با سلام. بار دیگر با مجموعه نقد و بررسی های وب سایت GameInja در کنار شما آمده ایم. امروز به بررسی بازی بسیار محبوب و پرطرفدار Shovel Knight می پردازیم که برای پلتفرم های رایانه های شخصی ویندوزی و نینتندو سوئیچ و … به بازار جهانی گیم عرضه شده است. پس با ما تا به انتهای این بررسی همراه باشید.

بازی Shovel Knight: Treasure Trove در حقیقت یکی از بسته های الحاقی سری بازی Shovel Knight می باشد که این بسته الحاقی در حقیقت یکی از بهترین های ارائه شده برای این سری بازی بوده است به طوری که حتی می توان این بسته را یک بازی کاملا مستقل به حساب آورد و از بازی کردن آن بسیار لذت برد.

Shovel Knight: قفسه سینه گنج جامع ترین مجموعه کلیه مطالب منتشر شده توسط شول نایت است. این شامل Shovel Knight اصلی ، Shadow Plague ، یک کمپین prequel جدید به نام Tormenting Ghosts و همه پاداشهای اضافی مانند تعاونی دو نفره (اکنون دیگر به آمیبو گره خورده نیست) ، ویژگی های جدید آمیبو ، تعویض بدن و هرکدام حالت چالش این رویداد.

اگر بازی عالی نباشد ، همه چیز بی معنی خواهد بود ، اما هر دو “شوال شوالی” و اولین DLC آن یعنی “Shadow Plague” به دلایل خوبی مورد ستایش قرار می گیرند. Shovel of Hope اولین محصولی است که تقریباً همه چیز را می توان در سیستم عامل یکپارچه سازی با سیستم عامل با یکپارچه سازی با سیستم عامل به چالش می کشد.

بازی استودیوی Yacht Club به طور مداوم سطوح موضوعی را فراهم کرده است ، و به طور مؤثر گیم پلی آموزشی انجام بده تا یاد بگیری را در بر می گیرد .این سطوح به طور پیوسته افزایش یافته است ، و در کنار آن پیچیدگی گیم پلی و روند بازی نیز رفته رفته بیش تر می شود.

ابزارهای مختلف اختیاری در قالب مصنوعات ممکن است مناطق و نبردهای خاصی را آسانتر کنند ، اما برای یافتن آنها یا یافتن گنج های کافی برای خرید بعدی باید برای جستجوی هر گوشه از هر سطح استفاده کنید. موسیقی نت پنهان و چالش های کوچک جایزه مهارت های شما را فراتر از اهداف اصلی شما آزمایش می کند و آنها را با گرافیک هنری پیکسل زرق و برق دار ، موسیقی متن فیلم های پرنعمت به سبک راک و داستان های ساده و دلچسب با نوشتن قدرتمند ترکیب می کند. به عنوان یک پیش زمینه ، آن را جدی نگیرید.

در گنج همچنین می توانید از حالت اختیاری Body Swap of Shovel of Hope استقبال کنید که به شما امکان می دهد جنس هر یا همه بازیگران اصلی را عوض کنید. این از نظر گیم پلی کاملاً بی اهمیت است ، اما یک ویژگی جالب بسیار جالب است ، به خصوص اگر قبلاً بازی را انجام داده باشید.

اما هرچه داستان تاریک تر شد ، گیم پلی از هر دو بخش دیگر را آسان تر پیدا کردم. این به معنای این نیست که طراحی سطح آن ضعیف است ، اما صافی و ساخت سبک غوغای شوالیه شبح راحت تر و ریسک پذیرتر از یک تیغ یا طاعون است. و شما در نقش نماد طاعون نیز به ایفای نقش خواهید پرداخت. زیبا نیست؟!

عمل پرش Ghost Knight شبیه به طاعون شوالیه است ، اما می تواند در قسمتهای اکثر دیوارها اجرا شود و از دشمنان یا موانع موجود در هوا برای پیشران خود استفاده کند. او نیز مانند دو مورد دیگر ، یک سری توانایی های خاص به نام Curios را در طول بازی بدست می آورد که پیشرفت و ورود وی به مناطق مختلف را برای وی آسان تر می کند.

