امروز میخواهیم علاوه بر بررسی یک بازی به معرفی یک عنوان نوستالژی و به سبک بازی های چند نسل گذشته بپردازیم. بازی Pixboy در سال 2020 و برای پلتفرم Nintendo Switch و همچنین رایانه های شخصی منتشر شده که شما را به سال ها قبل و دوران کنسول های اولیه نیتندو و سگا خواهد برد.

من نمیدانم که شما در چه سنی بوده و چند نسل از کنسول های بازی را توانسته اید تجربه کنید. اما این را خوب میدانم که اگر تجربه کنسول هایی مثل Nintendo DS و یا آتاری و کنسول های خاطر انگیز نوستالژی سگا و میکرو را تجربه کرده باشید به شدت از تجربه ی بازی هایی با آن فضا و حالب و هوای گذشته ممکن است خوشحال شوید. بازی هایی که عموما گرافیک های دو بعدی و سبک های پلتفرمر داشتند و کودکی های مارا غرق در خود میکردند. بازی Pixboy هم یک نمونه نوستالژی موفق دیگر است که اگر شما از طرفداران عناوین نوستالژی بوده باشید به شدت جذب این عنوان خواهید شد. بازی دو بعدی خوش ساخت و سرگرم کننده ای که با ترکیب المان های موفق پلتفرمر میتواند شما را ساعت ها مشغول به خود کرده و شما را به سال های کودکی تان ببرد.

ابزار های مهمی در آزمایشگاه شما توسط دشمنانتان به سرقت رفته است و شما برای باز گرداندن آن ها باید وارد یک ماجراجویی مرگبار و نفس گیر شوید. بازی تقریبا با این داستان که بیشتر شبیه یک مقدمه و یا پیش پرده برای بازی است شروع میشود. داستان بازی آن چنان بزرگ و مهم نیست و فقط دلیلی برای وارد کردن شما به دنیای جذاب بازی به شمار میرود، البته که میشد داستان پردازی بهتری را در بازی شاهد باشیم اما ویژگی های خوب گیم پلی میتواند تا حد کاملا زیادی این کاستی داستان را پوشش دهد.

شما باید با پریدن از موانع و سطوح، یا در مواردی با شلیک تیر هایی به سمت دشمنان باید به پیشروی در بازی بپردازید. سیستم های حرکتی بازی خوب کار شده اند و سلاح شما برای حمله به دشمنانتان واقعا کار شاز است. البته که باید بدانید تیر های شما محدود بوده و باید برای جمع آوری دوباره آن ها بر روی سر دشمنان پریده و آن ها را از این طریق به کشتن دهید. جدا از دشمنان که از تنوع خوبی برخوردار بوده و نسبتا قابل قبول هستند شما با سکه ها و چیز هایی به شکل بستنی روبرو هستید که میتوانید برای چالشی تر کردن بازی آن ها را جمع کنید. البته بستنی ها در بازی هیچ تاثیری ندارند و فقط از سکه ها برای اعمال شخصی سازی هایی کوچک میتوانید استفاده کنید.

کنترل های بازی نیز به شدت ساده هستند و شما به راحتی میتوانید آن ها را فرا بگیرید. روش تیر اندازی و سیستم آن نیز به همین شکل بسیار راحت می باشد. تنوع دشمنان و سبک های مبارزه و حمله آن ها متفاوت اند. شما با پیشروی در بازی به دشمنان زیادی بر خواهید خورد. در برخی اوقات آن ها گلوله هایی را شلیک کرده و در برخی دیگر به تعقیب شما خواهند پرداخت. همچنین دشمنان ساده تری هم وجود دارند که در یک مسیر رفت و آمد میکنند. برخی دیگر آن ها به یکباره و از روی سقف ها به سمت شما میپرند و این تنوع در سیستم دشمنان بازی، آن را جذاب و هیجان انگیز تر از قبل خواهد کرد.

بازی یک تجربه نوستالژی و سرگرم کننده را توسط گرافیک دو بعدی و گیم پلی پلتفرمر خود به مخاطب ارائه میدهد و در بیشتر بخش های بازی نیز موفق ظاهر خواهد شد. شما در بازی با تنوع مکان ها و دشمنان زیادی روبرو هستید و سیستم سختی بازی بسیار متناسب است. اما این مساله را باید در نظر داشته باشیم که بازی شاید برای برخی از گیمر ها به دلیل سادگی ظاهری بیش از حدش جذاب نباشد اما اگر از دوستداران سبک های پلتفرمر و بازی های نوستالژی هستید، این بازی یک عنوان بسیار مناسب بوده و ارزش تجربه را حتما خواهد داشت.

7.0

Good

  • تنوع در مکان های بازی
  • حس و حال نوستالژی
  • گیم پلی خوب و درجه سختی متناسب

Bad

  • توع پایین باس ها
  • گرافیک پایین برای طرفداران بازی های نسل جدید