساختار های گرافیکی عمیق در بازی وجود ندارند که بتوانیم بازی را با رفرش ریت بالا و یا فریم ریت بالا اورکلاک کنیم. بازی در حداقل هایش با 8 گیگ رم و با گرافیک GT660 قابل اجرا است که آنچنان تفاوتی با داشتن سیستم بهتر در زمینه کیفیت گرافیکی نمی کند و شاید فقط تجربه بازی نرم تری را با یک سیستم بهتر داشته باشید.

7.0

Good

  • شبیه ساز عالی برای بقا
  • جزییات پردازیدر وسایل و علائم حیاتی
  • گرافیک مناسب

Bad

  • کپی برداری شده از بازی Long Dark
  • استفاده از باگ های منابع