امروز قرار است تا در کنار شما به تحلیل بازی Swapperoo بپردازیم. یک بازی تماما فکری که قصد دارد توانایی ذهنی شما در حل پازل را به چالش بکشد. این بازی قادر است تا شما را سرگرم جدول های خودش بکند. شاید بنظر برسد که حل جدول های این بازی ساده و بدون دردسر می باشد اما هر چه که در این بازی جلو تر بروید ، حل معما های این بازی سخت و سخت تر می شود.

بازی Swapperoo کاملا از روند ساده و مشخصی بهره می برد. شما در این بازی فقط و فقط باید جدول های پیش رویتان را حل نمایید. تمرکز شما در این بازی فقط بر روی همین قضیه خواهد بود. شما با وارد شدن به این بازی می توانید میزان توانایی قدرت فکر خودتان را بسنجید. شاید این بازی در مرور زمان یک بازی خسته کننده و کسل آور شود اما نکته مثبت این بازی این است که شما می توانید ساعات زیادی را بوسیله این بازی سرگرم شوید.

این بازی در سه سطح ساده ، متوسط و سخت قابل انجام می باشد. در واقع هرچه سطح بازی سخت تر باشد ، خانه های موجود در جدول ها ریخته پاش تر هستند. اما اگر می خواهید بدانید روند کلی این بازی به چه صورت می باشد ، باید بگوییم که شما وظیفه دارید خانه های جدول را در ردیف های سه تایی هم رنگ قرار بدهید. هر مرحله دارای جدول های متفاوتی می باشد. هر تغییر در جدول می تواند باعث بهم ریختن کل جدول بشود. در نتیجه شما باید در حرکت دادن خانه های موجود در جدول دقت کنید.

این بازی از لحاظ فنی دارای سطح ساده ای می باشد. گیم پلی این بازی بسیار ساده انتخاب شده اند. از طرفی در گرافیک این بازی ما شاهد ترکیب بندی های زیبایی هستیم. در مجموع این بازی را نمی توان از دیدگاه فنی مورد بررسی قرار داد. اما ای کاش خالقان این بازی کمی بیشتر بر روی انیمیشن های این بازی کار کرده بودند. سادگی در تمامی بخش های این بازی موج می زند. البته واقعا مشخص است که این سیاست خود سازندگان بازی بوده است.

در مراحل بالای این بازی شما خودتان را در موقعیت های بسیار سختی خواهید دید. جایی که ممکن است هر اشتباه شما جبران ناپذیر باشد و مجبور شوید که مرحله را از اول شروع کنید. سخت شدن مراحل در این بازی به وضوح قابل لمس می باشد. دنیای این بازی شاید کوچک باشد اما خب حرف هایی را برای گفتن خواهد داشت. منظور از این حرف این است که جدول های این بازی قادر هستند تا شما را به چالش بکشند.

این بازی دارای 75 مرحله و چالش مختلف بوده که هر یک از آن ها داستان خاص خودش را دارد. همچنین 38 بازی فکری آزادانه ای برای این بازی طراحی شده اند که آن ها را نیز می توانید انجام بدهید. وجود تعداد مراحل بالا در این بازی باعث می شود تا ما در زمان کمی نتوانیم بازی را تمام کنیم. در نتیجه این بازی می تواند در زمان نسبتا زیادی ما را سرگرم سازد.

نقش موسیقی در این بازی خیلی محدود و غیر قابل مشاهده می باشد. در واقع باز هم شاهد این هستیم که سازندگان تصمیم گرفته اند تا تمام تمرکز کاربر بر روی بازی باشد. اما قطعا موسیقی نیز می توانست در این بازی نقش پر رنگ تری را به خودش اختصاص بدهد.

در آخر و در قالب یک جمع بندی کلی باید مجددا اشاره کنیم که این بازی یک بازی مطلقا فکری بوده و خبری از گیم پلی ، گرافیک ، داستان و موسیقی آن چنانی در این بازی وجود ندارد. این بازی دارای سطوح و مراحل زیادی است که حل همگی آن ها شما را با چالش های جدید روبرو می کند. جذابیت بازی دقیقا مربوط به زمانی است که شما همه چیز را فراموش می کنید و تمام فکر خودتان را بر روی حل جدول های این بازی متمرکز می کنید. حتما اگر شما به بازی های فکری و جدولی علاقه دارید ، این بازی را امتحان کنید.

5.5

Good

  • تعداد مراحل زیاد
  • سرگرم کنندگی خوب

Bad

  • عدم توجه به گرافیک و گیم پلی
  • عدم خلاقیت در طراحی جدول ها