بازی های ترسناک از آن بازی هایی هستند که از آغاز دوران بازی های ویدیویی تا به امروز آن را همراهی کرده اند و از قدیمی های این صنعت به حساب می آیند و هنوزم که هنوزه عناوین برتری چون outlast در این آثار دیده می شوند و حتی یک دموی کوتاه مثل p.t می تواند تعداد زیادی از گیمر ها را شیفته ی این سبک کند. اثری که امروز قصد داریم تا برای شما کاربران گرامی نقد کنیم نیز یک بازی درهمین ژانر از بازی های ویدیویی می باشد که توسط استودیوی بازی سازی مستقل و تازه کار HANNMADE Studios ساخته شده است و استودیوی Forever Entertainment  نیز ناشر این بازی می باشد.

بازی در تاریخ بیست و هشتم مارچ سال ۲۰۱۹ عرضه شده است و در حال حاضر به کمک یک سری آپدیت برای پلتفورم های Nintendo Switch, PlayStation 4, Microsoft Windows, Xbox Series X and Series S, Xbox One در دسترس می باشد. با نقد و برسی این بازی همراه وبسایت GameInja باشید تا ببینیم که آیا این بازی توانایی ارائه ی یک تجربه ی ترسناک و دلهره آور را دارد یا این که در این راه شکست خورده است و خیلی نمی توان این بازی را جدی گرفت.

بازی در نگاه اول من را یاد five nights at freddy’s انداخت. در بازی شما در حال مرور کردن خاطرات کودکی خود هستید و منظور از کودکی هم حدود ۳ الی ۴ سالگی می باشد. خیلی داستان بازی عجیب و غریب نیست و توضیح زیادی هم در مورد آن به شما داده نمی شود ، چرا که همه چیز در بازی کاملا مشخص است. سناریوی کلی این است که در یک خانه ی جن زده زندگی می کنید و باید در آن به خواب فرو بروید. اما در این راه موجودات ترسناکی وجود دارند که شما را از این کار باز می دارند و شما باید با آن ها مقابله کنید.

در بازی یکی از کلید های کیبورد یا دسته مشخص شده است و با فشار دادن آن کم کم به خواب می روید ولی این کار چندان آسان نخواهد بود چرا اتفاقاتی در بازی می افتد که شما را از خواب می پراند. برای مثال گاهی چراغ خواب بازی خاموش می شود و اگر آن را سر موقع خاموش نکنید یک موجود ترسناک می آید و کارتان تمام است.  البته تمامی اتفاقات به این موضوع خلاصه نمی شوند و یک سری فعالیت هستند که باید قبل از خواب انجام دهید و بعد وارد مرحله ی بعد شوید و این موضوع رو در نظر داشته باشید که بازی کم کم سخت تر خواهد شد.گیم پلی بازی در ابتدا جالب است ولی بعد از مدتی دیگر آن حس ترس همیشگی که در ابتدا بود را بهه گیمر ها ارائه نمی کند. جامپ اسکر ها بعد از مدتی تکراری خواهند شد و به جای حس ترس یک لبخند کوچک روی لب شما خواهد آورد.

گرافیک بازی بد نیست و از طرفی اتمسفر خاص و ترسناکی دارد و این موضوع کاملا در بازی مشهود است. البته که گرافیک فنی بازی چیز فوق العاده ای نیست ولی از طرفی بازی آنفدر عنوان بزرگی نیست که به این کیفیت نیاز داشته باشد و می تواند شما را راضی نگه دارد. بازی مشکل فنی ندارد و نه در آن باگ دیده می شود و نه ایرادی که بتواند به تجربه ی شما ضربه بزند و بهتر است که در این مورد نگرانی خاصی نداشته باشید. از نظر صوتی بازی عملکرد بسیار خوبی دارد و به حس ترس بازی تا انتها کمک میکند. اگر هم از هدفون استفاده کنید متوجه جزئیات صوتی بازی مثل خش خش کردن در و دیوار پدیده های طبیعی کاملا مشهود می باشد.

The Childs Sight به هیچ عنوان بازی بدی نیست و از نظر مالی هم گزینه ی اقتصادی ای به شمار می رود. اکر قصد دارید تا یک بازی خوب در ژانر وحشت را تجربه کنید این بازی انتخاب خوبی است به شرطی که قصد تجربه یک عنوان طولانی رو نداشته باشید و در غیر این صورت اگه از طرفداران اینگونه بازی ها نیستید این بازی انتخاب خوبی نمی باشد. از این که تا به این جای کار با نقد و برسی این بازی همراه وبسایت GameInja بودید سپاسگزاریم و امیدواریم که از نقد و برسی این بازی لذت برده باشید.

6.5

Good

  • اتمسفر ترسناک بازی
  • گیم پلی لذت بخش

Bad

  • تکراری شدن مراحل
  • ترسناک نبودن جامپ اسکر ها بعد از مدتی