بازی جذاب و مهیج The Blackout Club در سبک بازی های اکشن و ماجراجویی قرار دارد و عناصر سبک بقا را نیز در خود جای داده است. این بازی توسط شرکت Question توسعه و منتشر شده است و برای پلتفرم Microsoft Windows عرضه شده است. شما در ادامه نقد و بررسی بازی زیبا The Blackout Club می توانید با تیم نقد و بررسی بازی های رایانه ای GameInja همراه باشید.

در بازی The Blackout Club بازیکن در نقش یکی از اعضای گروهی از نوجوانان قرار دارد هدف آنها نجات شهرشان از نیروی شیطانی ناشناخته ای است که وارد شهرشان شده و آنجا را تسخیر کرده است. شخصیت اصلی داستان در پی پیدا کردن مداراک برای اثبات وجود نیروهای اهریمنی برای دیگر ساکنان این شهر است و قصد دارد تا با رسیدن به مقر گروهشان این مدارک و شواهد را در اختیار دیگران بگذارد تا بتواند از آنها با نیروی بیشتر جلوگیری کند اما نیروهای دشمن از نیت او با خبر می شوند و قصد نابودی او را دارند.

بازیکنان باید در مراحل مختلف پی به دست آوردن مدارک و سرنخ های بسیاری باشند تا داستان بازی را کامل کنند و جزئیات بیشتری از بخش داستانی بازی The Blackout Club را آشکار سازند و خوشبختانه در محیط ها و مراحل جذاب بازی غافلگیری های بسیاری وجود دارد که هیجان و حس کنجاوی بازیکنان را افزایش می دهد و مراحل بازی را از حس یکنواخت بودن دور می کنند.

گیم‌پلی بازی The Blackout Club به طور کلی حول محوریت مخفی‌کاری قرار دارد که با سیستم co-op ترکیب شده است هرچند که بازیکنان می توانند داستان بازی را به صورت تک نفره نیز دنبال کنند. همچنین در اختیار بازیکنان وسایل و قابلیت های مختلفی نیز وجود دارد که به پیشروی آنها در مراحل بازی بسیار کمک می کنند. در بخش گیم پلی آنلاین بازی بازیکنان می توانند مجموعه ای را بر اساس سبک بازی خود انتخاب کنند و یا می توانند به بازی دیگران اضافه شوند و یا اینکه بازی خود را ایجاد کنند. در ابتدا گیم پلی بازی یکسری ماموریت ها و مراحل خاصی در اختیار بازیکنان قرار دارد و آنها می توانند با افزایش سطح پیشروی خود با بخش‌های دیگر و دشمنان بیشتر مواجه شوند. همچنین این عنوان مانند سایر عناوین سبک بقا از زاویه دید اول شخص استفاده می کند. از آنجایی که گیم پلی بازی The Blackout Club بر پایه مخفی کاری انجام می شود بهترین و موثر ترین راه برای عبور از دشمنان استفاده از مخفی کاری است. همچنین در اختیار بازیکنان وسایل و قابلیت های مختلفی نیز وجود دارد که به پیشروی آنها در مراحل بازی بسیار کمک می کنند.

در بازی The Blackout Club مجموعه ای از دو قدرت هم برای بازیکن وجود دارد که با پیشرفت در مراحل بازی امکان دسترسی به قدرت‌های مبارزاتی قوی‌تر و آیتم‌های فرعی بیشتر فراهم می‌شود و بازیکن می تواند یکسری از انها را ارتقا نیز دهد. بازیکنان می توانند در طول هر یک از مراحل با اکتشاف در محیط های مختلف به پیدا کردن صندوق‌های کمکی بپردازند که باعث می شود به آیتم‌های بیشتری برای پیشروی راحت‌تر هر ماموریت دسترسی پیدا کرد. در بازی The Blackout Club اهداف بازیکنان در طول هر مرحله تقریبا یکسان هستند. از جمله این اهداف می توان به تعقیب کردن دشمنان، کمک کردن به دوستانتان، پیدا کردن یکسری آیتم های خاص، به چسباندن پوسترها، تا عکس گرفتن از مکانی خاص و جمع کرذن سرنخ ها و شواهد لازم، تا منتقل کردن وسیله ای خاص از یک نقطه به نقطه ی دیگر می توان از انواع این نوع ماموریت ها نام برد. در حالت کلی هر مرحله ساختاری کاملا تصادفی دارد و مکان دشمنان، مکان آیتم ها، و اهداف هر قسمت را توسعه دهندگان به صورت تصادفی ساخته اند و در قالب یک مرحله ارائه می دهند.

بازی The Blackout Club از لحاظ ظاهری دارای عملکرد نسبتا خوبی است. متاسفانه بعضی از محیط‌های بازی از طراحی های یکنواختی برخوردار هستند و اشکلاتی در طراحی های بصری و همچنین انیمیشن‌های شخصیت های منفی و اصلی بازی دیده می شود. بازی از لحاظ نور پردازی نیز طراحی های آن ضعیف انجام شده است و می تواند برای بازیکنان در مواردی مشکل ساز باشد.

موسیقی متن بازی The Blackout Club از طراحی فوق العاده ای برخوردار است و در ایجاد فضای رعب و وحشت عملکرد خوبی دارد و با اتمسفر بازی کاملا همگام است. اما در بعضی لحظات حس تکراری و یکنواخت بودن پیدا می‌کند. خوشبختانه صداگذاری شخصیت ها و عوامل محیطی بازی از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.

به طور کلی بازی The Blackout Club از نظر ظاهری دارای گرافیک و طراحی های بصری چشم نوازو زیبایی است و از اتمسفر گیرا و المان های عناصر ترسناک به خوبی استفاده می کند و می تواند تجربه و لحظات لذت بخشی را برای طرفداران سبک ترسناک و دلهره آور ایجاد کند. این بازی دارای اشکلات متعددی است اما همچنان تجربه فوق العاده ای را برای بازیکنان دارد و از جذاب بودن این بازی مهیج کم نمی شود.

 

7.0

Good

  • گیم پلی چالش برانگیز و مهیح
  • داستان قوی
  • گیم پلی سرگرم کننده

Bad

  • طراحی های بصری ضعیف
  • موسیقی متن تکراری و یکنواخت