بار دیگر با مجموعه نقد و بررسی های وب سایت GameInja در خدمت شما همراهان همیشگی هستیم. در این قسمت به بررسی بازی Sacred Stones می پردازیم. این بازی برای پلتفرم های نینتندو سوئیچ و رایانه های شخصی و … به بازار جهانی بازی، عرضه شده است. تا به انتهای این نقد و بررسی با ما همراه باشید.

بازی Sacred Stones یکی دیگر از بازی های در ژانر کلاسیک Old-School می باشد که به بررسی آن ها می پردازیم. این بازی همانطور که یکی از اساسی ترین مولفه های این ژانر است، دراای یک محیط دو بعدی می باشد و هم چنین گرافیک آن نیز به صورت پیکسلی می باشد و بطور کلی همه مولفه های اساسی این ژانر را در خود دارد.

به نظر می رسد که “Sacred Stone” یک جنگنده رئیس سریال اکشن با داستان داستانی عجیب و کاملاً منطقی نیست. شما دانشمندی هستید که در یک آزمایشگاه جزیره حلق آویز هستید و وقتی چیزی پیش می رود ، مهم نیست که چه کاری انجام می دهید ، هسته یک انفجار است.

سپس شما باید با یک رئیس سریع مبارزه کنید که به نظر می رسد Thwomp یک پسر عموی Incan دارد و سپس شما جزیره را در یک کشتی موشکی ترک می کنید و سپس یک شخص بنفش شرور Cthulhu را مشاهده می کنید ، که به وضوح بد است و چیزی را ترسیم می کند. در هر صورت هسته به چهار قسمت تقسیم می شود و این چهار قسمت در چهار قطعه توزیع می شود و در چهار جزیره توزیع می شود.

بدیهی است که این قطعات هنوز هم نمی توانند تحمل کنند ، زیرا بلافاصله توسط تعداد زیادی از هیولاهای پیکسل جذب می شوند ، و اکنون شما باید با اسلحه ای که در آزمایشگاه گذاشته اید منفجر شوید زیرا شما آن دانشمند هستید. اوه ، همانطور که پیشرفت می کنید ، مهمات جدیدی پیدا خواهید کرد (مین ها ، گلول های عجیب و غریب X-Zero و غیره) زیرا این یک سلاح نظامی است که اشکالات اغلب در لشکر آنها پنهان می شود

شما در پایان در هر جزیره با چهار درب (آنها غیرقابل پراکنده هستند) ، و در پشت هر درب کارفرمایانی وجود دارند که باید با آن مقابله کنند. شما باید رئیس را منفجر کنید تا اینکه بمیرد ، سپس یک قطعه هسته ای و (بعضی اوقات) سلاح جدید به دست می آورید تا به زرادخانه خود بیفزایید. شما فقط باید نگران برخی از فرارهای تندرست باشید ، حتی به قدرت بارخانه نرسید و به جایی بروید که دیگر نخواهید مرد ، مانند ریزش نکردن در آب یا میدان الکتریکی.

اما این یک داستان غار نیست. من فکر می کنم اگر نزدیک تر شوید ، یک دادخواست تشکیل می شود. ، بنابراین برای توسعه دهندگان اجتناب ناپذیر است. شما فقط یک هدف دارید: رئیس را منفجر کنید. آثار هنری پیکسل به خوبی انجام شده است تا شما را در کنار کارفرمایان بزرگ به اندازه کافی کوچک نشان دهید ، و اعتراف می کنم که این روسا با دقت طراحی شده اند تا واقعاً جالب به نظر برسند.

Sacred Stones چندان هم در این ژانر بازی بدی نیست ، اما متاسفانه نا امید کننده است. فرض کنید شما چنین پتانسیل عظیمی دارید و احساس می کنید بودجه خلاقانه با طراحی رئیس تعیین می شود ، اما شما حتی یک حالت حمله جامد یا جالب به آنها نمی دهید ، و این آزار دهنده است.

گرافیک بازی همانطور که در بالا و در ابتدای نقد ذکر شد دارای طراحی گرافیکی پیکسلی می باشد که همانطور که می دانید محدودیت ها م هم چنین مزیت های خودش را دارد. و هم چنین دو بعدی بودن بازی نیز یکی دیگر از مواردی است که بر طراحی بصری بازی Sacred Stones تاثیر بسزایی گذاشته است و هم چنین تنوع مراحل متاسفانه در Sacred Stones کم و محدود بوده است.

بطور کلی باید گفت Sacred Stones یک بازی دو بعدی در ژانر کلاسیک و جذاب می باشد که با اینکه عاری از ایراد نیست اما این پتانسیل را دارد تا برای شما اوقات نسبتا خوشی را به ارمغان بیاورد و تجربه ای جذاب برای شما باشد. هر چند که گیم پلی بازی کوتاه است و تنوع مراحل و آیتم های مختلف بازی که جزو اصلی ترین عناصر این ژانر پر طرفدارد محسوب می شوند نیز اندک است اما با این حال بازی داران گیم پلی ای روان و دوست داشتنی می باشد.

6.5

Good

  • موسیقی
  • ایده ابتدایی جذاب

Bad

  • تنوع محدود مراحل
  • گیم پلی تکراری