امروز در این مطلب در کنار شما قرار است تا به نقد و بررسی بازی TaniNani بپردازیم. این بازی که در دسته بازی های پازلی قرار می گیرد ، یک بازی جذاب فانتزی است که می تواند با وجود معما های هر مرحله شما را به خوبی سرگرم خودش کند. انجام این بازی برای افراد در تمامی سنین می تواند چالش بر انگیز به حساب بیاید. مراحل موجود در این بازی بصورت پلکانی سخت و سخت تر می شوند.

آنچه که در خصوص این بازی کاملا مشخص و واضح می باشد ، این است که شما با یک بازی پیجیده از لحاظ ساختاری روبرو نخواهید بود. در هر مرحله با چندین خانه پازل روبرو هستید که باید آن را به خوبی مرتب نمایید. در واقع سادگی بسیار زیاد این بازی به نقطه ضعف تبدیل نشده و همچنین کمک کرده تا شما به عنوان فردی که قرار است این بازی را انجام بدهید ، تمام تمرکز خود را معطوف به این بازی کنید.

یکی دیگر از خوبی های این بازی تعداد مراحل زیاد آن بوده که می تواند شما را چندین روز سرگرم خودش کند. این بازی دارای 120 مرحله بوده که این مراحل در 10 فضای مختلف طراحی شده اند. پازل های موجود در هر مرحله کاملا از لحاظ ساختاری به شکل متفاوتی با سایر پازل های مراحل قبل و بعد طراحی شده است و همین موضوع باعث می شود تا شما در هر مرحله با چالش های جدیدی روبرو شوید.

این بازی را نمی توان یک بازی داستان محور قلمداد کرد. از آن جایی که ما شاهد پرداخت به قصه و داستانی نیستیم ، در نتیجه می توان گفت که این بازی از داستانی بهره نمی برد. این موضوع در حالی است که ما امروزه شاهد بازی هایی هستیم که در کنار معمایی بودن مراحل ، قصه و داستان جذابی را روایت می کنند. این موضوع قطعا یکی از ایرادات بازی TaniNani به حساب می آید.

سخت شدن مراحل در این بازی که پیشتر نیز اشاره شد ، باعث می شود تا شما هر چه جلو تر می روید ، بیشتر درگیر حل پازل های مراحل جدید شوید. سخت شدن پلکانی مراحل شما را با چالش های جدیدی مواجه می کند. نکته ای که در خصوص این مورد قابل گفتن می باشد ، ساده بودن بیش از حد تعداد زیادی از پازل ها در مراحل ابتدایی بازی می باشد. این موضوع ممکن است برای برخی از کاربران خوشایند نباشد.

تفاوت های هر مرحله علاوه بر تفارت در ساختار پازل ها در گرافیک هم قابل مشاهده می باشد. در واقع ما در مراحل مختلف این بازی شاهد ترکیب بندی های مختلف در رنگ بندی نیز هستیم. این موضوع خوشبختانه به حدی مناسب بوده که هیچگاه شما احساس نمی کنید که دیگر شکل و ظاهر مراحل برای شما خسته کننده شده است. هر چند که روند کلی این بازی نیازمند صبر و حوصله می باشد.

همچنین موفقیت شما در هر مرحله و بدست آوردن الماس های هر مرحله موجب می شود تا شما به یک سری ابزار و تجهیزات دسترسی پیدا نمایید. در نتیجه حل پازل ها بدون هیچ گونه دلیلی نبوده و شما از حل این پازل ها اهداف خاصی را طی خواهید کرد.

در کنار 120 مرحله اصلی ، تعدادی مرحله چالش برانگیز در این بازی گنجانده شده است. این مراحل جدا از مراحل اصلی بازی هستند و صرفا شما را با چالش های فکری خاصی روبرو می کنند. این نوع از چالش ها کاملا از لحاظ ظاهر نیز متفاوت از پازل های اصلی می باشند.

در پایان و در قالب یک جمع بندی ، نیاز است که تکرار کنیم که این بازی کاملا یک عنوان فکری و پازلی بوده که از شلوغ کاری به دور می باشد. شما در این بازی با 120 مرحله فکر روبرو هستید که هر مرحله ساختار خاص خودش را دارا می باشد. این بازی می تواند توانایی های فکری شما را به خوبی به چالش بکشد. انجام این بازی برای علاقه مندان به بازی های فکری ، قطعا پیشنهاد می گردد.

6.0

Good

  • تنوع در ساختار پازل ها
  • وجود تعداد مراحل زیاد برای بازی

Bad

  • عدم توجه به داستان
  • عدم وجود کاراکتر های متنوع