شکی نیست که ابزار ابزار Ghost Rider تغییرات مختلفی در نحوه شکل گیری سطح سکو ایجاد کرده است ، از جمله برخی عقب نشینی از نبردهای اول همراه با سطوح جدید ، اما بیشتر دعوا های رئیس با استراتژی های بسیار کمتری همراه هستند. من تصور می کنم کمپین های تبلیغاتی را برای بیل و طاعون بازی کنید.

اما این همه داستان نیست! Shovel Knight: Treasure Trove چهار بازی دیگر هم دارد! کنترل طاعون نایت ، شبح نایت و پادشاه نایت را در ماجراجویی خود کنترل کنید ، یا در یک مرحله نهایی مسابقات محلی چهار نفره با یکدیگر بجنگید. آنها با هم افسانه ای باشکوه و جامع را تشکیل می دهند!

با Shovel Knight: Treasure ، شما همه چیز را دارید. در یک فعالیت مشارکتی “بیل امید” با دوستان خود بازی کنید ، شجاعت خود را در یک حالت چالش کامل به نمایش بگذارید ، در یک مرحله نهایی مسابقات با هم بجنگید و از حالت “مبادله بدن” برای تغییر بازی استفاده کنید. از فضایل بیل حمایت کنید ، از یادگار فرهنگی و ثروت کسب کنید و معنای واقعی عدالت بیل را کشف کنید!

البته نمی توان گفت که  مرحله های ذکر شده بعضی اوقات چالش برانگیز نیست و مطمئناً هنوز هم سرگرم کننده است ، اما ممکن است کسانی که سخت بودن دو بازی اول را دوست دارند از مرحله چالش عبور کنند یا به توانایی تعقیب همه چالش ها اشاره کنند. کلکسیون بازی به دورترین فاصله رانده می شود.

موسیقی بازی هم فرق چندانی با سری های پیشین ندارد هر چند موسیقی این سری بازی را موسیقی دانان معروفی ساخته اند اما همین امر باعث شده است تا در این بسته الحاقی جدید چندان تنوع و خلاقیتی بر روی وجهی موسیقیایی بازی انجام نشود.

گرافیک بازی از همان موتور های اصلی بازی ساخته و توسعه داده شده است و بنابر این باید گفت چیز چندانی به بازی اضافه نکرده است و تقریبا مانند سری قبلی بازی و در واقع بسته های الحاقی قبل از خود از کار در آمده است البته تغییرات جزئی بصری و تغییراتی در مراحل و تنوع آن ها صورت گرفته است و به اصطلاح محیط بازی پویا تر شده است اما این تغییرات آنقدری نیست که بتوان زیاددر باره ی آن صحبت کرد.

اما از طرفی گیم پلی بازی در این بسته ی الحاقی یعنی Shovel Knight: Treasure Trove بسیار روان تر شده است و هم چنین تنوع مراحل و تنوع دشمنان و نحوه ی شکست دادن آن ها نیز اغییرات چشمگیری کرده است و هوش مصنوعی بازی نیز بسیار بهتر و حتی در مواقعی غیر قابل نفوذ و بسیار هوشمندانه شده است.

بطور کلی می توان گفت Shovel Knight: Treasure Trove تمام خصوصیت های خوب و ویژگی های جذاب بازی Shovel Knight را در خود محفوظ دارد و از آن ها به نحو احسنت استفاده کرده است و از طرفی تمامی این ارث بری ها باعث نشده است که ریشه ی خلاقیت و ایده های ناب در بازی بخشکد و بازی دارای داستان بسیار سرکرم کننده و مستقل خود می باشد که بسیار گیرا و سرگرم کننده است و به عمق داستان سری اصلی بازی نیز ویژگی های مثبتی اضافه می نماید.

7.5

Good

  • گرافیک نوستالژیک
  • تنوع مراحل

Bad

  • تکراری شدن روند بازی
  • ضعف موسیقی