امروز می خواهیم به نقد و بررسی بازی Relic Hunters Zero: Remix بپردازیم. در چند سال گذشته ما شاهد این هستیم که برای برخی از کنسول های بازی و مخصوصا نینتندو سوییچ بازی های کلاسیک گونه ساخته می شود. بازی هایی که در فضای دو بعدی ساخته می شود و بیشتر از این که بتوانند داستان و قصه ای را برای ما روایت کنند ، قادر به این هستند که صرفا ما را برای ساعاتی سرگرم خودشان سازند.

قصه این بازی نیز از همین قرار است. یک بازی دو بعدی و به اصطلاح پیکسل آرت که برای کنسول نینتندو سوییچ و سیستم عامل های ویندوز و مک منتشر شده است. متاسفانه ما در این بازی چیزی به نام قصه و داستان نداریم. یعنی اصلا هیچ توجهی به همچین بخش مهم و حساسی در این بازی نشده است. این موضوع یکی از ایرادات اصلی این بازی است. بازی که می توانست با روایت یک داستان ، یک هدفمندی را به کل بازی اضافه نماید.

نکته مثبت و خلاقانه این بازی مربوط به نحوه فانتزی گونه پرداخت خود بازی است. شکل ظاهری کاراکتر ها به اصطلاح باحال می باشند. کاراکتر هایی که البته آن چنان که باید و شاید چیزی برای ارائه کردن ندارد اما خب از منظر نوع پرداخت و شبیه سازی آن ها ، جذاب و مهیج به حساب می آیند. البته کمبود کاراکتر در این بازی به وضوح قابل مشاهده می باشد. دشمنان شما کم کم از لحاظ ظاهری تکراری خواهند شد.

دمشنان شما ، آنان که قرار است با شما مبارزه کنند ، به هیچ عنوان قدرتمند نیستند. در واقع شما خیلی راحت و بدون دردسر می توانید در مبارزات خود با دشمنانتان پیروز شوید. این موضوع قطعا آزرده دهنده است و شما را ناامید خواهد کرد. در چنین بازی که تقریبا به دلیل ساختار کلاسیک بودن بازی نمی توان مانور زیادی در خصوص المان های فنی داد ، لااقل انتظار می رفت که دشمنان شما از توانایی های بیشتری بهره می بردند.

در هر مرحله از این بازی شما در یک محیط تقریبا مستطیل شکل قرار می گیرید. در این محیط یک سری سنگر های محافظتی وجود دارد. دشمنان شما در این محیط مستطیل شکل به شما حمله ور خواهند شد. شما نیز باید با سرعت عمل خود سریعا آن ها را از بین ببرید. تاخیر شما در کشتن دمشنانتان باعث می شود تا همینطوری دشمنان اضافه و اضافه شوند و آن گاه شما با مشکل اساسی روبرو خواهید شد.

کاراکتر اصلی که شما قرار است آن را رهبری کنید ، دارای یک سری ویژگی های خاص می باشد. مثلا پرش های فوق العاده سریع یکی از این قابلیت ها می باشد. این قابلیت ها همگی برای اینکه بهتر بتوانید به مبارزه بپردازید در بازی قرار گرفته است. ویژگی پرش سریع دقیقا در زمانی که شما توسط دشمنان محاصره شده اید می تواند کمک کند تا از این اوضاع در بیایید و خود را نجات بدهید.

کشت و کشتار شما هم بدون بهره نخواهد بود. از هر دشمنی که شما نابود می کنید ، یک غنیمت به شما می رسد. مثلا گاهی اوقات سکه هایی را بدست می آورید و در برخی از اوقات نیز کیسه های خونی پزشکی را دریافت می کنید. حداقل در این موضوع شاهد هستیم که کشتن دشمنان بی فایده نمی باشد. هر چند که وقتی به شکل جامعی نگاه کنیم ، متوجه می شویم که این کار ما بیهوده بوده و هیچ چیزی در ادامه بازی در پیش روی ما نخواهد بود.

موسیقی این بازی در اوایل خوب بوده اما خب زمانی که ادامه دار می شود ، واقعا اعصاب خورد کن می شود. شلوغ بازی در موسیقی یک بازی بسیار نیازمند دانش در بازی سازی خواهد بود. اگر استفاده از موسیقی در یک بازی به خوبی انجام نگیرد ، قطعا آن بازی نمی تواند موفقیت های خوبی بدست بیاورد. در خصوص این بازی نیز باید بگوییم که سطح موسیقی این بازی متاسفانه راضی کننده نمی باشد.

اما برای جمع بندی باید بگوییم این بازی در مجموع امتیاز خوبی به خودش اختصاص نمی دهد. ایرادات فنی این بازی به گونه ای هستند که قطعا نمی توانند شما را راضی کنند. انجام این بازی شاید یکی دو مرحله جذاب و جالب باشد ، اما وقتی ادامه دار شود شما نیز از نبود قصه و داستان اذیت خواهید شد. همچنین شاید اصلی ترین ویژگی این بازی ، سبک کلاسیک بودن بازی باشد که ممکن است برای برخی از کاربران جذاب بنظر بیاید. اگر به بازی های کلاسیک علاقه دارید و قصه و داستان برای شما اهمیت ندارد ، این بازی را تجربه کنید وگرنه انجام این بازی برای کاربران دیگر پیشنهاد نمی شود.

3.5

Good

  • تعداد مراحل بالای بازی
  • وجود شخصیت های جذاب

Bad

  • قدرت بسیار ضعیف دشمنان شما
  • موسیقی متن بد و غیر مناسب