امروز هم با بررسی یک بازی معمایی و سرگرم کننده دیگر در کنار شما هستیم. بازی PHOGS که یک اثر معمایی به صورت تک و چند نفره بوده و در سال 2020 برای پلتفرم های نسل هشتمی Xbox One , Playstation 4 , Nintendo Switch و همچنین رایانه های شخصی منتشر شده است.

بازی های خلاقانه زیادی وجود دارند که میتوانند شما را تا ساعت ها سرگرم خود نگه دارند، این بازی ها در سبک های مختلفی بوده و در حالت های سخی متفاوتی قرار دارند. اما مگر باید تمامی بازی ها سخت و چالش برانگیز باشند، اگر اینطور باشد پس دنیا های کارتونی و بازی های سرگرم کننده که حال و هوای شما را عوض خواهند کرد کجا باید بروند؟ بازی هایی شبیه به همین بازی PHOGS که به جای سخت بودن شما را در یک تجربه لذت بخش و خنده دار قرار داده و مدتی شما را وارد یک انیمیشن خواهد کرد که میتوانید در آن پازل هایی را حل کرده و حسابی هم از دست شخصیت های بازی بخندید، همچنین قابلیت بازی به صورت دو نفره آن نیز به ارزش این تجربه اضافه کرده و شما را برای مدتی درگیر تصاویر و اتفاقات ساده ی درون خود خواهد کرد.

راستش را بخواهید در ابتدای ورود به دنیای بازی به یاد کارتون گربه سگ افتادم. دو موجودی که به یکدیگر چسبیده بودند و دائم با یکدیگر در حال جنگ یا همکاری و یا لجبازی بودن، بازی ما هم بسیار شبیه این عنوان است البته با این تفاوت که در بازی به جای یک گربه و یک سگ، هر دو شخصیت بازی سگ هستند که به یکدیگر چشبیده و همچنین پا هم ندارند. سگ های به هم چسبیده ما بسیار بامزه طراحی شده اند و شما را با کار های احمقانه و راه عجیب و غریب برای حل معماهایشان به خنده وا خواهند داشت.

سیستم طراحی بازی بسیار کارتونی و جذاب بوده و شما در بازی از توت فرنگی و پرتغال های غول پیکر گرفته تا حیوانات و موجودات عجیب و غریب و خیابان و ماشین ها را مشاهده خواهید کرد. این تنوع بسیار خوب و به جا کار شده، طراحی های تمامی آن بسیار با دقت و جذاب هستند و شما برای مدتی از دنیای خود بیرون خواهند کشید. کیفیت بافت ها خوب بوده و تقریبا در حد و اندازه های بازی کار شده است. تنوع در بازی از پازل ها تا ایده های آن ها و همچنین طراحی ها بسیار متفاوت است. به نوعی که حتی مشکل پسند ترین کاربران را هم راضی خواهد کرد. شما نباید بازی را با کاور و طراحی هایش در ابتدا و قبل از تجربه آن قضاوت کنید. در ابتدا شاید بازی کمی کودکانه به نظر برسد که اتفاقا همینطور هم هست، بازی بسیار مناسب کودکان بوده و برای آن ها تجربه واقعا شیرینی خواهد بود اما این دلیلی برایبازی نکردن بزرگسالان و عدم تجربه آن ها نخواهد بود و بازی کاملا قابلیت سرگرم کردن هر دو گروه را خواهد داشت.

شما باید با پیشروی در سطوح بازی به حل معما های آن بپردازید، طراحی معما ها و ترکیب آن ها با انیمیشن ها و حالات چره شخصیت ها بسیار لذت بخش و بامزه است. نکته مهم بازی اتصال این دو سگ به یکدیگر است. مثلا گاز گرفتن و بلعیدن یک خروجی آب باعث میشود از قسمت دیگر و سر دیگر شما آب بیرون زده و یا هنگامی که یک خروجی هوا را با دهانتان میگیرید طرف دیگر شما مانند پرچم در هوا به این طرف و آن طرف میرود. ترکیب قابلیت ها و اتصال شما راه حل اغلب معما های بازی بوده و شما به پیشروی در سطوح کمک خواهد کرد.

بازی در حالت کلی یک عنوان بسیار ساده و سرگرم کننده میباشد که میتوانید آن را به صورت تکی و یا در کنار یکی از دوستان یا افراد خانواده تجربه کرده و به شدت از آن لذت ببرید. بازی شاید آن چنان سخت یا متفاوت به نظر نیاید اما بسیار سرگرم کننده و بامزه بوده و برای تمامی گروه های سنی مناسب و جذاب خواهد بود.

8.0

Good

  • طراحی های کارتونی بازی
  • طراحی بامزه مراحل و معما ها
  • قسمت چند نفره جذاب

Bad

  • طراحی تکراری برخی مراحل
  • وجود برخی باگ ها در بازی