سلام به تموم همراهان همیشگی وب سایت ما ، امروز قصد داریم بازی جذاب Purrs In Heaven مورد نقد و بررسی قرار بدیم پس در ادامه ی مطلب همراهمون باشید تا ببینیم این بازی چطور عمل کرده. 

بازی Purrs In Heaven که توسط  شرکت های  EnjoyUp Games و Pixel Bones Studio نوشته شده به تازگی در تاریخ 17 آوریل 2020 به دست شرکت EnjoyUp Games که سازنده ی بازی هم بوده منتشر شده و مخاطبین رو شگفت زده کرده. این بازی تا کنون برای پلتفرم  Nintendo Switch وارد بازار شده و ازینکه آیا این شرکت ها قصد دارن این بازی رو برای پلتفرم های دیگه منتشر کنن یا نه خبری در دسترس نیست.

داستان از جایی شروع میشه که شما یک گربه ای سیاه رنگ و با مزه هستید که اسمتون لانا است ، لانا طی اتفاقاتی سر از بهشت در میاره و وقتی اونجا با کمی سختی و زنبور های بی رحم مواجه میشه ، پس از مکالمه ای با خدایی که اسمش یاما است تصمیم میگیره که تموم سعی تلاش خودشو بکنه که به زندگی و زمین برگرده . هرچند به زندگی برگشتن اصلا کار آسونی نیست حتی اگه یک گربه باشید ، در بازی روح شما به 3 قسمت تقسیم میشه که در طول بازی شما با پازل ها و معما هایی رو به رو میشید که به شما کمک میکنه 3 روح خودتون رو جمع کنید و دوباره به بدنتون برگردید.

به طور کلی باید بگم که بازی Purrs In Heaven کلا 30 مرحله دارد و شما در هر مرحله سعی دارید روحتون رو پیدا کنید هر چند اصلا ساده نیست چون مانع هایی وجود دارن که کمی این گربه ی با نمک را به چالش میکشه ، در بازی کلکسیون های سکه و ماهی برای هر مرحله وجود دارد به صورتی که شما اگر مراحل رو به خوبی و بدون نقص پشت سر بذارید این سکه ها و ماهی ها به شما به عنوان جایزه یا گیفت داده میشه ، گیم پلی بازی در اول خیلی راحت و شیرین شروع میشه و شما واقعا لذت می برید اما بعد از گذشت چندین مرحله متوجه میشید که گذرندون بعضی از مراحل واقعا غیر ممکن به نظر میرسه و شما مجبورید بعضی از مراحل رو بار ها و بار ها بازی کنید. در مورد قسمت اموزش این بازی بهتون بگم که چندان به درد بخور نیست ، در اول بازی با کارت هایی به شما آموزش داده میشه اما خب انقدر آموزش ضعیف بود که باید سعی کنید خودتون همه چیز رو راجع به این بازی کشف کنید اما متأسفاه به دلیل این که 7 تا جون (Health) دارید و به عداد محدودی میتئنید شارژش کنید فرصت زیادی برای آزمون و خطا ندارید.

درمورد گرافیک بازی ، خب بازی Purrs In Heaven به صورت پیکسلی و 2 بعدی طراحی شده که اکثر فضا ها به زیبایی در هوا و آسمان معلق هستند ، آسمان گاهی صورتی است و گاهی آبی چیزی توی بازی خیلی توجه من و جلب کرد و برام دوست داشتنی بود درخت های زیبایی بود که دقیقا شکلپنبه بودن و خب رنگ های زیبایی داشتند ، متاسفانه باید بگم کیفیت پیکسل این بازی خیلی پایین بود و میتونست خیلی بهتر و دقیق تر باشه ، من فکر میکند طراح ها از قصد از این تکنیک کیفیت پایین استفاده کردند که مثلا بازی کمی کلاسیک تر به حساب بیاد اما خب همین کارشون باعث شده که این بازی در این بخش امتیاز خوبی به دست نیاره.

در قسمت موسیقی بازی از ریتم های الکترونیکی برای کلاسیک کردن و پیکسلی بودن بازی ، استفاده شده که به نظرم اصلا به فضای بهشت نمیخوره و بعد از گذشت چند مرحله بسیلر تکراری و اعصاب خورد کن میشه چون چیز منفاوتی به گوشتون نمیخوره و در حالی که دارین سعی میکنین پازل ها رو حل کنید و مواظب باشید که جون هاتون رو از دست ندید فقط یک ریتم تند و خسته کننده رو میشنوید ، اما نگران نباشید افکت های صوتی بازی کمی قابل قبول است و مثل موسیقی بی حوصله و افتضاح کار نشده.

در کل من این بازی رو با این که عیب و ایراد زیاد داشت واقعا دوست داشتم شاید به خاطر اینکه عاشق گربه هام اما خب عشق به این موجود نبود که منو وادار به تجربه ی این بازی کرد باید صادقانه بگم که طراحی فضا های بازی بسیار زیبا و هنری بود و وجود یک گربه و درخت های رنگارنگ این طراحی رو بسیار زیبا تر کرده بود ریال بعضی از مراحل واقعا سخت و چالش بر انگیز بود و اذیت کننده بود و لی خب اگه بازی های سخت رو دوست دارید این بازی ممکنه که براتون مناسب باشه.

امید وارم از این نقد و بررسی لذت برده باشید و ممنون که در این مقاله مثل همیشه همراه ما بودید.

4.0

Good

  • وجود شخصیت لانا (گربه)
  • طراحی زیبا و هنری

Bad

  • موسیقی ضعیف
  • سخت بودن بیش از حد بعضی از مراحل
  • قسمت آموزشی ضعیف