امروز هم با بررسی یک عنوان مستقل و ترکیبی دیگر در خدمت شما هستیم. بازی Road to Guangdong که در سال 2020 برای پلتفرم های نسل هشتمی Nintendo Switch , Playstation 4 , Xbox One و همچنین رایانه های شخصی منتشر شده است.

عناوین مستقل و ترکیبی بسیار زیادی وجود دارند که شما میتوانید به تجربه آن ها بپردازید، البته ساخت اینگونه عناوین کار راحتی نبوده و جای دادن سبک ها و ژانر های مختلف در یک بازی میتواند بسیار دشوار باشد و شما مجبورید تا تمامی این ژانر ها را به درستی ساخته و همچنین بتوانید آن ها را با یکدیگر هماهنگ کنید. همین مساله باعث سخت بودن کار میشود، حتی اگر تمامی سبک های موجود در یک بازی به بهترین شکل ممکن ساخته شده باشند اما نتوانند در یک مجموعه کامل با یکدیگر هماهنگ شوند، لذت تجربه آن ها از دست خواهد رفت و فقط پتانسیل های به هدر رفته یک بازی برای شما نمایان خواهد شد. بازی جاده ی گوانگ دانگ هم چیزی در همین حوالی است. البته با این تفاوت که هیچکدام از قسمت های آن بی نقص نبوده و در برخی نقاط نیز به شدت بد و کسل کننده خواهد شد.

شما بازی را به عنوان شخصیتی به نام سانی دنبال میکنید، دختری که بتازگی پدر خود را از دست داده و پس از سوگواری هایش حالا باید به وظایفی که او بر عهده اش گذاشته عمل کند، از پدر سانی یک ماشین و یک رستوران تقریبا ورشکسته برای او به ارث رسیده و سانی مجبور است آن رستوران را دوباره به دوران شکوه خود و رونق قبلی اش بازگرداند، سانی البته در این راه تنها نیست و عمه ی او نیز در تمامی قسمت داستان و بازی همراهش خواهد بود. سانی پس از بازدید رستوران در میابد که منوی غذا بسیار قدیمی و بی کیفیت شده است و برای بهتر کردن رستوران تصمیم میگیرد که به دل جاده ها زده و به دیدار با اقوامش پرداخته و از آن ها راز هایی برای طبخ غذا های متنوع سنتی و دیرینه ای که در خانواده اشان وجود داشته را فرا بگیرد. و از ایم لحظه سفر جاده ای شما به سمت گوانگ دانگ به همراه عمه اتان آغاز میشود.

داستان بازی بسیار خوب و عمیق کار شده است، البته مشکلاتی در برخی شخصیت پردازی های بازی وجود دارد که به پیکره ی اصلی داستان ضربه هایی را وارد میکند اما هنوز هم با یک روایت داستانی فوق العاده و جذاب طرف خواهیم بود. مشکلاتی که سانی برای دیگر اعضا خانواده اش حل کرده و یا ارتباطی که با آن ها خواهد گرفت بسیار خوب کار شده اند و در این راه گیم پلی اصلی بازی به دو بخش کلی تقسیم خواهد شد. بخشی که مربوط به شبیه ساز رانندگی بوده و بخش دیگری که به یک رمان تصویری بدل میشود.

قسمت هایی مانند رمان تصویری بازی بسیار خوب کار شده اند، تاثیر های انتخاب های شما با اینکه در سرنوشت بازی و قسمت کلی داستان زیاد نیستند اما متنوع و بسیار جذاب خواهند بود، اما مشکل اصلی بازی در قسمت شبیه سازی بازی خواهد بود، مشکل بسیار بزرگی که تمام قسمت ها و پتانسیل های خوب بازی را به کلی از بین خواهد برد. شما در حال سفر به گوانگ دانگ هستید و در این راه باید به شکل ظاهری منابع خود و میزان روغن و بنزین خود را مدیریت کنید، تمام شدن بنزین امری طبیعی خواهد بود اما روغن ماشین چیزی نیست که در یک سفر چندین بار اقدام به تعویض آن کنید که این مساله کمی غیر واقعی خواهد بود، همچنین هیچ نمودار مشخصی برای پمپ های بنزین در بازی وجود ندارد و نقشه ای هم در دسترس شما نیست. دیگر ماشن ها بسیار بی روح بوده و جاده ها و سفر های خطی شما اصلا حالت جذابی ندارد. این مساله وقتی آزار دهنده میشود که شما باید حدودا 10 یا 15 و یا حتی 20 دقیقه از وقت بازی را صرف رانندگی، آن هم با سرعت بسیار پایین در جاده ها و با ماشین های بسیار بی روح کنید. استان گوانگ دانگ اما از رانندگی هم بدتر بوده و شما اصلا چیزی مربوط به یکی از تاریخی ترین شهر ها و استان های چین نخواهید دید و بازی عملا هیچ جلوه ی تصویری ویژه ای را به کار نبرده است.

بازی در حالت کلی از نظر داستانی خوب و تاثیر گذار است اما المان هایی که با آن ترکیب میشوند آن را به یکی از بدترین تجارب شبیه ساز سفر جاده ای تبدیل خواهند کرد و در این راه تمامی پتانسیل ها و قسمت های خوب بازی را نابود خواهند کرد.

4.0

Good

  • داستان پردازی خوب
  • سیستم جالب رمان تصویری بازی

Bad

  • شبیه ساز رانندگی بسیار بد
  • المان های ظاهری و بی تاثیر
  • گرافیک کار نشده و مناطق بسیار بی روح