با سلام بار دیگر با سری نقد و بررسی های وب سایت Game Inja در کنار شما هستیم. در این قسمت قصد داریم به نقد و بررسی بازی Ritual: Crown of Horns بپردازیم. این بازی برای پلتفرم نینتندو سوئیچ به دنیای گیم عرضه شده است. در ادامه با ما با نقد و بررسی این بازی جذاب همراه باشید.

این بازی همانطور که اشاره شد برای پلتفرم نینتندو سوئیچ عرضه شده است و باید اشاره کرد که نمای دوربین در بازی بصورت Top-Down یا همان بالا به پایین می باشد و بازی در سبک بازی های وسترن و ژانر ترسناک توسعه داده شده است. با ما همراه باشید تا در ادامه بیشتر به بررسی این بازی جذاب بپردازیم.

شما به عنوان یک اسلحه کلاسیک غربی ، شما توسط دولت ایالات متحده استخدام می شوید تا یک جادوگر بیاورید. این ساده است ، تا زمانی که برخی از فرقه ها از پشت به شما حمله کنند و باعث شود شما زودرس خاتمه یابد. او با جادوگر مورد نظر احیا شد و به شما گفت که شما چاقو زده اید و می توانید با هم در برابر فرقه مبارزه کنید و به دولت گسترش دهید.

از آنجا ، مرکز اصلی و پایگاه عملیاتی در کانزاس مرکزی را پاک کرده و شروع به کار در سراسر کشور کردید. با باز کردن کاراکترهای مختلف به راهپیمایی خود در بازار ، به علت خود بپیوندید و در مورد ساحران دیگری که با فرقه ها می جنگند ، و همچنین دین بلند کردن اسلحه در حال دعا به خدای اسلحه ها آشنا شوید.

تلفیق این موارد و فرقه ها با محیط غربی و استعاره ترور ایده های جالب و متنوعی را شکل داده است که به هیچ وجه با یکدیگر تلفیق نمی شوند. هر تلاش باعث می شود جادوگر آیینی را در مرکز نقشه انجام دهد و از یک تایمر برای شروع زمان بندی استفاده کند. آدمهای متحیر با هدف ساده رسیدن به جادوگر شروع به ورود از لبه های بیرونی نقشه می کنند.

وظیفه شما استفاده از سلاح ها و تجهیزات زیادی برای نگه داشتن آنهاست و به او فرصت می دهید تا مراسم را تمام کند. درهای شبانه روزی ، پنجره ها و موانع دیگر ممکن است قبیله را کند کند ، اما در پایان ، شما باید آماده باشید تا این دو مورد را رها کنید. در کل ، گیم پلی یکنواخت است ، اما قطعاً “پویا” است.

شما باید برای تکمیل موفقیت آمیز هر مأموریت روی انواع مختلف دشمن تمرکز کنید. شما تحسین کنندگان مدل پایه را دارید که می توانند سپرهایی را نیز نگه دارند که برای عبور از آن نیاز به گلوله های اضافی دارند. نسخه بزرگتر آن دارای قوچ های میله ای است ، بچه های سریعی به جای جادوگر سریع به سمت شما سوار می شوند تا چند مورد را نام ببرید. بعضی از آنها کشنده تر از سایرین هستند ، بنابراین برای خلاص شدن از شر آنها باید از برخی راهکارها استفاده کنید.

متأسفانه ، این کنترل ها عالی نیستند. شما یک مکانیسم هدفمند مفید دارید که می تواند به طور خودکار نزدیکترین دشمن را هدف قرار دهد ، اما نگه داشتن آن همیشه به نزدیکترین فرد بعدی چسبیده نیست. درعوض ، گاهی اوقات شما باید آن را به صورت دستی مدیریت کنید ، و این روش همیشه به درستی ثبت نمی شود ، و اهداف خود را کمتر جاه طلب می کنید.

