بازی Slayin 2 یک بازی نقش آفرینی با چاشنی اکشن و گاها ماجراجویی می باشد که نمی توان از آن به عنوان یک اثر موفق یاد کرد. نسخه شماره یک این بازی محبوبیت نسبتا خوبی را میان کاربران بدست آورد. بازی پیش روی شما هیچ گونه پیشرفتی را نسبت به نسخه قبل خود دارا نمی باشد. این موضوع قطعا یک ایراد بزرگ برای این بازی به حساب می آید. زیرا قطعا محبوبیت خود را از دست خواهد داد.

در این بازی فانتزی که شما در نقش یک جنگجو ایفای نقش می کنید ، دشمنان فانتزی را جلوی پای خود خواهید دید. قسمت اکشن و مبارزه ای این بازی نیز تعریفی ندارد و متاسفانه شاهد یک ایراد بزرگ دیگر در این اثر می باشیم. از آن جایی که این بازی در ژانر بازی های اکشن نیز قرار گرفته است ، انتظار می رفت مبارزات در این بازی همراه با هیجان و حس رقابت می بود.

تفاوت عمده این بازی با نسخه قبلی خود انگار فقط اضافه شدن یک کاراکتر دیگر در بازی می باشد. بر خلاف نسخه قبلی این بازی که در تمامی رقابت ها شما تک و تنها بودید ، حالا در این نسخه یک دوست و همراه به شما اضافه شده است. دوستی که قابلیت های مبارزاتی بسیار خوبی را دارد و به شما کمک می کند تا به موفقیت مد نظرتان نزدیک بشوید. این امر تا حدی بازی را جذاب و زیبا تر کرده است.

داستان این بازی از این قرار است که شما به عنوان یک شوالیه شجاع برای مبارزه و مقابله با دشمنان بد ذات وارد میدان شده اید. دشمنان شما برای شکست دادن شما هر کاری خواهند کرد. در این جا شما برای پیروزی به یک چیز نیاز خواهید داشت. شما باید تمام تمرکز خود را بدون هیچ پیش زمینه‌ی دیگری معطوف به این بازی کنید و تا می توانید مهارت های خود را در این بازی ارتقا ببخشید. تنها با رعایت چنین اصولی شما می توانید دشمنان خود را شکست بدهید.

یکی از نکات مثبت بازی دقیقا با برنامه بودن دشمنان شما می باشد. این که در ابتدا مبارزات شما ساده و بدون دردسر هستند ، صرفا مربوط به همان ابتدای بازی است. هر چه که در این بازی بیشتر پیش روی کنید ، بازی برای شما سخت و سخت تر می شود. این سختی گاها به حدی زیاد می شود که شما مجبور می شوید برای عبور از یک مرحله تعداد دفعات زیادی یک مرحله را بازی کنید.

در مبارزات شما در ابتدا یک اسلحه ساده خواهید داشت. اما با جلو رفتن در بازی و عبور از مراحل شما اسلحه های بهتری را بدست خواهید آورد. اگر شما به این موضوع دقت نکنید ، حتما یک شکست خورده به حساب خواهید آمد. دشمنان شما در مراحل بالا در تعداد بسیار زیادی به شما حمله ور خواهند شد. از این رو شما ناچار به استفاده از اسلحه های متنوع با توانایی های خاص خواهید بود.

در خصوص گرافیک این بازی می توان انواع و اقسام نکات مثبت و منفی را مورد بررسی قرار داد. بدین معنی که هم نکات بسیار خوبی در زمینه طراحی و خلق شخصیت ها وجود دارد و هم عیب و ایرادات فنی زیادی به آن وارد می باشد. مثلا ما شاهد هستیم شما در موقعیت های متنوع و شرایط خاص قرار می گیرید. این خود به تنهایی یک نکته مثبت به حساب می آید. دشمنان شما دارا ظاهر و توانایی های مختلف در مراحل مختلف هستند.

اما از طرف دیگر نحوه انیمیشن و مکانیزم حرکتی کاراکتر ها بشدت ضعیف بوده و اصلا جلوه خوبی ندارند. همچنین استفاده از گرافیک نسل قدیمی یکی دیگر از ایراداتی است که می توان به این بازی گرفت. البته از آنجایی که این بازی برای نینتندو سوییچ انتشار پیدا کرده ، نمی توان ایراد بسیار بزرگی گرافیک آن گرفت. اما خب آن چه که واضح می باشد ، این است که می شد این بازی از گرافیک بهتری بهره می برد.

ایراد دیگری که می توان به این بازی گرفت ، نحوه روایت داستان و قصه بازی می باشد. متاسفانه نحوه روایت داستان این بازی به گونه ای است که بیشتر افراد متوجه داستان و قصه این بازی نخواهند شد. در حین بازی تعداد زیادی دیالوگ بین شخصیت ها رد و بدل می شود. اما سرعت رد و بدل شدن این دیالوگ ها به حدی بالاست که شما شاید بسیاری از آن ها را از دست بدهید. فرض کنید شما در یک بازی ماجراجویی قرار می گیرید و به خوبی داستان را متوجه نمی شوید. آن گاه این بازی قطعا برای شما آن قدر ها جذاب و مهیج نخواهد بود.

موسیقی متن این بازی خوشبختانه عملکردی خوب و قابل قبول از خود به جای گذاشته است. در واقع ما شاهد این هستیم که صدا گذاری در این بازی عالی و بدون ایراد بوده و شما به عنوان یک گیمر می توانید از آن لذت کافی را ببرید. ترکیب موسیقی با دیگر بخش های بازی به خوبی انجام گرفته و نتیجه آن یک ترکیب خوب و عالی به حساب می آید.

در پایان و در قالب یک جمع بندی کلی ، باید روند کلی بازی را متوسط و گاها نسبتا خوب بدانیم. داشتن انتظار بالا از این بازی اشتباه است. اما خب نمی توان از برخی ایرادات آن چشم پوشی کرد. انگار این بازی از روی نسخه قبلی خودش ساخته شده و هیچ خلاقیتی در آن به کار نرفته است. شاید موقعیت ها و کاراکتر ها از لحاظ ساختاری جدید و نو باشند ، اما بغیر از این ما دیگر شاهد خلاقیتی از سازندگان این بازی نیستیم. گرافیک معمولی نسل قدیمی ، گیم پلی مناسب ، داستان غیر قابل مشخص و موسیقی متن نسبتا خوب از جمله ویژگی های این بازی به حساب می آید.

5.0

Good

  • قرار گیری در موقعیت های مختلف
  • وجود کاراکتر های متنوع

Bad

  • وجود ایرادات فنی در گرافیک
  • عدم روایت مناسب قصه بازی