بازی های RFL را به یاد دارید. بازی که شاید از سه سال پیش هنوزم برای علاقه مندان به بازی های سبک لجند آو زلدا بازی باشد که هر چند یکبار ارزش انجام دوباره آن را ببینیم و آن را از قفسه بازی های بیرون بیاوریم. حال بعد از آن همه ماجرا بازی جدیدی به نام Rise of the Third Power منتشر شده است که ادامه داستانی همان بازی است که در آن شخصیت ها بزرگ شده اند و الان چالش های جدیدی را تجربه می کنند که امروز با نقد و بررسی این بازی در سایت Game Inja به معرفی آن به شما دوست داران بازی های ماجراجویی و دو بعدی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

اگر بازی های قبلی را به یاد داشته باشید پرنسسی که شما در اصل آن را نجات داده اید دوباره در مرکز توجه ها قرار دارد. قدرت های غرب و شرق با ازدواج این پرنسس متحدین شیطانی هستند که شما باید جلوی این اتفاق را بگیرید. کارکتر اصلی داستانی بازی که با نام (رو) و (رومان) در بازی وجود دارند شخصیت هایی هستند که شما داستان بازی را با آنها انجام می دهید. آنها به این فکر می افتد که باید به قلعه امپراطوری نفوذ کرده و با دزدیدن پرنسس از آنجا به همه ماجراها خاتمه بدهند ولی در میان راه گاردها و عوامل اطلاعاتی قصر آنها را شناسایی می کنند و قسمت ماجرایی داستان بازی Rise of the Third Power شروع می شود.

شما با انواع اقسام کارکترهای مختلفی آشنا می شوید و دنیای جدیدی را نیز تجربه خواهید کرد. قصر بازی به طور کلی یک مجموعه عظیمی از محتوا است که در آن تونل ها دانجن ها و راهرو ها به شکل وسیعی گسترش داده شده است و در آنجا افراد مختلفی هستند که نیاز دارید با آنها وارد صحبت و گفتگو شوید. اما رمان در خارج از قصر در دنیای آزاد بازی با حجم عظیمی از نقشه ای توسعه داده شده رو به رو است که در آن شاپ ها و خیابان ها و جنگل بازی به طور وسیعی ساخته شده اند. در این بازی به گونه ای که فکر نمی کنید داستان بازی به هم می پیچد و اتفاقات باور نکردنی در طول انجام آن باعث می شود که بازی از روند یکسان آن خارج شود. در مسیر بازی شما با هشت قهرمان انقلابی نیز آشنا می شوید که آنها با ویژگی ها و قابلیت هایی که دارد به گیم پلی بازی نیز طراوت خوبی می بخشند.

اما همانطور که از تصاویر بازی معلوم است استایل طراحی بازی Rise of the Third Power به شکل بازی های پیکسلی است و کل بازی به همین روش ساخته شده است. البته اصلا به خاطر این نباید بازی را دست کم بگیرید زیرا محتوای تولید شده در این بازی به قدری وسیع و جذاب است که شاید بعد از 5 دقیقه بازی در آن همه چیز را فراموش کرده و به درون بازی بروید. بازی Rise of the Third Power شامل داستان های زیاد و کارکترهای مختلفی است در نتیجه شما خودتان را در شرایط مختلفی پیدا خواهید کرد که داستان های بازی را در محیط های مختلفی با دیالوگ های بازی که به صورت نوشته هایی در کادر های زیر کارکترها نشان داده میشوند می بینید.

برای اینکه تصور خوبی از صورت هر کارکتر داشته باشید به سبک نقاشی های انیمه ای کارکترهای بازی نیز هنگام صحبت کردن تصویرشان در بالای کادر صحبت هایشان نمایش داده می شود. بعد از مقداری که با کارکترهای بازی و روند داستان آشنا شدید نیاز دارید که به صورت استراتژیک به درون شهر های بازی بروید و محیط های جنگ و قصر بازی را اکسپلور کنید. در کار ماموریت های اصلی و روند کلی داستانی بازی در Rise of the Third Power ماموریت های فرعی و همینطور کارکترهای جانبی نیز وجود دارند که تاثیرات آنچنانی در خود بازی ندارند ولی به طنز شدن بازی و شکست ساختار یکسان مسیر بازی تاثیر خوبی می گذارند.

موسیقی بازی شبیه به بازی های آرکید است و کیفیت SFX های بازی آنچنان چنگی به دل نمی زند و شما هم مانند بسیاری از پلیرها بازی را به شکلی انجام می دهید که بازی میوت باشد و پلی لیست های موسیقی خودتان پخش شوند که خوب اصلا در این باره نگران نباشید زیرا اصلا صدا های بازی شامل صداگذاری کارکتر های بازی Rise of the Third Power نشده اند!

در مجموع باید گفت که با این که داستان بازی Rise of the Third Power به شکل خوبی پیش می رود و در قسمت هایی پیچیدگی هایی نیز پیدا می کند ولی با این حال باید گفت که محتوای بزرگ بازی و همینطور 8 ساعت گیم پلی خوب در آن می تواند راضی کننده حتی برای سخت گیر ترین بازیکنان در این ژانر بازی نیز باشد که خوب با وجود کاستی هایی که در بازی است و به صورت محدود آنها را می بینیم ولی از هم انجام بازی را به شما پیشنهاد می دهیم.

7.0

Good

  • داستان های جدید و گسترده
  • مپ های آزاد شهر قصر و ...
  • عمق خوب داستانی

Bad

  • کمی تکراری شدن سطح توسعه گرافیکی به این صورت
  • طولانی بدون دیالوگ ها و نوشته ها