این روز ها دائما بازی هایی را می توانیم مشاهده کنید که از بازی های کارتی و بورد گیم ها به سمت بازی های دیجیتالی مهاجرت می کنند اکثر آن ها هم با کیفیت های مناسبی پخش می شوند. البته ایده اینکه این بازی ها به صورت گرافیکی ساخته شوند و قوانینی که بر روی پشت جعبه آنها نوشته می شود باید به صورت کد های برنامه نویسی برای بازی ها در بیاید یکی از بهترین کار هایی بوده است که توسط توسعه دهنده ها در ژانر بازی های فکر انجام می شود. امروز نیز با نقد و بررسی یکی از همین بازی ها به نام Steam: Rails to Riches Complete Edition در خدمت شما کاربرانی گرامی در سایت Game Inja هستیم.

همان طور که اشاره شد امروزه یکی از بهترین کارهایی که تیم های توسعه دهنده می کنند مهاجرت دادن بازی های بوردگیم به سمت بازی های ویدئو گیم است. البته این کار ها توسط تیم های توسعه دهنده دلایل بسیار توجیه کننده ای دارد. مثلا در مرحله اول می توان به این اشاره کرد که توسعه این بازی ها در زمینه ساخت گیم پلی آن کاملا با مصرف انرژی کاری بسیار کمی در ای شرکت ها صورت می پذیرد.

مثلا بازی را می توانیم ببینیم که با قوانین خودش توسط بازی ساز های بورد گیمی برای پکیج خودش ساخته شده  است. این بازی ها معمول ادرای شخصیت ها و کارکتر های خودشان هستند. هر کارتی در بازی نمایان گر کسی است که در بازی دخالت دارد و یا اشیا و ابزار ها در آن ها از قبل خلق شده اند. در بازی Rails to Riches هم توسعه به همین منوال صورت گرفته است. ساخت بازی به گونه ای بوده است که قطار ها و ابزار هایی که برای توسعه بازی کارگردان ساخت بازی باید به آن فکر می کرده از قبل در بورد گیم بازی وجود داشته است. بعد از آنگه نمونه ها را مشاهده کرده اند تصمیم به شروع ساخت آنها در بازی توسط انجین های گرافیکی شده است.

بعد از اینکه مپ کل نقشه و مسیر ساخت بازی مشخص شده است بازی را برای ساخت گرافیکی انتقال داده اند باز هم نقش توسعه دهنده های تصویری بازی بسیار بازی است. زیرا اکثر بازی های بورد گیمی شخصیت هایشان از قبل دیزاین و طراحی شده اند و نقاشی های آنها در بازی وجود دارد. پس نهایتا تنها کاری که می تواند شرکت ساخت بازی بر ری آن مانور عظیم دهد در قسمت افکت های تصویری بازی است که باید آنها را به خوبی با استایل بازی هماهنگ کنند و ساخت بازی را بدون باگ تحویل گیمر ها دهند.

استایل طراحی بازی و نوع ساخت منو ها و کادر ها در بازی به قدری خوب انجام شده است که حال و هوای انجام بازی لاکچری استراتژیک را به شما منتقل می کند. در هنگامیکه در بازی لاگین می کنید در منوی اولی بازی می توانید ببینید که می توانید بازی Rails to Riches را به صورت آنلاین نیز انجام دهید. هرچند کوئست ها و ماموریت های تکی و داستانی شخصی نیز در بازی گنجانده شده است ولی بالاترین لذت از گیم پلی را می توانید در بخش بازی های آنلاین آن ببرید.

اگر بازی اصلی بود گیم را به صورت فیزیکی از قبل انجام نداده اید توسعه دهندگان بازی کادر های مختلفی در ابتدای بازی برای فهمیدن قوانین بازی برای شما تهیه کرده اند که پیشنهاد می دهیم حتما در ابتدای بازی به آنها توجه کنید. یکی از نکاتی که هنگام انجام بازی توجه ما را به خودش جلب کرد توجه به بازسازی جزئیات بازی در نقشه بوده است. یعنی لوکومتویو ها و قطار های مختلف با جزئیات بسیار بالایی در بازی میتوانید با هم مقایسه کنید و برای ساخت ترک ها و مسیر های قطار می توانید بین آپشن های بسیاری در محیط های متلف (که به صورت استراتژیک تعبیه شده اند) انتخاب کنید که امتیاز ویژه ای برای این بازی بوجود آورده اند.

در مجموع باید گفت که از میان بازی های بورد گیمی که امروزه به صورت وسیع به سمت استور های استیم می آیند بسیار خوشحال شدیم که بازی Steam: Rails to Riches Complete Edition نیز به زبان بازی های ویدئویی ترجمه شده است. در بازی کسانی که عشق قطار هستند و از این بازی در کودکی خود لذت برده اند می توانند دقیقا نسخه شبیه به آن را با کمی توسعه ها و داستان ها و قطار های بیشتر در محیط گرافیکی تجربه کنند و به بازی چند نفره با دوستان خود بپردازند.

8.0

Good

  • شبیه سازی شده از بازی بورد گیم
  • دارای گیم پلی توسعه داده شده
  • بحث های فنی و تکنیکی مربوط به قطار
  • انواع لوکوموتیو ها

Bad

  • گیم پلی شاید برای بعضی کاربران سخت باشد