نوبتی هم باشد نوبت به معرفی یکی از بازیهای کارتی و مسابقه ای می رسد. این بازی جالب که معمولا طرفداران یادی در این ژانر بازی برای آن وجود دارند در سال 2022 با نام Renzo Racer منتشر شده است که نقد های فراوانی به آن وارد شده است. در همین راستا ما نیز این بازی را انجام داده ایم و خلاصه ای از آنچه در این بازی مورد انتظار شما است را برای شما در سایت Game Inja تشریح خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

بازی Renzo Racer را باید یک بازی ریس و مسابقه ای دانست که به صورت کارتی انجام می گیرد. بازی های کارتی از زمان تولید بازی هایی مانند کراش مورد استقبال بسیاری از گیمر ها قرار گرفته اند. نکات زیادی در مورد این بازی های وجود دارد که باعث می شود بسیاری از گیمر ها آنها را به بازی هایی ماند بازی های واقعی ماشینی مانند فورزا ترجیح بدهید. اولین نکته در باره این بازی مربوط به جدی نگرفتن کلی بازی است. با این که بازی به صورت مسابقه ای و ماشینی است ولی داشتن عناصر کارتونی و کمدی در این بازی ها باعث می شود که خاصیت سرگرم کننده بودن آنها بسیار افزایش پیدا کند. در کنار این ها کارکتر های بازی از قسمت های مهم این گیم محسوب می شوند.

حال این که بازی Renzo Racer توانسته است که این عناصر بازی سازی را در این ژانر رعایت کند بحث جدایی دارد. در بازی Renzo Racer استفاده از یک موتور تولید بازی قدیمی بیشترین ضربه را به این بازی وارد کرده است به طور که باک های بسیار ابتدایی در سراسر این بازی وجود دارد. معمولا وقتی تیم های بازی سازی مستقل تصمیم به تولید بازی های اینچنینی می گیرند ایراد های فراوانی در آن مشاهده می شود زیرا یک بازی ریسینگ کارتی مناسب با تجربه توسعه دهندگان آن به ثمر می نشیند که خوب این مورد در بازی Renzo Racer اصلا وجود ندارد. ایراد های طراحی در بازی مانند یک سالن بودن سطح جاده های بازی به صورت محیطی فلت در تمام بازی بسیار خسته کننده است و به ندرت در نقشه های باز سربالایی و یا سرپایینی را مشاهده می کنیم. مانور ماشین ها در بازی بسیار محدود است و در پیچ های بازی همه گیمر ها به لبه های جاده بر خورد می کنند. در کنار آن بالانس نبودن قدرت های ماشین های بازی باعث شده است که توجه گیمر ها بر روی قدرت ماشین ها و کارکتر های خاص بازی باشند که می توانند برنده بازی باشند. تعداد زیادی کارکتر در بازی وجود دارد ولی این عیب در تولید پخش قدرت های مناسب در بازی از فنی ترین ایراد هایی که می تواند به بازی Renzo Racer وارد کرد است.

همراه با ایراد های کارکتی باید این نکته را نیز اشاره کرد که نقشه های بازی نیز اصلا آنطور که باید و شاید در گیم پلی بازی تغییری ایجاد نمی کنند. البته که بازی هایی وجود دارد که در آن نقشه های آن کلا محیط بازی را تغییر داده اند ولی خوب این که گیم پلی بازی تاثیر مستقیمی و موازی با تغییرات نقشه را دارا باشد در گیم Renzo Racer وجود ندارد. طراحی های بسیار ساده و همینطور رعایت نکردن جزئیات در بازی Renzo Racer از خسته کننده ترین قسمت های بازی است. با اینکه بازی رس و مسابقه ای است ولی بعد از چند دور انجام بازی متوجه خسته کننده بودن آن خواهید شد. کارکتر های بازی در سمت راست صفحه به صورت آواتار هایی از آنها و همینطور کیلومتر شما بازی به همراه یک نقشه کوچک در سمت چپ صفحه نمایش شما نقش بسته اند و ترتیب قرار گرفتن آنها در بازی بر اساس موقعیت آنها در مسابقه است.

امکانات اکشن که در بازی باعث می شود بتوانید به کاکرتر ها دیگر بازی حمله کنید از نکات جذاب بازی است. قرا دادن موشک ها و مین های مختلف در دست بازیکنان گیمر های دیگر را می تواند از پوزیشنی که در اختیار دارند محروم کنند که بعد از وارد شدن ضربه به آنها بازگشت به بازی کاملا غیر ممکن میشود. کارکتر های مسابقه دهنده از لحاظ طراحی تعدادی از حیوانات هستند که جنبه ای کارتونی به خودشان گرفته اند ولی در کل باید گفت که نبود برنامه ریزی برای شناخت از این بازیکنان در بازی حس بی اهمیتی را با گیمر ها منتقل می کند که خوب این هم از دیگر نقاط ضعف این بازی محسوب می شود

در مجموع باید گفت که بازی Renzo Racer آنطور که باید و شاید انتظارات را برآورده نکرده است. بازی های ریسینگ که به صورت کارتی ساخته می شوند از هیجان انگیز ترین بازی هایی هستند که می توانید با دوستان و خانواده آن را تجربه کنید. ولی محیط های خسته کننده و مکانیک با تعبیه بد دراین بازی به شکل آزار دهنده ای در گیم پلی بازی مداخله می کند که خوب بار دیگر نشان می دهد شرکت های تازه وارد در زمینه توسعه بازی های ریسینگ اصلا خوب مل نمیکنند و بازیRenzo Racer نیز از این قائده مستثنی نیست.

3.0

Good

  • تعداد نقشه ها و کارکتر های به اندازه کافی

Bad

  • ایراد های اساسی در نقشه های بازی
  • کارکتر های بدون جذابیت
  • بالانس نبودن قدرت های بازی
  • افت کیفیت گرافیکی بازی در ریس ها