باسلام به همه ی همراهان گرامی وب سایت ما. در این مقاله بار دیگر در خدمت شما هستیم و می خواهیم به نقد و بررسی یکی دیگر از بازی های ژانر محبوب و پرطرفدار مسابقه ای بپردازیم. این بازی برای کنسول نینتندو سوئیچ توسعه داده شده است و عرضه ی این بازی بر عهده ی استودیوی بازی سازی Super PowerUp Games بوده است. به هر صورت امیدواریم با ما در این مقاله همراه باشید تا بتوانیم این بازی را به صورت کامل مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

همانطور که عرض شد این بازی یک بازی در ژانر مسابقه ای و رانندگی می باشد که برای کنسول نینتندو به بازار آمده است. Speedway Racing بازی ای می باشد که در محیط استادیوم های مسابقه به وقوع می پیوندد و همین مسئله است که ان را شاید از دیگر بازی هایی که در محیط های باز راندگی می کنند جدا می کند و بازی را تبدیل به یک بازی رانندگی نسبتا رسمی می کند. در هر صورت اکنون نوبت آن است که به سراغ بازی برویم.

منوی بازی ساده و دوست داشتنی است و به راحتی شما را به محیط بازی راهنما می شود. نکته ی بسیار جذابی که در همان ابتدای بازی به چشم مخاطب می خورد و بسیار جذاب است این است که در بازی 4 مود و حالت مختلف برای بازی کردن وجود دارد که هر کدام از آن ها دارا تفاوت های ماهوی با دیگر بخش ها و حالت های بازی می باشد که ما در اینجا قصد داریم هر کدام از این حالت ها را مورد برری قرار دهیم.

وجود حالت های مختلف در بازی Speedway Racing بسیار جذاب است و تنوع بازی را بسیار بالا می برد. این شامل مودهای  Arcade و championship و time trial و در نهایت مود بازی  multiplayer می باشد. بنابراین همانطور که مشاهده می کنید این تنوع بسیار زیاد و جذاب بازی باعث می شود تا بازیکن بخواهد وسوسه شود تا زمان زیادی را برای بازی بگذارد تا تمام این بخش های مختلف بازی را انجام دهد و از بازی لذت ببرد که این نکته ای مثبت برای بازی خواهد بود.

مود Arcade بازی شامل چندین نقشه و محیط بازی مختلف می باشد که این ها همگی استادیوم های رانندگدگی البته هستند و شما می توانید در آن ها به مسابقه با هوش مصنوعی های بازی بپردازید و به صورت کلی این حالت بازی به نوعی حالت اصلی و سریع تر بازی محسوب می شود که به صورت تک قسمتی است و دنباله دار نمی باشد و می توانید هر مقدار که می خواهید در این مراحل بازی کنید و از بازی لذت ببرید.

مود championship این بازی به نوعی هیجان انگیزترین بخش این بازی می باشد زیرا در آن شما می توانید قهرمان مسابقات شوید و جم قهرمانی را بالای سر خودتان ببرید که البته این کار به هیچ وجه برای شما اسان نخواهد بود و همین امر هم باعث می شود تا تلاش خودتان را بیشتر کنید. البته رقبای شما هم در بازی تمام تلاش شان را خواهند کرد تا جلوی موفقیت شما را به هر نحوی که ممکن است بگیرند اما با تلاش م یتوانید پیروز میدان باشید.

مود time trial بازی نیز یکی از حالت های متنوع بازی می باشد که در آن شما با زمان سنج رو به رو هستید و باید هر دور از مسابقه را در زمانی معین به پایان برسانید و در صورت شکست خوردن در این راه باید از ابتدا اغاز کنید. هم چنین در بازی حالت آنلاین نیز وجود دارد که می توانید با دوستان خودتان از این بخش از بازی نیز به خوبی لذت ببرید و بازی را می توانید با هر کس در سراسر جهان بازی کنید که این نکته یکی از بخش های مثبت بازی خواهد بود.

اما به صورت کلی از اصلی ترین مشکلات بازی یکی این است که تنوع محیط بازی اندک است و تعداد محدود محیط های بازی نتیجتا باعث می شود تا جذابیت بازی نیز تا حدود برای مخاطب کاسته شود. به هر صورت محیط هخای بازی تماما بیشترشان شبیه یه یکدیگر هستند و همین امر هم باعث می شود تا محیط بازی برای مخاطب تکراری شود.

یکی دیگر از مشکلات بزرگ بازی که به شدت در ذوق مخاطب می زند این است که بازی دارای کنترلی سخت و سرد است. این بدنی معنی است که در بازی کنترل ماشین مسابقه برای شما کمی سخت خواهد بود و همه ی مخاطبان می دانند که کنترل ضعیف برای یک بازی مسابقه ای به چه معناست. بنابراین این نکته بسیار برای مخاطب می تواند ازاردهنده باشد و بشدت هم از جذابیت بازی نزد و ی می کاهد.

7.5

Good

  • حالت های متنوع بازی
  • ماشین های مختلف
  • امکان آنلاین بازی

Bad

  • کنترل ضعیف بازی
  • مکان های محدود بازی