علاوه بر این ، جابجایی بین هدف گیری اتوماتیک و کنترل دستی موقعیت شخصیت ، یک انتقال یکپارچه را در کوچکترین حالت احساس نخواهد کرد. حتی با در نظر داشتن همه این موارد ، تیراندازی واقعاً رضایت بخش بود ، زیرا در این عنوان سر خود را درست به درون ظروف سرباز آلود خون می کنید.

سلاح ها ، انتخاب لباس و ارز را می توان از طریق پیشرفت تلاش بدست آورد یا از تأمین کنندگان این مرکز خریداری کرد. فروشنده اسلحه ها را به شما می فروشد و یک جادوگر تهیه کننده لباس شماست. اسلحه ها فقط به شما این امکان را می دهند که از اشکال مختلف کشتار استفاده کنید و هر اسلحه در بعضی موارد آسیب های مختلفی دارد و در بعضی موارد استفاده می شود. لباس می تواند برخی از حالت های شما مانند سلامتی ، سرعت و بارگیری مجدد را تقویت کند.

با پیشرفت بازی ، می توانید از جادوگران جادو کنید ، که به شما امکان می دهد قبیله را به شیوه ای سرگرم کننده متوقف کنید. جادوها و خراشها از روحهای  جمع آوری شده از مردگان استفاده می کنند. خوب ، به نظر می رسد آشنا است. صرف نظر از این ، این ترکیبی از حملات با استفاده از سه اسلحه و چندین جادو به طور همزمان شما را وادار می کند تا از هرج و مرج اضطراب استفاده کنید.

گیم پلی بازی در حال حاضر بسیار سریع است ، اما صادقانه بگویم ، تلاش برای مدیریت سریع سوئیچ کردن به سلاح مناسب و پرواز جادوگران بسیار دشوار است. من دریافتم که تمرکز روی اسلحه و برخی جادوها یا ترکیبی از دو یا سه چیز می تواند تجربه منسجم تری به همراه آورد.

با پایان یافتن این مراحل ، جادوگر با تأثیرات فوری به شما پاداش می دهد. این پیشرفتها می توانند سرعت بارگذاری مجدد ، سرعت حرکت و افزایش تعداد روحهای جمع آوری شده را افزایش دهند. این پیشرفت ها فقط مدت زمان کوتاهی به طول می انجامند ، اما شما می توانید برخی از تجهیزات را برای طولانی تر ماندن آنها تجهیز کنید. Orb of Healing همچنین پراکنده است و زندگی را از دشمنان حیاتی می کند.

نکته ناامید کننده سیستم هدف گذاری است. ماشه مناسب در کنترلر Xbox به طور خودکار هدف کمک به دشمنان نزدیک شما خواهد بود ، اما این متناقض است. اگر لازم است اهداف را به سرعت تغییر دهید ، برای تغییر هدف باید از جوی استیک R استفاده کنید. از نظر تئوری ، این کار می کند ، اما وقتی از همه جهات به سمت شما گله می کنید ، هدف در حین حرکت می توانید کار سختی شوید.

مشکل دیگری که با آن روبرو شدم این بود که بعضی اوقات اوضاع صحنه تغییر می کرد. فرض کنید یک جادوگر از تمرکز او به منطقه دیگری منتقل می شود. این اقدامات برای چند ثانیه بازی را مکث می کنند ، اما تنها چیزی که مکث نمی شود تایمر روی مورد استفاده شده است.

همانطور که اشاره شد Ritual: Crown of Horns بطور کلی یک بازی بسیار جذاب با ایده ی ابتدایی و داستان بسیار سرگرم کننده و یک ژانر سرگرم کننده و متنوع می باشد که پس از انتشار توانسته است نقد های بسیار مثبتی چه از طرف مخاطبان و چه از سوی منتقدان دنیای گیم بدست آورد. گرافیک و گیم پلی بازی روان و خوب طراحی شده است و تجربه ای جذاب به حساب می آید.

8.0

Good

  • گرافیک جذاب
  • ایده ابتدایی متفاوت
  • گیم پلی روان

Bad

  • ایرادات جزئی در گیم پلی
  • فوکوس بودن دوربین